• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Sun10042015

Last update04:30:40 AM GMT

Back Şiran

Şiran

GİAD Gümüşhane Basınıyla Buluştu

 • PDF

GİAD Gümüşhane Basınıyla Buluştu

Ankara Gümüşhaneli İşadamları ve Girişimcileri Derneği (GİAD) yöneticileri Gümüşhane temasları kapsamında yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyetinin organizasyonuyla Gümüş Otel’de düzenlenen kahvaltı programına GİAD Başkanı Mutlu Gürler, yönetim kurulu üyeleri Ramazan Kaplan, Yılmaz Sefer, Türker Yeniçeri, Ethem Atay, Emre Aydın, İhsan Mallı gazetecilerle bir süre sohbet etti.

Cemiyet Başkanı Yusuf Sadık, il dışında Gümüşhane özlemi ve hasretiyle hiçbir ayrım gözetilmeksizin bir araya gelen bu tür organizasyonları sürekli desteklerini belirterek, nazik programları için GİAD üyelerine teşekkür etti.

GİAD Başkanı Mutlu Gürler de 7-8 yıllık bir kuruluş olduklarını belirterek, Ankara’da ki pekçok Gümüşhanelinin bu çatı altında bir araya geldiğini söyledi.

Gümüşhane programı kapsamında Valilik, Belediye Başkanlığı, Gümüşhane Üniversitesi, Ticaret Odası, Organize Sanayi Bölgesi ve GÜSİAD’ı ziyaret edeceklerini belirten Gürler, önümüzdeki dönemlerde Gümüşhane’de veya Gümüşhane dışında büyük ölçekli, sosyal fayda taşıyacak sektörlere yatırım yapabileceklerini söyledi.

Ankara’da başarılı işler yapmış Gümüşhanelilere yönelik “Ustalara Saygı” programı düzenleyeceklerini kaydeden Gürler,  davetlerine icabet eden basın mensuplarına teşekkür etti.

Hasan Kulaksız Gümüşhane’de Hayırlı İşlere İmza Atmaya Devam Ediyor.

 • PDF

Hasan Kulaksız Gümüşhane'de Hayırlı İşlere İmza Atmaya Devam Ediyor.

Kendi köyüne yaptığı yatırımlardan dolayı Yukarı Kulaca Köyü’nü “ÖRNEK KÖY” haline getiren Necipoğulları Beton Elemanları Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Hasan KULAKSIZ eğitime de destek oldu. İşadamı KULAKSIZ, Gümüşhane Merkez İmam Hatip Ortaokulu’nun bazı ihtiyaçlarını karşıladı.

Okul Aile Birliği Başkanı Yaşar Şahin’in okullarındaki eksikleri belirtmesi üzerine harekete geçen Kulaksız, okulda eksik görülen cihazları temin ederek okula hediye etti. Hediyeleri bizzat kendi eliyle okul müdürü Eyyüp ZENGİN’e teslim eden İşadamı KULAKSIZ’ın yardımları okul yönetimi ve öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı. 
Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü örnek işadamı Hasan KULAKSIZ’ı memleketine yaptığı eğitim yardımlarından dolayı plaketle ödüllendirdi. Plaket töreni İl Milli Eğitim müdürlüğünde yapıldı. Törene Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed ŞAHİNKAYA, Okul Müdürü ve öğretmenler katıldı. 

ŞAHİN; “HASAN BEY RİCAMIZI HEMEN KABUL ETTİ”
Okul Aile Birliği tarafından belirlenen tüm ihtiyaçların karşılanmasının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Okul Aile Birliği Başkanı Yaşar ŞAHİN, “Hasan KULAKSIZ, yaptığı yatırımlarla köyünü örnek köy haline getiriyor. Bizim de taleplerimize olumlu cevap verdi. Kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi. 
Şehrimizde bu tür yardımsever işadamlarının çıkmasının onur verici olduğunu belirten ŞAHİN: “Daha münevver gençler yetiştirmek için bilgisayar, projeksiyon cihazı, lazer yazıcı, dijital fotoğraf makinesi ve benzeri çağdaş eğitim araçlarına ihtiyacımız olduğunu belirledik. Bunu Hasan Bey’e ilettiğimizde kendileri ricamızı hemen kabul etti. Kısa sürede temin ederek okulumuzun hizmetine sundu. Böylece okulumuzun birçok eksiği tamamlanmış oldu” şeklinde konuştu. 

ŞAHİNKAYA; “KULAKSIZ, ÖĞRENCİLERİMİZİN GÖNLÜNE GİRMİŞTİR.”
İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed ŞAHİNKAYA’da törende yaptığı konuşmada memnuniyetini dile getirerek; “Hasan Bey bu güzel hediyeleri ile bizleri çok mutlu etti. Ama daha çok Gümüşhane’mizdeki öğrencileri mutlu ettiğine inanıyorum. Eğitime yapılan yardımlar en güzel yardım türlerindendir. Çağdaş ve modern koşullarda eğitim gören öğrencilerimiz bu sayede daha iyi yetişecekler ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayacaklardır. İlimizin yetiştirdiği örnek işadamlarından Hasan Kulaksız bu yardımlarıyla öğrencilerimizin de gönlüne girmiştir. Bu tür yardımların yaygınlaştırılması gerekir. Kendisine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz” dedi. 

KULAKSIZ; “İNŞALLAH MEMLEKETİMİZDE DAHA DA GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ.”
Gümüşhaneli işadamı Hasan Kulaksız ise “Memleketim Gümüşhane’de, yarınlarımızın aydınlık yüzü olan öğrencilerimizin bilgi ve iletişim çağında bilgi iletişim teknolojilerini daha iyi kullanmaları gerekmektedir. Böylece ülkemize hizmet edecek entelektüel gençler yetişecektir. Bilginin en önemli güç olduğu günümüzde Gümüşhaneli gençlerin bu yarışta başarılı olmaları için elimden geldiği kadar yardımcı olacağım. Gurbette güzel memleketimizi hiçbir zaman unutmadık. İnşallah bundan sonra memleketimiz için daha da güzel çalışmalar yapacağız.”dedi.

Birkaç gün sonra yağmurlar başlayacak

 • PDF

Birkaç gün sonra yağmurlar başlayacak

Bu sözler bölgeyi yakından tanıyan Şiran’lı bir vatandaşa ait

Sanırım bu sözleri neden sarf ettiğini az ya da çok tahmin edebilirsiniz. 

Bu sözler aynı zamanda tam 17 yıldır yapılmayan İkisu - Şiran karayolunun yaklaşan kış mevsimi itibarıyla yaşayacağı  ya da tanık olacağı alışagelmiş görüntülerinin de bir bakıma sesi olacak.

Söz Şiran’lı vatandaşta. Diyor ki, ‘Birkaç gün sonra buraya yağmur yağacak. O yağmurla gelecek çamur zaten olmayan yolu berbat edecek. 3 – 4 gün önce meydana gelen sel, Kocadal Köyü (Genek) mevkiinde ciddi sıkıntılara yol açtı. Bu dertler arasında,ciddi sorunlar arkasın yine bu yola ihtiyaç duyan vatandaş kaderiyle başbaşa kalacak. Ben diyorum ki, Kusura bakmasınlar ama bu yolun halini bildikleri halde seslerini çıkarmayan halkın da itiraz etmeye hakkı yok. Bu yolun yapımıyla ilgili olarak edindiğimiz bir başka izlenim trilyonlarca lira da akıtılsa iki yıl önceden tamamlanamayacak olmasıdır.’

İYİDE BİR YANLIŞLIK YOK MU?

Vatandaş devam ediyor:

‘Yolun tamamlanacağı yönde bu güne kadar verilen sözler arkada kaldı. Birileri gerçeği görüyor ancak gerçeği söylemiyorlar. Şiran İkisu karayolu şuan kaderine terk edilmiş durumda. Olan yine vatandaşa olacak. Çile bitmeyecek…’

Haber kaynağı: http://www.gundogumu.com/

Şiran ve Kelkit’te Elektrik Kesintisi Yapılacak

 • PDF

Kelkit ve Şiran'da Elektrik Kesintisi Yapılacak

Şiran ve Kelkit ilçeleri ile buralara bağlı belde ve köylerde 4 saatlik elektrik kesintisi yapılacak.  

Gümüşhane Çoruh Aksa Elektrik A.Ş’den yapılan açıklamada arızalı hücre değişimi ve onarım çalışmaları nedeniyle Şiran ilçesine bağlı tüm köyler, Kelkit ilçesine bağlı Gümüşgöze Beldesi, Söğütlü Beldesi, Aksöğüt-Babakonağı-Gürleyik grubundaki köyler, Şen, Kazanpınar, Sütveren, Bezendi, Doğanca, Çağlar ve o güzergahtaki köyler ile Kelkit ilçe merkezindeki Caner Petrol, Hirikler Petrol, Pazar YEri, Bahçelievler, İmam Hatip, İMBK, Tüysüzler Organnik tesislerinin olduğu bölgelerde 2 Kasım Pazar günü kesinti uygulanacak.

Saat 06.00 ile 10.00 arasında gerçekleşecek kesinti nedeniyle vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Kaynak:gumushane.gen.tr

SULAR DURULMUYOR

 • PDF

Şiran Milli Eğitim Müdürlüğünde Bir Türlü Sular Durulmuyor.

Milli Eğitimde yaşanan haksızlıklar okul müdürü değerlendirmesinde haksızlığa uğrayarak elenen, okul müdürlerinin geçtiğimiz günlerde yeniden yapılan görevlendirme için mülakat sınavına tabi tutulmuş ve başarılı olarak tekrardan atanma hakkı elde etmişlerdir.

Fakat bu yönetici adaylarına rahatsız edici baskılar yapılıyor. Yeniden görevlendirme için hak kazanmış olan adaylara, aba altından sopa göstererek başvuru yapmaları engelleniyor. Oysaki önceki görevlerinde başarı ile ödüllendirilen bu yöneticiler çalışmaları ve davranışları ile ilçe halkı tarafından taktir toplamış, idarecilerimizdir.

Diğer yandan müdürlük yaptığı süre zarfında okula 200,000 tl gibi astronomik bir zarara uğrattığı iddia edilen, okul müdürünün hala görevinin başında olması da bu yapılan haksızlıkların göstergesidir.

Bir tarafta yanlışlık yaptığı halde koltuğunda oturan idareci, diğer tarafta gelecek nesillerimizi şekillendiren başarılı idarecilerimize gözle görülür bariz haksızlıklar olduğu halde duyarsız davranan yöneticilerimizi burada göreve davet ediyoruz.

Bunca yapılan haksızlıklarda, Anlaşılan o ki bundan sonra milli eğitim müdürlüğünde suların durulmayacağıdır.

Şiran’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

 • PDF

Şiran’da Cumhuriyetin kuruluşunun 91.yıldönümü düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Karaman'da meydana gelen maden faciası nedeniyle yapılacak olan bazı etkinlikler iptal edildi.

Cumhuriyet bayramı kutlamalarına Kaymakam Murat Özdemir, Garnizonu Komutanı Yüzbaşı Kazım Karateke, Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Kurum Amirleri, Siyasi Parti temsilcileri, Şiran Halkı ve Öğrenciler katıldı.

Şiran Pazar yeri alanında icra edilen kutlama programı Kaymakam Murat Özdemir, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kazım Karateke, Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak’ın halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı.

Daha sonra saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından Şiran Kaymakamı Murat Öztürk günün anlam ve önemini içeren konuşmasını gerçekleştirdi. Programın devamın da her okuldan birer öğrenci 29 Ekim Cumhuriyet bayramı konulu şiirler okudular. Son olarak çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler tebrik edilerek tören geçişi yapıldı.

Benim diye söylemiyorum ama iyi şeyler yapmışız

 • PDF

Benim diye söylemiyorum ama iyi şeyler yapmışız

Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Beyaz, hayır yarışında her insanın acele etmesi gerektiğini söyledi

Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Beyaz, hayır yarışında her insanın acele etmesi gerektiğini söyledi.

2014-2015 yılı burs ödemeleri için vakıf tarafından başlatılan yeni çalışmalar hakkında bilgiler veren Beyaz, ‘Benim diye söylemiyorum ama daima iyi şeyler yapmışız. Vakıf, bu yönde pek çok hayıra ortak oldu’ dedi.

Yaşamı boyunca hayır işinde öncülük etmeyi sevdiğini dostlarına bu yönde telkinlerde bulunduğunu kaydeden Beyaz, ‘Geçtiğimiz günlerde bir sohbet ortamında dostlarıma dedim ki insanoğlu herşeyi yiyor amam doymuyor, peki biz hayır yarışında neden doyalım yeter diyelim ki, elimizden geldiği kadar emanet yerini buluncaya kadar hayır yarışına devam edeceğiz dedim’ diye konuştu.

Beyaz, vakfın burs ödemeleri konusunda kapsamlı bir çalışma yaptığını kaydederken ‘Geçen yıl burs sayımız 465 idi. İnşallah bu yıl öğrenci sayısı olarak 500’ü hedefliyoruz’ dedi.

EVLATLARIMIDA BÖYLE YETİŞTİRDİM

Beyaz, aile olarak hayırsever noktasında önderlik eden bir yapı da olduklarını ve bu geleneği bozmayacaklarını ifade ederken, ‘Rahmetli babamız adına yapılan Mustafa Beyaz Devlet Hastanesi inşaası sırasında oğlum bir gün büyüyünce bende bir okul yaptıracağım dedi. Demek ki içine doğmuş evladım bugün kaç yaşına geldi, sanırım ömrümüz yeterse onun vaadini de gerçekleştirme adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz’ ifadelerin kullandı.

Haber Kaynağı: http://www.gundogumu.com

Gurbetten Sılaya Örnek İşadamı

 • PDF

Gurbetten Sılaya Örnek İşadamı

Gümüşhane’nin Şiran ilçesine bağlı Yukarı Kulaca Köyü işadamlarından Hasan Kulaksız, köyünü Gümüşhane’nin örnek köyü yapmak üzere çalışmalar başlattı.

Gümüşhane doğumlu olan ve Konya’nın tanınmış işadamlarından Hasan KULAKSIZ Gümüşhane Valiliği’nin de destek verdiği ‘ÖRNEK KÖY PROJESİ’ni, doğduğu yer olan Yukarı Kulaca Köyü’nde uygulamaya geçirdi.

Yukarı Kulaca Köyünde köy konağı ve sosyal tesislerin temel atma törenine Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, İl Jandarma Komutanı Erdal Eren, Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak hayırsever işadamı Hasan Kulaksız ve köylüler katıldı.

ANA VASİYETİ, SILA-İ RAHİM OLDU.

Temel atma töreninde konuşan Kulaksız, annesinin vefat etmeden on gün önce kendisine nasihat ederken söylediği “Oğlum sen bu toprakların çocuğusun. Buradaki kardeşlerini unutma, onlara destek ol, bu toprakları sahipsiz bırakma.’ sözlerini annesinin vasiyeti olarak kabul ettiğine vurgu yaparak; bu nedenle köyüne sıla-i rahimin gereği olarak bu projeleri hayata geçirdiğini kaydetti.

Kulaksız konuşmasını şöyle sürdürdü: “İçinizden çıkmış bir kardeşiniz olarak yıllardır rızkımızı gurbette aradık ama hiçbir zaman memleketimizle bağımızı çok şükür koparmadık. Yüce Rabbimize şükürler olsun ki bugün Konya ve İç Anadolu bölgesinde önemli bir noktaya gelmiş şirketimizle ülkemize güzel hizmetler yapıyoruz. İnşallah helalinden kazandığımız parayı da memleketimizde bir hayra kullanıyor olmaktan dolayı da son derece huzurluyuz. Rahmetli annemin vasiyetini yerine getirmenin mutluluğu ve huzurunu yaşıyorum. Köyümüze yaptığımız sosyal tesislerin içinde aşevi, köy konağı, yurt, çeşme, taziye evi vb. tesisler yapacağız. Projenin temel süreçleri tamamlandıktan sonra sayın valimize yapacağımız işleri sunduğum zaman sağ olsunlar çok yakından ilgilendiler. Kendilerine bu konakla bu işin bitmeyeceğini ve Yukarı Kulaca Köyü’nün Gümüşhane’mizin 322 köyü içerisinde örnek köy olması için var gücümüzle çalışacağımızı belirttim. Köyümüzün sadece Gümüşhane değil, tüm Türkiye’ye örnek bir köy olacağını ifade ettik. Kendilerinden ‘Örnek Köy’ tescili noktasında destek istedik. Bu gün hep birlikte ilk harcı koymanın heyecanını yaşıyoruz. Bu projelerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ayrıca Ahirete intikal etmiş olan tüm Yukarı Kulaca Köylülerinin mekanları cennet olsun. Yukarı Kulaca Köyü emin ellerde, tüm köy halkı olarak onların hatıralarını yaşatacağız inşallah.”

“HAYIRSEVER İŞADAMLARI HER YERE LAZIM”

Temel atma töreninde konuşan Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz ise Türk milletinin yapısında ve kültüründe yardımlaşma, dayanışma ve hayırseverliğin olduğuna vurgu yaparak, “İşte bu anlayışa sahip işadamımız bu köyümüzden çıktı. Buradaki katılımın bu kadar olacağını beklemiyordum ama güzel olduğu için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Devlet ve vatandaş bu faaliyetlerde elini taşın altına birlikte koymalı. Bunun en güzel örneği de Hasan Kulaksız’ın yaptığı projedir. Annesinin vasiyetini çok kısa sürede hayata geçirmesi takdire şayan bir davranıştır. Allah memleketimizin her yerine Hasan Kulaksız gibi hayırsever işadamlarını nasip etsin.” diye konuştu.