Mon03302015

Last update03:17:56 AM GMT

Back Şiran

Şiran

Demokratik Seçim Sonucu Despot Başkan !

 • PDF

Gerçekleştirilen yerel seçimler sürecin de Yeniçeri ve Altıparmak arasın da kıyasıya bir mücadele verilmiş ve çok az bir farkla seçimi Altıparmak kazanmıştı. Belediye Başkanlığı makamına ikinci defa gelen Yavuz Altıparmak seçim sonrası yayımlamış olduğu mesaj da; ''  Bugünden itibaren bize oy veren, vermeyen herkesin belediye başkanı olacağım. Hiç kimseye ayrım yapmadan herkese eşit mesafede hizmet edeceğim.'' demişti.

Sayın Başkan'ın vermiş olduğu mesaj' a bakılınca özgür iradeye saygı duyulacağı ve hiçbir koşul da ayrım yapılmayacağı sonucuna varıyoruz. Zaten Yöneticilik de; erdem ve adalet duygusu temeli üzerine kurulan ve herkese eşit davranmayı gerektiren bir vasıftır. İnsanlar yaratılış gereği ve hukuken tanınan haklar doğrultusun da ''özgür iradelerini'' kullanarak kendilerini yakın hissettikleri taraflara oy verme özgürlüğüne sahiptirler ve bu hak insanlara doğuşları itibariyle verilmiştir.

Seçime çok az bir zaman kala farklı partiyi destekleyen bir Belediye personeli' nin işten çıkarılmış olduğunu ve mağdur edildiğini yazmıştık. Seçim sonrası ise ne yazık ki AK Parti' ye oy verenlerin yüceltilip, vermeyenlerin ise yerildiğine şahit olmaktayız. Başkan' ın '' Hiç kimseye ayrım yapmadan herkese eşit mesafede hizmet edeceğim '' mesajının; ''AK Parti' ye oy vermeyen Belediye personelinin işten çıkarılması ve mevcut işinden çok daha farklı olan temizlik hizmetine çarçabuk kaydırılmasından yola çıkarak'' öylesine kurulmuş bir cümle olduğunu ve maalesef seçim sonrası farklı partiyi destekleyen vatandaşın mağdur edildiğini görüyoruz. Hal böyleyken Belediye' ye sonradan alınan bazı personellerin oy potansiyelini artırmak amacıyla mı işe alındığı sorusu geliyor akıllara.

Peki soruyoruz Sayın Başkana;

 • AK Parti ' ye oy vermeyen seçmenin suyu mu kesilecek?
 • AK Parti ' ye oy vermeyen seçmenin evinin önüne parke mi döşenmeyecek?
 • AK Parti ' ye oy vermeyen öğretmen hak etse dahi müdür mü olamayacak?
 • AK Parti ' ye oy vermeyen memur'un görev yeri mi değiştirilecek?
 • AK Parti ' ye oy vermeyen Belediye personeli görev değişikliği ile tehdit mi edilecek?
 • Özgür iradesini kullanan ve tarafını savunan vatandaş her zaman mağdur mu edilecek?

 

ŞİRAN TARİHİNDE İLK KEZ KADIN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ SEÇİLDİ

 • PDF

Şiran Belediyesi'nin kurulduğu 1877 yılından beri ilk kez kadın belediye meclisi üyesi seçilen Aile Özdin, mazbatasını alarak göreve başladı.

Özdin (52) İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alıp göreve başladıktan sonra yaptığı açıklamada, ilçesinde kadınlar adına bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, MHP'den Şiran Belediye Meclisi Üyesi seçildiğini anımsattı.

Belediyeleri tarihinde ilk bayan meclis üyesi seçildiği için mutlu olduğunu anlatan Özdin, "Bu durum beni çok duygulandırdı. Etrafımdakilerden de olumlu tepkiler alıyorum. Çevremde siyasetle uğraşan sayısı oldukça fazla, bizde böyle bir yola başladık. Kadınların yönetimde yer almasından ve her geçen gün sayılarının artmasından mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

Özdin, amacının ilçeye hizmet etmek olduğunu ifade ederek, "Şiran halkı için alacağımız kararlarda her zaman doğru olanın yanında olacağım. Belediye meclisinde bir bayanın görev alması ilçedeki bayanlar içinde önemli bir gelişmedir. İlçedeki bayanlarımızın da sözcüsü olacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Allah hepimizin yardımcısı olsun" ifadesini kullandı.

Şiran Karaca Spor 6 - Kelkit Söğütlü Spor: 2

 • PDF

Şiran Karaca Spor 6 - Kelkit Söğütlü Spor: 2

Şiran Karacaspor genç takımla çıktığı maçta Kelkit Söğütlüspor'u 6-2 yendi.

İlkyarı 2-1 öne geçen Şiran Karaca Spor, İkinci yarı başarılı bir performans gösterdi. 55. dakikada Söğütlüspor'un kalecisinin kırmızı kart görmesiyle birlikte ataklarını artıran ev sahibi takım maçta 6-2 lik skorla galip geldi.

Haber Kaynağı: http://www.haber29.net/

Şiran’da Traktör Kazası: 1 Ölü

 • PDF

Gümüşhane'de Traktör Kazası: 1 Ölü

Karaşeyh Köyünde meydana gelen traktör kazasında bir kişi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre ilçeye bağlı Karaşeyh köyünde saat 13.30 sıralarında meydana gelen olayda, kendisine ait tarlasını süren Mustafa Şahin (80) isimli vatandaş henüz bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıkan traktöründen düşerek, traktöre bağlı bulunan tırmığa takılarak bir süre sürüklendi.

Karayolu yakınındaki traktörü çalışır vaziyette gören bir vatandaşın olay yerini kontrol etmesi sonucu traktörün altında bulunan Şahin, 112 Acil Servis Ambulansı ile kaldırıldığı Şiran Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Şahin, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Başbuğ Türkeş'in Ölüm Yıldönümü

 • PDF

Bugün akşam namazının ardından Kemaliye Camiinde merhum Türkeş için mevlid okutulacak.

Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Vakur Kara, Türk Dünyasının bilge lideri, Türk milliyetçilerinin Başbuğ'u Alparslan Türkeş’in vefatının 17.yılında kalplerdeki ve zihinlerdeki yeri ve öneminin hiç değişmediğini söyledi.

Merhum Türkeş için bugün akşam namazına müteakip Kemaliye Camiinde mevlidi şerif okutulacağın ve tüm vatandaşların mevlide davetli olduğunu kaydeden Kara, Türkeş’in gençliğin, bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa ve cehalete karşı hep savaş halinde olmasını istediğini söyledi.

Merhum Türkeş’in kendi hayatında asla yılgınlığa yer olmadığını, dalgalı, fırtınalı geçen ömrü boyunca herkesin düştüğü yerde ve zamanda kalkıp yürüyebildiğini kaydeden Kara, “Lider kimlik ve kişiliğinin en büyük göstergelerinden birisi olan bu yönüyle de, Türk gençliğine azmin, kararlılığın ve çalışmanın, boyutları ve kaynakları ne olursa olsun bütün sorunları aşmanın tek çözümü olduğunu göstermiştir. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Bey, Türk Gençliğine verdiği değeri şu sözlerle ifade etmiştir, ‘’Gençler; Hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin...’’ Türklük Onur ve Şuuru, İslam Ahlak ve faziletini, Türk – İslam Ülküsünde birleştirerek Türk Gençliğine armağan ettiği Ülkü Ocakları, Aziz Milletimize ve Yüreği pırıl pırıl Türk Gençliğine Sosyal, Kültürel ve Eğitim alanlarında hizmet etmeyi ilke edinmiştir. Kuruluşundan bugüne kadar milyonlarca Bozkurt ve Asena’nın yüreğine Vatan Aşkını Nakşetmiş, İnançlı Vatan evlatlarını Türk Milletinin hizmetine sunmuştur. Maddeden sıyrılıp, mana dünyasında emin adımlarla yürüyen Ülkücü Gençlik; Örnek şahsiyet, Onurlu ve Dürüst bir duruş, Ahlaki ve ilmi anlamda kendisini yetiştirmiş bir abide, mütevazi ve alçak gönüllü yüreklerin, mazlumun yanında zalimin karşısında Bozkurtça duruşundan asla ödün vermemiştir. Nizam-ı Alem İ'lâ-yı Kelimetullah davasında manevi iklimi her dönemde bünyesinde bulunduran Ülkü Ocakları Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in bizlere aziz emanetidir.” dedi.

Kara, Başbuğ Türkeş’in “Yolumuz Uzun ve Çetindir. Bu Yolda Karşımıza Menfaat Teklifleri, Tehditler ve Daha Bir Sürü Engel Çıkacaktır. Bu Çetin Yolda Dayanabilecekler, Bizimle Gelsinler. Cesur Olanlar, Kuvvetli Olanlar, Gerçekten İnananlar Kafilemize Katılsınlar” sözlerine de atıfta bulunarak, “Sözleri ile mukaddes hareketin, tunç yürekli neferlerine yol göstermiş, davasında ‘’Elif Kadar Dik Duruşu’’ sergileyebilecek kararlı şahsiyetlere ihtiyaç duyulduğunu bu sözlerle ortaya koymuştur. ‘’Sandıktan bize bir tek oy dahi çıkmasa, İslamdan, insaniyetçilikten, Türkçülükten asla vazgeçmeyiz. Biz politikacı değil, bir davanın takipçiyiz.’’ Sözleri Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey yine bir siyasetçiden öte dava adamlığının altını çizmiş ve bu uğurda bir ömrü sabır ve sadakatle feda etmiştir. Bu vesile ile, Ülkücü hareketin Gümüşhane Uç Beyi olarak, şahsım, teşkilatlarım ve bin bir türlü sıkıntı ve çileye rağmen sadece kendini bu davaya adamış ‘’İnandığı Gibi Yaşamanın Hazzını Doyasıya Yaşayan’’ bütün Ülküdaşlarım, Bozkurtlarım ve Asenalar adına O’nu büyük bir özlemle andığımızı belirtmek isterim. Aziz hatıraları ve kutsal emanetleri Ülkü Ocakları, Milliyetçi Hareket Partisi ve Mukaddes Davasının kıyamete kadar baki kalacağını, bu uğurda bir elimize güneşi, diğer elimize ayı koysalar asla vazgeçmeyeceğimizi bir ifade etmek isterim. Türk milletine miras olarak bir ideal, bir mefkure bırakan; kutsal davayı bırakan, fikirleriyle, ülküleriyle Türk kültürüne, tarihine, siyasetine istikamet veren, ivme kazandıran Aziz ve Muhterem Liderimiz, Başbuğumuzun yetiştirdiği, emek verdiği milyonlarca ülkücü genç Başbuğumuzun ideallerinin ve eserlerinin arkasında duruyor. Lider Türkiye ideali yolunda çalışıyor ve çalışmaya devam edecek. Başbuğum, aziz hatıran önünde bir kez daha saygı ve sevgilerimizle eğiliyoruz. Dualarımız seninledir. Yüreklerimiz seninledir. Ruhun şad olsun, mekanın nur dolsun, cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

Revize Yerel Seçim Sonuçları 2014

 • PDF

Revize Yerel Seçim Sonuçları 2014

Gümüşhane'de 30 Mart tarihinde yapılan mahalli idareler seçimlerinin, İlçe Seçim Kurullarından alınan sonuçları

Seçim Bölgesi

Merkez

 

Seçim Türü

Belediye

 

Sandık Sayısı

91

 

Seçmen Sayısı

24.364

 

Kullanılan Oy

21.806

 

Geçerli Oy Sayısı

21.196

 

Katılım

90%

 
     

Parti

Oyu

Yüzdesi

BBP

260

1,23%

AK PARTİ

12.193

57,53%

SP

278

1,31%

BTP

23

0,11%

CHP

755

3,56%

MHP

7.687

36,27%

 

Seçim Bölgesi

Merkez

 

Seçim Türü

Belediye Meclisi

Sandık Sayısı

91

 

Seçmen Sayısı

24.364

 

Kullanılan Oy

21.783

 

Geçerli Oy Sayısı

20.825

 
 

89%

 
     

Parti

Oyu

Yüzdesi

TKP

27

0,12%

BBP

460

2,21%

AK PARTİ

11.191

53,74%

SP

461

2,21%

CHP

1.282

6,16%

MHP

7.404

35,55%

 

Seçim Bölgesi

Merkez

 

Seçim Türü

İl Genel Meclisi

Sandık Sayısı

203

 

Seçmen Sayısı

34.531

 

Kullanılan Oy

30.279

 

Geçerli Oy Sayısı

29.526

 
 

88%

 
     

Parti

Oyu

Yüzdesi

BBP

541

1,83%

AK PARTİ

16.493

55,86%

DP

196

0,66%

ÖDP

40

0,14%

SP

900

3,05%

BTP

65

0,22%

İP

38

0,13%

CHP

1.838

6,23%

MHP

9.415

31,89%


ŞİRAN

Seçim Bölgesi

Şiran

 

Seçim Türü

Belediye

 

Sandık Sayısı

21

 

Seçmen Sayısı

5.212

 

Kullanılan Oy

4.047

 

Geçerli Oy Sayısı

3.938

 

Katılım

78%

 
     

Parti

Oyu

Yüzdesi

AK PARTİ

1.992

50,58%

SP

63

1,60%

CHP

24

0,61%

MHP

1.859

47,21%Seçim Bölgesi

Şiran

 

Seçim Türü

Belediye Meclisi

Sandık Sayısı

21

 

Seçmen Sayısı

5.212

 

Kullanılan Oy

4.047

 

Geçerli Oy Sayısı

3.895

 
 

78%

 
     

Parti

Oyu

Yüzdesi

TKP

121

2,99%

AK PARTİ

1.845

47,37%

SP

193

4,96%

CHP

50

1,28%

MHP

1.686

43,29%

 

Seçim Bölgesi

Şiran

 

Seçim Türü

İl Genel Meclisi

Sandık Sayısı

95

 

Seçmen Sayısı

13.230

 

Kullanılan Oy

10.475

 

Geçerli Oy Sayısı

10.077

 
 

79%

 
     

Parti

Oyu

Yüzdesi

AK PARTİ

5.020

49,82%

SP

1.139

11,30%

CHP

591

5,86%

MHP

3.327

33,02%


KÜRTÜN

Seçim Bölgesi

Kürtün

 

Seçim Türü

Belediye

 

Sandık Sayısı

13

 

Seçmen Sayısı

2.905

 

Kullanılan Oy

2.670

 

Geçerli Oy Sayısı

2.604

 

Katılım

92%

 
     

Parti

Oyu

Yüzdesi

AK PARTİ

1.351

51,88%

SP

13

0,50%

CHP

18

0,69%

MHP

1.222

46,93%

 

Seçim Bölgesi

Kürtün

 

Seçim Türü

Belediye Meclisi

Sandık Sayısı

13

 

Seçmen Sayısı

2.905

 

Kullanılan Oy

2.670

 

Geçerli Oy Sayısı

2.591

 
 

92%

 
     

Parti

Oyu

Yüzdesi

TKP

7

0,26%

AK PARTİ

1.356

52,34%

HDP

3

0,12%

CHP

37

1,43%

MHP

1.188

45,85%

 

Seçim Bölgesi

Kürtün

 

Seçim Türü

İl Genel Meclisi

Sandık Sayısı

62

 

Seçmen Sayısı

10.075

 

Kullanılan Oy

8.901

 

Geçerli Oy Sayısı

8.601

 
 

88%

 
     

Parti

Oyu

Yüzdesi

BBP

57

0,66%

AK PARTİ

4.796

55,76%

ÖDP

18

0,21%

SP

171

1,99%

CHP

226

2,63%

MHP

3.333

38,75%

Kaynak: gumushane.gen.tr

ÖMER YENİÇERİ’DEN SEÇİM AÇIKLAMASI

 • PDF

Yerel seçimlerde Şiran ilçesinde yaşanan seçim yarışında Ak Parti 1992, MHP ise 1859 oy aldı. MHP Şiran Belediye Başkan Adayı Ömer Yeniçeri, seçim sonuçlarını değerlendirerek, açıklama yaptı.

Ömer Yeniçeri’nin açıklaması;

         Seçim kampanyası boyunca yoğun ve heyecanlı bir çalışma yürüttük. Bu seçim sonuçları bizim açımızdan önemli bir gelişme, gelecek için de ümitvar bir tablodur. Yaşanan çok sıkıntılı siyasi süreçler ve imkanların kısıtlılığı göz önüne alındığında gözle görülür bir başarıya imza atmış bulunmaktayız.

Halkımızın her oyuna teşekkür ediyorum. Bundan sonraki günlerimizde bıkkınlık, çaresizlik, umutsuzluk bize yakışmaz. Görmeyen gözlere, duymayan kulaklara gerçekleri göstermek ve duyurmak için sabırla yolumuza devam edeceğiz.

Bu kampanya sürecinde Şiranlılardan büyük ilgi ve destek gördük. Şiran halkına şükran borçluyuz. Bu süreçte gençlerimizden, kadınlarımızdan unutulmaz destek gördük. Onlara şükran borçluyuz. Böylesine büyük destek bizim sorumluluklarımızı arttırıyor. Sonuçların Şiran’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Saygılarımla

Ömer Yeniçeri

YENİÇERİ:GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR

 • PDF

Geri sayımın başladığı 30 Mart yerel seçimleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren MHP Şiran  belediye başkan adayı Ömer Yeniçeri, ilçemiz vatandaşlarından tam destek alıyor.

            Geri sayımın başladığı 30 Mart yerel seçimleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren MHP Şiran belediye başkan adayı Ömer Yeniçeri, ilçemiz vatandaşlarından tam destek alıyor.

            Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şiran Belediye Başkan adayı Ömer Yeniçeri'ye her geçen gün vatandaşların desteği artıyor. Gittiği her ortam da sıcak bir ilgi gören MHP adayı Yeniçeri, Şiranlıların teveccühüyle karşılaşıyor.MHP Şiran ilçe başkanı Güven Kapucu, Yönetim Kurulu üyeleri ve belediye meclis üyesi adaylarıyla tam bir birlik ve beraberlik tablosu sergileyen teşkilata, 21. Dönem Gümüşhane MHP Millet Vekili Bedri  Yaşar'da destek veriyor.

            Ziyarette bulunduğu her ortam da oldukça kalabalık ve coşkulu bir grubun karşıladığı MHP belediye başkan adayı Ömer Yeniçeri konuşmaların da ''Her geçen gün artan desteğin gözle görülür büyüklükte bir tablo çizdiğini ve bu durumun kendisini son derece mutlu ederken diğer adayları da rahatsız ettiğini dile getirerek; Halkımız artık gerçekleri görüyor. Vatandaşlar 30 Mart yerel seçimlerinin bir yerel seçimden öte İlçemiz için birlik ve beraberlik seçimi olduğunun farkın da. Diğer siyasi partiler de vatandaşlarımıza boş vaatler vererek seçim kazanılmayacağının farkın da. Biz, kimseye icra edilmeyecek vaatler vermiyoruz. Yerine getiremeyeceğimiz hiçbir iş için taahhütte bulunmuyoruz.

            Seçimi kazanmanın değil, ilçemizin kazanmasının önemli olduğunu kaydeden Yeniçeri, “Bu seçimde eksen kayması olmamalı. Güçlü bir yerde bir araya gelmeliyiz. Değişim yaşatmamız, farklılık yaratmamız gerek. Doğru ve projelerinin uygulanabilirliğine inandığınız isime destek vermeniz en öncelikli ricamdır. Oy işi gönül işidir gönüllerinize girebilmişsek bu bizim en büyük mutluluğumuzdur. Hiçbir zaman ayrıştırma ve ötekileştirmeden yana olmadık. 30 Mart günü bana oy verecek vatandaşı da, oy vermeyecek olan vatandaşı da kucaklayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bizim işimiz Şiran, gücümüz Şiran. İlçemizi tercih edilebilir, kaliteli bir kent yapmak amacıyla çıktığımız bu yola gelin, hep birlikte adım atıp birlik beraberlik içerisin de yaşayalım. Şiran'ın yaşam kalitesini yükseltelim.”

            Rant odaklarının değil, halkın adamı olmak için sizlerin karşısındayız diyen Ömer Yeniçeri; “Biz o koltukların peşinde değiliz, makam odalarından çıkmayan, kapalı kapılar ardın da Şiranlılardan uzak bir yönetim anlayışını benimseyen yöneticilerden değiliz. İstişare bizim temel prensibimiz. İstişareler sonucun da Halk neyi talep ediyorsa onu yapmak için var olacağız. Vatandaşlar sorunu için belediyeye gelmeyecek, belediye halkın sorunlarını yerinde tespit edecek ve çözüm bulacak” dedi.