Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Hamzaoğlu: Seneye kazma kürekle çıkarız

ŞİRAN 16.08.2023 - 09:15, Güncelleme: 16.08.2023 - 09:16 6119+ kez okundu.
 

Hamzaoğlu: Seneye kazma kürekle çıkarız

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Danışma Kurulu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Tersun Dağı geçidinde yaptıkları tünel açıklamasıyla ilgili “Bu yıl davul zurnayla çıktık, yapılmazsa önümüzdeki sene kazma kürekle çıkacağız oraya” dedi.
Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Danışma Kurulu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Tersun Dağı geçidinde yaptıkları tünel açıklamasıyla ilgili “Bu yıl davul zurnayla çıktık, yapılmazsa önümüzdeki sene kazma kürekle çıkacağız oraya” dedi. Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde hafta sonu düzenlenen ve finali Tersun Tüneli talebiyle Tersun Dağı geçidinde yapılan “2. Dünü, bugünü yarını Şiran” sempozyumu düzenleme heyeti basınla bir araya geldi. Süleymaniye Uygulama Oteli bahçesinde düzenlenen programda konuşan ŞİDEF Danışma Kurulu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Gümüşhane’nin kendileri için bir bütün olduğunu fakat Gümüşhane’de bu bütünlüğün sağlanamadığını söyledi. Bugün Kürtün’de yapılacak bir kamuoyu araştırmasında Kürtünlülerin ne kadarının Şiran’ı gördüğünü sorgulayan Hamzaoğlu, “Bunun yolu da yine yollardan geçiyor. Gümüşhane kendi içindeki iç bağlantılarını sağlamadığı müddetçe biz birbirimizi çok sevsek de ayrı düşeceğiz ve kalacağız. Kalıyoruz da kim ne derse desin. Biz Gümüşhaneliyiz. İstanbul’da bize Şiranlı demiyorlar. Biz buraya gelince Şiranlı oluyoruz. Burada abiliği yapacak olan Gümüşhane merkez. Gümüşhane merkez abiliğini yapamadığı müddetçe başkaları da araya girer boşluk olursa her türlü fitneyi de ortaya koyarlar. İnşallah bunları aşacağız” dedi. “Bu yolun öyle yada böyle biran önce yapılması lazım” 2013 yılında İkisu-Şiran yoluyla ilgili “yılan hikayesi” başlıklı bir yazı kaleme aldığını hatırlatan Hamzaoğlu, “Yazdığımda demiştim ki 10 senede biterse iyi. Şimdi de diyorum ki ya 2030’a bu yol tünelle biter mi? İkisu-Şiran yolunun Gölova’ya kadar standartlarının artırılarak Tersun Dağı tüneliyle yapılması gerekiyor. Bu Şiran için değil Türkiyemiz için yapılması gerekiyor. Neredeyse 20 senede bitirildi bu yol. Tünel yapılırsa o yol 16 kilometre kısalıyor. Şiran Gümüşhane'nin ikinci en yakın ilçesi oluyor. Şu an 66 kilometre, 49 kilometreye düşüyor. Bu yolun öyle yada böyle biran önce yapılması lazım. Biz yorulmadık bu mücadeleye devam edeceğiz. Bu yol öyle ya da böyle yapılacak. Su yokuşa akıtılamaz. Yıllardır ertelendi, ertelendi” diye konuştu. Konuşmasında Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerinin yer aldığı Harşit vadisiyle Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinin yer aldığı Kelkit vadisinin bir bütün olduğunu vurgulayan Hamzaoğlu, “Biz Kelkit vadisi olarak bunun bilincindeyiz ama Harşit vadisi bu bilince hala bana sorarsanız erişmedi. İnşallah bundan sonra erişir, bütünleşiriz, daha iyi şeyler yaparız. Bugün İstanbul'da, büyükşehirlerde Gümüşhane'nin bayraktarlığını biz göğsümüzü gere gere yapıyoruz” ifadelerini kullandı.  
Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Danışma Kurulu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Tersun Dağı geçidinde yaptıkları tünel açıklamasıyla ilgili “Bu yıl davul zurnayla çıktık, yapılmazsa önümüzdeki sene kazma kürekle çıkacağız oraya” dedi.

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Danışma Kurulu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Tersun Dağı geçidinde yaptıkları tünel açıklamasıyla ilgili “Bu yıl davul zurnayla çıktık, yapılmazsa önümüzdeki sene kazma kürekle çıkacağız oraya” dedi.

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde hafta sonu düzenlenen ve finali Tersun Tüneli talebiyle Tersun Dağı geçidinde yapılan “2. Dünü, bugünü yarını Şiran” sempozyumu düzenleme heyeti basınla bir araya geldi.

Süleymaniye Uygulama Oteli bahçesinde düzenlenen programda konuşan ŞİDEF Danışma Kurulu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Gümüşhane’nin kendileri için bir bütün olduğunu fakat Gümüşhane’de bu bütünlüğün sağlanamadığını söyledi.

Bugün Kürtün’de yapılacak bir kamuoyu araştırmasında Kürtünlülerin ne kadarının Şiran’ı gördüğünü sorgulayan Hamzaoğlu, “Bunun yolu da yine yollardan geçiyor. Gümüşhane kendi içindeki iç bağlantılarını sağlamadığı müddetçe biz birbirimizi çok sevsek de ayrı düşeceğiz ve kalacağız. Kalıyoruz da kim ne derse desin. Biz Gümüşhaneliyiz. İstanbul’da bize Şiranlı demiyorlar. Biz buraya gelince Şiranlı oluyoruz. Burada abiliği yapacak olan Gümüşhane merkez. Gümüşhane merkez abiliğini yapamadığı müddetçe başkaları da araya girer boşluk olursa her türlü fitneyi de ortaya koyarlar. İnşallah bunları aşacağız” dedi.

“Bu yolun öyle yada böyle biran önce yapılması lazım”

2013 yılında İkisu-Şiran yoluyla ilgili “yılan hikayesi” başlıklı bir yazı kaleme aldığını hatırlatan Hamzaoğlu, “Yazdığımda demiştim ki 10 senede biterse iyi. Şimdi de diyorum ki ya 2030’a bu yol tünelle biter mi? İkisu-Şiran yolunun Gölova’ya kadar standartlarının artırılarak Tersun Dağı tüneliyle yapılması gerekiyor. Bu Şiran için değil Türkiyemiz için yapılması gerekiyor. Neredeyse 20 senede bitirildi bu yol. Tünel yapılırsa o yol 16 kilometre kısalıyor. Şiran Gümüşhane'nin ikinci en yakın ilçesi oluyor. Şu an 66 kilometre, 49 kilometreye düşüyor. Bu yolun öyle yada böyle biran önce yapılması lazım. Biz yorulmadık bu mücadeleye devam edeceğiz. Bu yol öyle ya da böyle yapılacak. Su yokuşa akıtılamaz. Yıllardır ertelendi, ertelendi” diye konuştu.

Konuşmasında Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerinin yer aldığı Harşit vadisiyle Kelkit, Köse ve Şiran ilçelerinin yer aldığı Kelkit vadisinin bir bütün olduğunu vurgulayan Hamzaoğlu, “Biz Kelkit vadisi olarak bunun bilincindeyiz ama Harşit vadisi bu bilince hala bana sorarsanız erişmedi. İnşallah bundan sonra erişir, bütünleşiriz, daha iyi şeyler yaparız. Bugün İstanbul'da, büyükşehirlerde Gümüşhane'nin bayraktarlığını biz göğsümüzü gere gere yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Gümüşhane HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve siranhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.