• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Wed07232014

Last update10:06:23 AM GMT

Back Şiran

Şiran

Kaymakam Özdemir Köyleri Ziyaret Etti

 • PDF

Şiran ilçe Kaymakamı Murat Özdemir hız kesmeden, köy ziyaretlerinde ve köylere yapılan hizmetleri denetliyor. İlçe Kaymakamımız ÖZDEMİR köy ziyaretleri kapsamında  Seydibaba Köyünde Şelale Yolu İstinat Duvarı, Çakırkaya Köyünde Köy İçi Parke Yapımı, Bolluk Köyü ve Telme Köyünde Köy Konağı, Dilekyolu Köy içi Parke Yapımı, Gökçeler Köyü köye giriş yolu viraj düzenlemesi ile ilgili  yerinde incelemeler de bulundu.

İlçeye bağlı köylerden 6  köye ziyaret gerçekleştiren İlçemiz Kaymakamı Sayın Murat Özdemir, köy muhtarlıklarında yaptığı incelemelerde muhtarlardan köylerinin genel durumu hakkında bilgiler aldı. Muhtarların istek ve taleplerini de alan ilçemiz kaymakamı acil çözülmesi gereken sorunların hemen giderileceğini belirtti.

Köy gezilerinde köylüler ile de bir araya gelen Kaymakam Özdemir, halkın sıkıntılarını dinleyerek köylülerin istek ve taleplerini de aldı. İlçemiz Kaymakamı Sayın Murat Özdemir köyleri tanımak ve ihtiyaçlarını yerinde görmek için burada olduklarını ifade ederek, devletin tüm birimleri ile birlikte köylülerin yanında olduklarını, bu tür ziyaretler ile vatandaşın sorunlarını yerinde gördüklerini ve çözümü konusunda da çaba sarf edeceğini kaydetti. Köylüler de Kaymakamın köylerine yapmış olduğu ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, devleti yanlarında görmekten büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını belirttiler.

Şiran’da Fiziksel Aktivite ve Sağlık Günü Etkinliği

 • PDF

Şiran'da Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği

İlçemizde, 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Şiran Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle “Fiziksel Aktivite ve Sağlık” konulu bilinçlendirme broşürü dağıtılarak insanlara fiziksel aktivitenin önemi açıklandı.

Sağlık Grup Başkanı Derya Bekar ve Toplum Sağlığı Merkezi personelleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte fiziksel aktivitenin önemi, düzenli fiziksel aktivitenin yararları, obezite ve egzersiz konuları anlatıldı.

Sağlık Grup Başkanı Derya Bekar yapmış olduğu açıklama da, sağlık kalitesinin artması adına halkı bilinçlendirdiklerini, düzenli fiziksel aktivitenin kalp damar hastalıkları gibi bir çok hastalık riskini azaltlığını belirtti.

Ayrıca obeziteye karşı alınması gereken önlemlerden de bahseden Bekar, "Fiziksel hareketliliğin sağlığa katkısından yararlanmak için herhangi bir hastalık durumu yoksa yetişkinlerin haftada en az 3-5 kez azami 30 dakika, genç yaştaki bireylerin ise günde en az 60 dakika orta şiddette fiziksel aktivite önerilmektedir. Uzun süre hareketsiz kalmış kişiler egzersize başlamadan önce sağlık kontrolünden geçmelidir. Sağlığınız için günlük hayatınızda mümkünse uzun süreli televizyon, bilgisayar karşısında zaman geçirmemeyi, asansör yerine merdiveni, kısa mesafelerde otomobil yerine yürümeyi tercih ediniz" diye belirtti.

Türk Eğitim-Sen Şiran İlçe Temsilciliği İl Delegelerini Belirledi

 • PDF

         Türk Eğitim-Sen Şiran İlçe Temsilciliği delege seçimlerini yapmak üzere bir araya geldi. Kamu-Sen’e bağlı Milli Eğitim kollarında hizmet veren Türk Eğitim-Sen üyeleri il delegelerini belirlemek üzere yemekli toplantısını yaparak delegelerini seçti.

     Toplantı Türk Eğitim-Sen Şiran İlçe Temsilcisi Nevzat Gündoğan’ın konuşmasıyla başladı.

Nevzat Gündoğan:

“Temsilciliğimize ayrılmış delegelerimizi seçmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Delegelerin belirlenmesine geçmeden evvel belirtmek istediğim bazı hususlar var.  İlçe Temsilciliğini büyük bir onur ve gururla yürüttüğüm 7 yıl içerisinde bizlere ve Türk Milli Eğitiminin dik duruşlu davasına gösterdiğiniz teveccühten dolayı hepinize sonsuz şükranlarımı arz ediyorum.

    Sizler bu ülkenin milli ve manevi değerlerini yaşatmayı, geleceğimizi teminat altına alacak imanlı, ahlaklı, çağın gereksinimlerini özümsemiş bilgi ve becerileri kazanım olarak dimağına ve yüreğine kazımış nesiller yetiştirmek ülküsüne iman etmiş eğitim çalışanlarısınız. Her ne kadar mensubu bulunduğunuz Türk Milli Eğitiminin yanlış stratejileri haksız ve hukuksuz uygulamaları dolayısıyla mağduriyet yaşasanız da öğretmenlik mesleğini sıradanlaştırma eğilimlerine maruz kalsanız da unutmayınız ki sizler; yeryüzünün en şerefli en kutsal ve zor mesleğini icra ediyorsunuz. Bütün olumsuzluklara rağmen asla yılmayacağınıza, vazgeçmeyeceğinize, Türk Milleti ve Devletinin sonsuza kadar yaşayabilmesi için onun teminatı gençleri büyük bir özveri ile yetiştirmeye azami hassasiyet göstereceğinize inancımın sonsuz olduğunu arz etmek istiyorum.  Bu duygu ve düşüncelerimle bu yolda bizlerle beraber yürüdüğünüz ve memleketimin çocuklarına hizmet ettiğiniz için hepinize teşekkürü borç bildiğimi belirtmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle delege seçimlerimizin ülkemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

 Daha sonra üyelerin ortak kararıyla toplantıya katılan eğitim kurumlarından birer kişi delege olarak seçildi.
Bizler de Şiran Gündem Gazetesi olarak seçilen delegelere ve bütün öğretmenlerimize başarılar dileriz.

TERSUN DAĞINA İKİ TÜNEL ALTERNATİFİ

 • PDF

İkisu Şiran Yolu Yüzde 80'e Ulaştı

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, 1998 yılında yapımına başlanan İkisu-Şiran karayoluyla ilgili kalabalık bir grupla bilgilendirme toplantısı yaptı.

Yolun yapımını üstlenen firmanın Şiran ilçesine bağlı Gökçeler köyünde bulunan şantiye sahasında düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Milletvekili Aydın, daha sonra toplantıya katılan köy muhtarlarının sorularını cevaplandırdı ve yapımı devam eden yoldan köyleri de ziyaret ederek Gümüşhane’ye döndü.

Toplam 65 kilometre uzunluğundaki yolun büyük bir bölümünün tamamlandığını ifade eden Milletvekili Aydın, İkisu-Şiran karayolunun 1997 yılının sonunda ihale edildiğini, 1998 yılında da başlandığını söyledi. Aydın, “O zaman Karayolları’nın bağlı olduğu Bakanlık hangi partiye bağlıydı? 1998 yılından 2002’ye kadar harcanan para 4,5 milyon lira yapılan yol 5 kilometre. Bugün ise yapılan yol 50 kilometreye ulaştı. Şuan bu yolda 75 iş makinesi ve 250’ye yakın personel çalışıyor.” diye konuştu.

Kalan 15 kilometrelik kısma havaların böyle gitmesi halinde 6 kilometresinin daha tamamlanacağını ifade eden Milletvekili Aydın, Tersun Dağı geçidine kadar 2 kilometre kalacak şekilde mevsim sonuna kadar planlama yaptıklarını dile getirdi. Milletvekili Aydın, kalan kısmın da asfalt hariç altyapısının tamamlanacağını kaydederek, 12 metre genişliğinde yapılan yolda ki Tersun Dağı geçidi için iki alternatif tünelin yer aldığını, uygun olan tünelin de yapılacağını sözlerine ekledi.

Bölge halkının en büyük beklentilerinden birisi olan Tersun Barajının ilginç hikayesini de anlatan Milletvekili Aydın, “Bu baraj 1997’de herşeyiyle ihaleye hazır hale getirilmişti. Ama kimse ilgilenmemiş. Yeniden herşeyi baştan alındı. 7 yıllık bu planlama sürecini büyük uğraşlarla 4-4,5 yıla düşürdük. Seneye bugünlerde yatırım programına alınıp, ihalesi yapılır.” dedi.

Şiran’a yapılan ve yapılacak olan dere ıslahı, eğitim, spor, karayolu, köy altyapı yatırımları hakkında yaklaşık 1 saat boyunca vatandaşlara seslenen Milletvekili Aydın, Şiran’a 12 gölet daha yapıldığını, Şiran Devlet Hastanesinin 5 yıldızlı otel gibi yapıldığını sözlerine ekledi.

AK Parti teşkilatlarının amacının unutulmuş, mağdur edilmiş, ötekileştirilmiş, istediğini devletten alamayan ilçe ve köye adil bir şekilde hizmet etmek olduğunu ifade eden Milletvekili Aydın, “Ne istiyorsanız tüm kadrolarımızla bu hizmeti getirine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. AK Parti olarak şehrimizin bir başından diğer başına kadar hangi köy olursa olsun ne eksiği varsa gidermek için çabalıyoruz. Her yerde hizmet var. Biz hizmet erbabıyız. Biz AK Parti olarak siyasetçi değiliz. Bizim nefes alıp verme nedenimiz hizmet etmektir. Başka bir amacımız yoktur. Halka hizmet bir aşk, bir sevdadır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında ki bu AK kadrolar da hizmet ederken hiç yorulmayan bir kadrodur.” dedi.

Toplantıda konuşan Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak ise ilçesinde yaptığı çalışmalardan bahsetti. AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen de yıllardır bitmeyen İkisu-Şiran yolunun bu yılsonuna kadar tamamlanması için çalıştıklarını belirterek, hiçbir ilçe ayrımı yapmadan problemlerin çözümü için çaba gösterdiklerini söyledi. Gümüşhane’nin her tarafının şantiyeye döndüğünü vurgulayan Çimen, hizmetin her ilçeye, her noktaya ayrım yapılmaksızın gittiğini dile getirdi.

Milletvekili Aydın, AK Parti İl Başkanı Ercan Çimen ve heyetiyle birlikte muhtarlardan gelen soruları cevaplandırdıktan sonra Tersun Dağı üzerinden İkisu-Şiran yolu yüklenici firma yetkilisi Mehmet Alemdar ile yol güzergahında incelemelerde bulunarak yolun başlangıç noktası olan İkisu mevkiine döndü.

Toplantıya Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Ercan Çimen, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mihdat Uçan, AK Parti Şiran İlçe Başkanı Bekir Kara, köy muhtarları, partililer ve yöre halkı katıldı.

Akçalı Köyüne Yapılan Minaren'in Açılış Töreni Yapıldı

 • PDF

Akçalı Köyüne Yapılan Minaren'in Açılış Töreni Yapıldı

Şiran Kaymakamı, Şiran Belediye Başkanı ve Şiran Müftüsü Minare Açılışı'na Katıldılar.

Ankara'dan organize olup Akçalı Köyüne cami minaresi yaptıran köylüler emekleri'nin karşılığını bugün aldılar.


Şiran Kaymakamı' Şiran Belediye başkanı, Şiran müftüsü ve tüm köylüler minare açılışı için Akçalı köyünde toplandılar. Minare açılışı yapılmadan önce köylüler tarafından verilen yemekte konuşan Akçalı köyü basın sözcüsü Cemalettin Bal bir kaç cümleyle misafirlere hoşgeldin diyerek belediye başkanı şiran kaymakamı ve şiran müftüsü'ne teşekkürlerini iletip köylülerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Dualarla açılışı gerçekleştirilen minarenin kurdelesi tüm köylüler tarafından kesildi.


Haber29.NET

Bahçeli Gümüşhane Adaylarını Açıkladı

 • PDF

Bahçeli Gümüşhane Adaylarını Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, bugün düzenlediği toplantısı ile partisinin ülke genelindeki 252 Belediye Başkan adayını açıkladı.

TBMM'de grubu olan partiler arasında seçim startını veren ilk parti MHP oldu. MHP yerel seçim adaylarını açıkladı. Genel Başkan Devlet Bahçeli, sahneye davet edilen belediye başkan adayları ile hatıra fotoğrafı çektirirken salonda bulunan partilileri de selamladı.

Buna göre daha önce de açıklandığı üzere Gümüşhane Belediye Başkanlığı için Mustafa Canlı, Şiran Belediye Başkanlığı için Ömer Yeniçeri, Şiran Yeşilbük Beldesi Belediye Başkanlığı için Ziya Yılmaz’ı açıklayan Bahçeli, Kelkit ilçesi Öbektaş Beldesinden de Yemen Demir’i aday gösterdi.

Öte yandan Torul ilçesinin mevcut Belediye Başkanı Selami Bostan’ın adının Bahçeli tarafından açıklanmaması dikkat çekti.


Şiran Polisinden Kaçakçılara Darbe

 • PDF

Şiran Polisinden Kaçakçılara Darbe

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde, düzenlenen kaçakçılık operasyonunda, 6 bin 300 paket kaçak sigara ele geçildi.

Alınan bilgiye göre Şiran Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler gece geç saatlerde düzenledikleri operasyonda D-040 karayolu üzerinde M.S ve K.B isimli şahısları Doğu Beyazıt’tan Ankara’ya götürmek üzere oldukları 630 karton sigara ile yakaladı.

Kiraladıkları özel bir aracın bagajı ve arka koltuğuna gizledikleri piyasa değeri yaklaşık 35 bin lira değerindeki sigaralarla gece yarısı suçüstü yakalanan şahıslar gözaltına alındı.

Şiran İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, konuyla alakalı olarak kaçakçılıkla mücadelenin ülke ekonomisine ciddi anlamda katkı sağladığını, dolayısıyla bu yöndeki çalışmalarına devam edeceklerini hatırlatarak, gerçekleştirilen operasyondaki başarılarından dolayı arkadaşlarını tebrik etti.

Polisin soruşturma başlattığı olayda gözaltına alınan 2 kişinin ve 6 bin 300 paket kaçak sigaranın karakoldaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildiğini bildirdi.

Şiran Atıksu Arıtma Tesis İşi Teslim Edildi !

 • PDF

İller Bankası A.Ş tarafından 4.386.000.00 TL + KDV ihale edilen Şiran Atık su Arıtma Tesisi yer teslimi, Şiran Belediyesi İller Bankası Genel Müdürlüğü, İller Bankası Bölge Müdürlüğü ve müteahhit firma tarafından imzalandı

Proje ilgili bilgi veren Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak;” Şiran için büyük projeye imza attık., 100 yıllık proje diyebiliriz. Şiran Değirmen önü mevkiine 1 yıl içersinde tamalnanacak atıksu arıtma tesisi ile  kanalizasyondan arıtılan su Şiran çayına temiz akacak. Bu projenin gerçekleşmesi ile Şiran’ın alt yapısı adına her şey yapıldı. Elektrik yer altına alındı, Kısmi yağmur suyu , kanalizasyon, dere ıslahı, şehir geçişi kavşaklarının yapılması, yolların kaplaması değiştirilmesi yaklaşıl 50 milyonluk ( 50 trilyon) yatrımı Şiran’a kazandırmış olduk. Şiranımıza hizmetlerimiz sürecektir” dedi.

Haber Kaynağı: Haber29.NET