Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam

Şiran Organize Sanayi Bölgesini İstiyor

ŞİRAN 24.06.2024 - 15:42, Güncelleme: 24.06.2024 - 15:55 3286 kez okundu.
 

Şiran Organize Sanayi Bölgesini İstiyor

Şiran Organize Sanayi Bölgesi Kelkit’e mi kaydırıldı
Şiran ilçesine planlanan Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Kelkit'e kaydırıldı. Ancak bu karar, Şiran ilçesinin STK'ları, siyasileri, belediye başkanı ve pek çok yerel yönetici tarafından umursanmadı. Şiran'a OSB yapılması yetkililerce uygun görmesine rağmen, Şiran’ın geleceğini etkileyecek olan bu fırsatı kaybetmesi ciddi eleştirilere neden oldu. Kelkit ile Şiran arasında ortak girişimlerle yapılan OSB projesi, Şiran için önemli bir ekonomik fırsat olarak görülüyordu. Ancak yerel yöneticilerin, Siyasilerin ve STK’ların ilgisizliği ve duyarsızlığı, bu potansiyel avantajın kaçırılmasına sebep oldu. Şiran Organize Sanayi Bölgesi'nin planlandığı alan, Çamoluk, Alucra, Şiran, Kelkit, Gölova ve yakın ilçeler için stratejik bir konumda bulunuyor. Bölgenin ekonomik kalkınmasına önemli katkı sağlaması bekleniyordu. Organize Sanayi Bölgeleri (OSB), sanayi işletmelerinin toplu olarak yerleşmesini teşvik ederek, altyapı ve lojistik hizmetler sunarak ekonomik büyümeyi desteklemeyi amaçlar. OSB’ler, bedelsiz arsa temini, SGK prim destekler, vergi avantajları, altyapı olanakları ve işgücü avantajları gibi teşviklerle yatırımcıları çekmeyi hedefler. Şiran OSB projesinde yaşanan bu gelişmeler, yerel yönetimlerin, siyasileri ve STK’ların stratejik fırsatları nasıl görmezden geldiklerini gözler önüne serdi. Şiran halkı ve iş dünyası, yöneticiler ve siyasilerden daha duyarlı ve aktif olmalarını bekliyor. Şiran halkı ve iş dünyası, OSB projesinin ilçenin ekonomik canlanması için kritik bir rol oynayabileceğini savunurken, siyasi temsilcilerin ve STK yöneticilerinin sessizliği büyük hayal kırıklığı yarattı. Projenin bölgeye sağlayacağı istihdam ve ekonomik katkı potansiyelinin göz ardı edilmesi, bölge insanını derinden üzdü. Özellikle siyasi temsilcilerin ve STK yöneticilerinin projeye kayıtsız kalması, yönetim anlayışları ve bölgeye olan sorumlulukları konusunda ciddi soru işaretleri doğurdu. Şiranlılar, bu durum karşısında daha fazla liderlik ve duyarlılık beklediklerini ifade etti. İlçemizde planlanan OSB bölgesinin Kelkit ilçesine yapılması iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Bu konuyla ilgili olarak; Gümüşhane AK Parti Milletvekili Celalettin Köse, Gümüşhane MHP Milletvekili Musa Küçük, Şiran Belediye Başkanı A. Baki Kara, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Tosun, MHP İlçe Başkanı Mahin Şahin, ŞİDEF Başkanı Serkan Kaya, ŞEKAV Başkanı Ramazan Kahveci, GÜDEF Başkanı Birol Boz ve ilçemize ait diğer STK’lar siyasi parti temsilcilerini bir an önce bir araya gelerek ortak uzlaşı halinde bu konuya sahip çıkmalarını arzu ediyoruz.
Şiran Organize Sanayi Bölgesi Kelkit’e mi kaydırıldı

Şiran ilçesine planlanan Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Kelkit'e kaydırıldı. Ancak bu karar, Şiran ilçesinin STK'ları, siyasileri, belediye başkanı ve pek çok yerel yönetici tarafından umursanmadı.

Şiran'a OSB yapılması yetkililerce uygun görmesine rağmen, Şiran’ın geleceğini etkileyecek olan bu fırsatı kaybetmesi ciddi eleştirilere neden oldu. Kelkit ile Şiran arasında ortak girişimlerle yapılan OSB projesi, Şiran için önemli bir ekonomik fırsat olarak görülüyordu. Ancak yerel yöneticilerin, Siyasilerin ve STK’ların ilgisizliği ve duyarsızlığı, bu potansiyel avantajın kaçırılmasına sebep oldu.

Şiran Organize Sanayi Bölgesi'nin planlandığı alan, Çamoluk, Alucra, Şiran, Kelkit, Gölova ve yakın ilçeler için stratejik bir konumda bulunuyor. Bölgenin ekonomik kalkınmasına önemli katkı sağlaması bekleniyordu.

Organize Sanayi Bölgeleri (OSB), sanayi işletmelerinin toplu olarak yerleşmesini teşvik ederek, altyapı ve lojistik hizmetler sunarak ekonomik büyümeyi desteklemeyi amaçlar. OSB’ler, bedelsiz arsa temini, SGK prim destekler, vergi avantajları, altyapı olanakları ve işgücü avantajları gibi teşviklerle yatırımcıları çekmeyi hedefler.

Şiran OSB projesinde yaşanan bu gelişmeler, yerel yönetimlerin, siyasileri ve STK’ların stratejik fırsatları nasıl görmezden geldiklerini gözler önüne serdi. Şiran halkı ve iş dünyası, yöneticiler ve siyasilerden daha duyarlı ve aktif olmalarını bekliyor.

Şiran halkı ve iş dünyası, OSB projesinin ilçenin ekonomik canlanması için kritik bir rol oynayabileceğini savunurken, siyasi temsilcilerin ve STK yöneticilerinin sessizliği büyük hayal kırıklığı yarattı. Projenin bölgeye sağlayacağı istihdam ve ekonomik katkı potansiyelinin göz ardı edilmesi, bölge insanını derinden üzdü.

Özellikle siyasi temsilcilerin ve STK yöneticilerinin projeye kayıtsız kalması, yönetim anlayışları ve bölgeye olan sorumlulukları konusunda ciddi soru işaretleri doğurdu. Şiranlılar, bu durum karşısında daha fazla liderlik ve duyarlılık beklediklerini ifade etti.

İlçemizde planlanan OSB bölgesinin Kelkit ilçesine yapılması iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Bu konuyla ilgili olarak; Gümüşhane AK Parti Milletvekili Celalettin Köse, Gümüşhane MHP Milletvekili Musa Küçük, Şiran Belediye Başkanı A. Baki Kara, AK Parti İlçe Başkanı Kazım Tosun, MHP İlçe Başkanı Mahin Şahin, ŞİDEF Başkanı Serkan Kaya, ŞEKAV Başkanı Ramazan Kahveci, GÜDEF Başkanı Birol Boz ve ilçemize ait diğer STK’lar siyasi parti temsilcilerini bir an önce bir araya gelerek ortak uzlaşı halinde bu konuya sahip çıkmalarını arzu ediyoruz.

Gümüşhane HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve siranhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Elmaci
(24.06.2024 21:30 - #307)
Bu şiran i bildim bileli hep aynı hiç değişmedi. Burada yönetici olmadığını düşünüyorum. Yıllardır hep aynı düşüncede olanlar yönetiyor ve tuzları kuru ordaki yaşayan halk umurlarında değillrer
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve siranhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.