• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Sat02132016

Last update05:24:17 AM GMT

Back Şiran

Şiran

Hasan Kulaksız, AK Parti’den Aday Adaylığını Açıkladı

 • PDF

Hasan Kulaksız, AK Parti'den Aday Adaylığını Açıkladı

Gümüşhaneli işadamı Hasan Kulaksız, AK Parti’den Gümüşhane Milletvekili aday adaylığını düzenlediği geniş katılımlı toplantı ile açıkladı.

Gökırmak Düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya ailesi ve Şiranlı akraba ve hemşehrileriyle katılan 43 yaşındaki Kulaksız, bugüne kadar hep ilkleri yapan adam olduğunu, Milletvekili olması halinde de Gümüşhane’ye ilkleri yapacağını söyledi.

Her ilçede istihdam oluşturma sözü veren Kulaksız, Gümüşhane’nin büyük kalkınma hamlesi için mücadele edeceğini, her bir ilçeyi bacalı-bacasız sanayi ile tanıştıracağını bunun için öncelikle gurbet-sıla birlikteliğini sağlayacağını ve her zaman için çalışan, terleyen bir milletvekili olacağının sözünü verdi.

AK Parti'nin muhtemel milletvekili aday adayları içerisinde en güçlü simalardan olan Hasan Kulaksız, yoğun bir katılım ile Gökırmak Düğün Salonu'nda pazartesi günü gerçekleştirdiği basın toplantısıyla aday adaylığını açıkladı.

Milletvekili olması durumunda gerçekleştirmeyi planladığı projelerini de kamuoyuyla paylaşan Kulaksız’ın oldukça hazırlıklı ve Gümüşhane’nin dört bir köşesine hakim olduğu izlenimiyle basın açıklamasını, vizyonunu ve projelerini anlatan bir sunum ile gerçekleştirdi. 

Önce kendi özgeçmişi hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Hasan Kulaksız, şunları dile getirdi: “Bir evladınız olarak; şehrimizin, içerisine sıkışmış olduğu coğrafik ve ekonomik imkânsızlıklar nedeniyle yüz binlerce evladınız gibi küçük yaşta gurbette rızkımın peşine düşmek zorunda kaldım. Büyüklerimizin isteğiyle 13 yaşında düştüğüm gurbet ellerde, şehir şehir gezerken nasip oldu; Konya’da ticari hayata atıldım ve kendimce güzel işler yapmaya çalıştım. 

Ama her defasında, gurbette olmanın burukluğunu ve acısını yüreğimin ta derinlerinde hissettim. Yazları annemi ziyarete geldiğimde, düğünlerde, bayramlarda, cenazelerde yolumuz baba toprağına düştüğünde her zaman için “imkân olsaydı da, baba ocağından hiç ayrılmasaydık” diye geçirirdim içimden.

“Neden böyle?” diyerek sorguladığımda da imkânsızlıkları görüyorum. Coğrafi koşulların zorluğunu fark ediyorum. İklimin elverişsizliğini ve kaynakların kıtlığını sorguluyorum. Ancak şimdi daha iyi anlıyorum ki, günümüzde bunların hiçbiri dermansız dert değil. İnsanlar, kutuplarda kendilerine imkânlar yaratırken, çöllerde cennet bahçeleri inşa ederken bizler neden Gümüşhane’mizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartamayalım.

Gümüşhane’mizin genel bir değerlendirmesini yapacak olursak, 12 yıllık AK Parti iktidarında alt yapıya yönelik çok önemli adımların atıldığını ve şehrimize can simidi olacak çalışmalarında devam ettiğini görmekteyiz. Sosyal devlet alanında ise, tüm ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de önemli adımlar atıldı. Sağlık alanında büyük iyileştirmeler sağlandı. 12 yıl öncesiyle kıyasladığımızda şehrimizin ve insanımızın çok daha iyi koşullarda olduğunu hep birlikte görmekteyiz ve yaşamaktayız.

Ancak kat edecek çok daha uzun yolumuz var. Bu yolu birlikte kat etmek ve el ele Gümüşhane’mizi bir adım öteye taşımak için AK Parti’nin bir neferi olarak desteklerinizi bekliyorum.

2023 hedeflerine kilitlenmiş olan ülkemizin, istenilen noktaya gelmesinde şehrimizin gelişiminin önemli bir katkısı olacaktır. Bizler eğer el ele vererek şehrimizi kalkındırabilirsek, işte o zaman Filistin’deki mazluma da, Suriye’deki yetime de, Sincan özerk bölgesindeki Uygur kardeşlerimize de, Somali’de sömürülen öksüzlere de kol kanat gerebiliriz.

İşte tüm bu duygu ve düşüncelerle, AK Parti Gümüşhane Milletvekili olmam halinde, şehrimiz için insanımız için gerçekleştirmeyi düşündüğüm projelerimi birazdan sizlerle paylaşacağım.

BİRLİK OLMADAN DİRLİK OLMAZ

Yatırımlar için gurbet-sıla birlikteliğini sağlamalıyız.

Biz Gümüşhaneliler, gittiğimiz her yerde dernekleşme ve vakıf kurma konusunda oldukça başarılı işlere imza atıyoruz. Bugün İstanbul’dan Ankara’ya İzmir’den Kocaeli’ye, Konya’dan Kayseri’ye kadar hemen hemen ülkemizin her köşesinde bir Gümüşhaneliler derneğine rastlamak mümkün. Bazı şehirlerimizde ilçelerimizin, beldelerimizin hatta köylerimizin dahi dernekleri bulunmaktadır. Bir araya gelme ve sivil toplum kuruluşu kurma konusunda birçok şehrin insanı tarafından takdir topluyoruz.

Ülkemizin her bir köşesinde bürokrat, akademisyen, esnaf, iş adamı, sivil toplum temsilcisi olarak hizmet eden binlerce vatandaşımız var. Düşüncem odur ki, eğer bizler bu değerlerimizi bir araya getirebilirsek, birlikte ortak akıl toplantıları yaparak, onların ihtiyaçlarını ve isteklerini tespit ederek, şehrimiz için neler yapılabileceği ile ilgili vizyonlarımızı birbirimizle paylaşabilirsek, işte o zaman modern bir Gümüşhane’nin inşasını hep birlikte başarmış olabiliriz.

ŞEHRİMİZİ YATIRIM ÜSSÜ HALİNE GETİRMELİYİZ

Bugün İstanbul, İstanbul olmuşsa, Ankara Ankara, Konya Konya olmuşsa bunun en önemli nedeni bu şehirlere yapılan yatırımlardır.

Bunun için Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Başbakanımızı örnek alarak çalışacağım. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız nasıl ülke ülke gezip, o ülkelerden yatırımları ülkemize çekmeye çalışıyorlar, iş adamlarıyla görüşüp ülkemize yatırım kazandırmaya çabalıyorlarsa, bizlerde benzer çalışmayı Gümüşhane’miz için yapacağız.

ÇALIŞAN/TERLEYEN BİR MİLLETVEKİLİ OLACAĞIZ

Gerekirse il il, ülke ülke gezerek iş adamlarını ziyaret edecek, şehrimizin sunduğu fırsatları anlatacak ve şehrimize yatırım yapmaları için onları teşvik edeceğiz. Bununla da yetinmeyecek, yatırım için gerekli olan konularda Ankara’da Sayın Başbakanımızla, Sayın Bakanlarımızla görüşerek onların katkılarını sunmalarını da sağlayacağız.

İşte bu nedenle Gümüşhane’mizin gece gündüz demeden “çalışacak/terleyecek bir milletvekiline” ihtiyacı vardır. İnşallah bu ihtiyaca layığıyla cevap vereceğiz. 

GELENEKSEL MİMARİ İLE UYUMLU “YENİ GÜMÜŞHANE”Yİ İNŞAA ETMELİYİZ

Şehrimizin yatırım yapılabilir bir seviyeye gelebilmesi için içerisine sıkışmış olduğu dar vadiden sıyrılması ve doğu-batı yönünde genişlemesi gerekmektedir. Bu proje ile şehrin coğrafi alanının Torul ilçesi ile Kale Beldesi arasındaki bölgeyi içine alacak şekilde genişletilmesi gerekmektedir. Projenin ilk adımı Tekke Beldesi ve İkisu bölgesine yakın yerlere çeşitli kamu binalarının yapılması ve hükumet konağının mevcut yerinden kaldırılmasından oluşmaktadır.

Böylece mevcut hükumet konağının bulunduğu alan şehrimizin nefes alacağı bir meydan olarak belediyemiz tarafından düzenlenebilir. Bu aynı zamanda “Yeni Gümüşhane”nin inşasının da kapılarını aralayacaktır. Geleneksel mimari ile bütünleşmiş yeni Gümüşhane’nin inşası hem turizmin canlanması hem de yatırımların çekilmesi açısından büyük önem arz etmektedir.

Bir milletvekilinin yapacağı en önemli katkı ön açmak, fırsatlar oluşturmaktır. Allah nasip eder, ilkleri gerçekleştiren AK Parti’nin bir milletvekili olursam, hükumetimizin bir temsilcisi ve hemşehrilerimizin bir hizmetkârı olarak bu projenin gerçekleştirilmesi için bakanlıklar düzeyinde çaba harcayacağım.

YOL HAYATTIR. YOL AYNI ZAMANDA YATIRIMCIYA FIRSAT SUNMAKTIR.

Özel teşebbüs olmadan, sadece hükumetimizin yatırımlarıyla büyük bir kalkınma hamlesi gerçekleştirmek mümkün değildir. Hükümetimizin yatırımları yatırımcıların önünü açacak şekilde planlanmaktadır. Bütçe disiplininden taviz vermeyen hükumetimiz, güçlü projelere verdiği destekle ülkemizi bugünlere taşımıştır. Bizlerde şehrimizin ihtiyaçlarını hazırlayacağımız güçlü projelerle hükumetimize anlatacak ve yatırımlar için kaynak çıkarılmasını sağlayacağız. 

Hükumetimiz şehrimizi Dünya’ya açacak olan yolları büyük bir hızla tamamlamaktadır. Ancak, henüz proje aşamasındaki, şehrimizin ve ilçelerimizin kalkınmasına önemli katkılar sunacak olan, Havaalanı Projesinin Tren Yolu Projesinin, Gümüşhane-Kürtün-Tirebolu yolunun, Şiran-İkisu yolunun ve  Köse-Gümüşhane yolunun da ulaşımı kolaylaştıracak şekilde inşa edilmesi gerekmektedir. Bu çerçevede;

Salyazı Havaalanı Projesi; Şehrimizin turizm potansiyelinin yeterince değerlendirilebilmesini sağlayacak olan en önemli projelerden birisi de Köse’ye bağlı Salyazı beldesine kurulacak olan havaalanıdır. Yapılan araştırmalara göre 365 gün 24 saat uçakların inmesine elverişli iklime sahip olan bu bölgeye kurulacak olan havaalanı bir taraftan şehrimizin kalkınmasını sağlarken aynı zamanda da komşu ilimiz olan Bayburt’unda havaalanı probleminin çözümüne önemli bir katkıda bulunacaktır.

Tren Yolu Projesi; Hükümetimizin hali hazırda projeleri arasında bulunan ve fizibilite çalışmaları devam eden bu proje, şehrimizin karayolunun yanında demiryolu ağı ile de Dünya’ya açılmasını sağlayacaktır. Bu projenin gerçekleşmesi halinde de, şehrimiz yatırım yapılabilir bir potansiyele erişecektir. Bu projenin gerçekleştirilmesi, en önemli çalışmalarımızdan birisi olacaktır. 

İLÇELERİMİZİN ŞEHRİMİZLE BAĞLANTISINI ARTIRACAĞIZ

Gümüşhane-Kürtün-Tirebolu Yolu; şehrimizin batıya açılan kapısı niteliğindedir. Bu yolu eğer duble yol olarak planlanır ve tamamlanırsa, transit geçiş için şehrimizin tercih edilme oranı artacaktır. Ayrıca, Kürtün ilçemiz şehrimize daha da yakınlaşacaktır. Böylece hem şehrimizin hem de Kürtün ilçemizin büyüme potansiyeli artacaktır. Bu yol aynı zamanda Kürtün ilçemize ve şehrimize yatırım yapılmasını da kolaylaştıracaktır.

Şiran-İkisu Yolu; Bilindiği üzere şehir merkezimiz ile ilçelerimiz arasındaki ulaşım coğrafi nedenlerle oldukça problemlidir. İşte bu problemleri ortadan kaldırmalı ve ilçelerimizi çevre illere muhtaç olmaktan kurtarmalıyız. Hali hazırda devam eden Şiran-İkisu Yolu’nun takipçisi olacak ve mümkün olan en kısa sürede tünel inşasının gerçekleşmesi için mücadele edeceğim. 

Köse-Gümüşhane Yolu; Gümüşhane-Kelkit-Erzincan yolu ilçemizden geçerken Köse ilçemiz ticari anlamda oldukça canlıydı. Ancak, şehirlerarası yolun başka bir alana kaydırılması nedeniyle ticari hayat bitme noktasına gelmiş ve Köse ilçemiz adeta kendi talihiyle baş başa kalmıştır. Bu ilçemizin tekrar canlanması ve şehir merkezimiz ile olan bağının artması öncelikle Köse Dağı’na yapılacak olan bir tünel ile çözüme kavuşturulabileceğini düşünüyorum.  Buraya bir tünel yapılması konusunda elimden gelen gayreti sarf edecek, bu projeyi bakanlar kurulumuzdan geçirmek için üstün çaba göstereceğim.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMİ CANLANDIRMALIYIZ

Şehrimiz Kış Turizmi başta olmak üzere, mağara turizmi, kültür turizmi, yayla turizmi, bisiklet turizmi gibi alanlarda oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Bu anlamda, şehrimizin tüm ilçeleriyle birlikte turizme açılabilmesi için “beyin fırtınası” yapacak ve ortak aklı oluşturacak bir ekibin projeler üretmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm Gümüşhaneliler olarak, STK’larımız ve kanaat önderlerimiz ortaklaşa gerçekleştireceği projeler ile şehrimizi 2023 hedeflerine hazırlamalıyız. Bu anlamda,

•         Süleymaniye Kış Turizm Merkezi
•         Yeşil Yol projesi
•         Yayla Kentler projesi
•         Klimatizm Turizmi Projesi
•         Alternatif turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve turistlerin ilgisini çekecek şekilde planlanması şehrimizin kalkınması açısından en önemli lokomotiflerimizden olacaktır

HER İLÇEMİZİ BACALI VEYA BACASIZ SANAYİ YATIRIMIYLA TANIŞTIRMALIYIZ

•         Şehir merkezimiz Pestil-Köme, Kuşburnu fabrikası ve madenlerle kalkınabilir.
•         Torul ve Kürtün Turizm, Kereste Fabrikası, Silah Fabrikası ve Balıkçılıkla Kalkınabilir
•         Kelkit Vadisini Organik Tarım Merkezi Haline Getirmeliyiz

Bu anlamda Köse, Kelkit ve Şiran ilçelerimiz organik tarım merkezi haline getirilebilme potansiyeline sahiptir. Bu ilçelerimizde tarım, hayvancılık, yem ve süt fabrikalarının faaliyete geçmesi için özel teşvikler talep edilebilir. Biz siyasiler bunun alt yapısını hazırlamak zorundayız.

SAĞLIKTA BÖLGESEL MERKEZ OLMAK İÇİN MÜCADELE ETMELİYİZ

Şehrimiz, Kuzeydoğu Anadolu’nun en gelişmiş şehri olan Erzurum’a 2,5 saat, Erzincan’a 2 saat, Doğu Karadeniz bölgesinin en büyük şehri Trabzon’a 1,5 saat, Giresun’a 2 saat, Bayburt’a 45 dakika mesafededir.

Büyük bir potansiyeli çevresinde barındıran şehrimize, daha önce akil insanlarımızca dile getirilen ve bu bölgede bulunmayan “Bölge Onkoloji Hastanesi Kurma projesi” gibi yatırımlar yerel kalkınma için önemli bir ivme özelliği gösterecektir.

Ayrıca şehrimiz, sağlıklı iklim ortamlarında bulunmayı, açık hava ve bol oksijenli temiz havanın yaygın olduğu dağ ortamlarında uygulanan tedavi şeklini ifade eden Klimatizm turizmi için son derece elverişlidir. Özel teşvikler ve yatırımlarla Klimatizm turizmi için üretilecek projelerle, şehrimizin kalkınması sağlanabilir. 

GÜMÜŞHANEMİZİN KALKINABİLMESİ İÇİN ÇALIŞAN, TERLEYEN BİR MİLLETVEKİLİMİZ OLSUN

Biliyorum ki, her bir hemşerimin benim gibi hayalleri ve umutları var. Bu nedenledir ki konuşmalarımızda olumsuzluktan, umutsuzluktan yana değil, her zaman geleceğe dair bir umuttan, yapılan çalışmaları destekleyen yaklaşımdan yana tavır almaktayız. Bu nedenledir ki, “Olmaz” “olamaz” yerine her bir hemşerimin en çok ifade ettiği kavramlardan birisi olan “olsun, olsun” ile hayat bulan umudumuzun, kalkınma özlemimizin bir yansıması olarak seçim çalışmalarımızı da “Gümüşhanemiz için terleyen olsun” “Büyük yatırım hamlesi için çalışan olsun” konsepti üzerine oturttuk.

Yeni Anayasasını çıkarmış, Sosyal devlet anlayışını daha da geliştirmiş, Avrupa’ya özenen değil Avrupa’nın özendiği bir ülkeyi inşa edebilmiş ve 2023 hedeflerini yakalamış Yeni Türkiye’nin inşasında sizlerin destekleriyle mücadele etmek istiyorum.

“HEP BİRLİKTE YAPABİLİRİZ” ANLAYIŞIYLA HAREKET EDECEĞİZ.

Allah’ım nasip ederse eğer, “ben bilirim” “ben yaparım” anlayışı yerine “birlikte bilebiliriz” “hep birlikte yapabiliriz” anlayışı ile hareket edecek ve ortak akıl ile şehrimizi yönetmenin gayreti içerisinde olacağız. Ak Partimizin tüm politikalarında olduğu gibi şehrimiz, ilçelerimiz, beldelerimiz hatta köylerimiz için en gerçekçi projeleri birlikte üretecek ve gerekli destek için Ankara’da birlikte mücadele edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2015 seçimlerinin ülkemiz ve şehrimiz adına hayırlar getirmesini Yüce Mevla’dan diler, bu kutlu yarışta mücadele eden tüm aday adaylarına ve vatandaşlarımıza başarılar dilerim.

İkisu-Şiran Karayolunda İlginç Eylem

 • PDF

İkisu-Şiran Karayolunda İlginç Eylem

Gümüşhane'nin Şiran ilçesini doğrudan kent merkezine bağlayan İkisu- Şirankarayolundaki Tersun Dağı Geçidi'ni Karayolları ekipleri açmayınca köylüler traktör kiralayarak yolu açmaya başladı.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar, uzun yıllardan beri yapımı devam eden İkisu- Şiran karayolunun Tersun Dağı Geçidi'nin 36 gündür kapalı olduğu ve devletin açmadığı gerekçesiyle kendi aralarında topladıkları paralarla ve il dışındaki iş adamlarının da yakıt desteği alarak yol açma çalışması yaptı.

TRAKTÖRLE KARAYOLUNDA KARLA MÜCADELE YAPTILAR

Yöre halkından 14 kişinin katıldığı ilginç eylemde tarla sürmekte kullanılan traktör kiralayan yöre sakinleri, traktörün arkasına takılan bıçak ile yolu bir aracın geçeceği genişlikte kürüdü. Vatandaşlar üç gün sürmesi beklenen çalışmayla birlikte geçidi yeniden ulaşıma açmayı planladıklarını söyledi.

Yolun kapalı olan 8 kilometrelik kısmının üçte birini açmayı başaran yöre sakinleri asla pes etmeyeceklerini belirterek 36 günlük süreçte çalmadıkları kapı kalmadığına dikkat çektiler. Yol açma çalışmalarını cep telefonlarıyla kaydederek sosyal medyada paylaşan vatandaşlar, daha sonra uzun yıllardan beri bitirilemeyen Şiran-İkisu Karayolu için "Bitsin artık bu 17 yıllık hasret. İkisu- Şiran yolunu tünelle birlikte istiyoruz. Şiranlı Gençler" yazılı pankart açtı.

"BU YOL SAHİPSİZ Mİ?"

Karayollarını ve ilgili birimleri defalarca arayarak yolun açılmasını talep ettiklerini belirten traktör eylemi organizatörü ve yöre sakini Selçuk Yıldız, "Bu yolumuz neden kapalı dursun ki? Neden biz buradan Gümüşhane'ye Kelkit'ten dolaşıp 160 kilometre yol gidelim ki? Bu yol açılmazsa Tersun Dağı geçidinin İkisu tarafında bulunan Kocadal köyüne ulaşmak için toplamda 35 kilometre yerine 160 kilometre, Gümüşhane'ye gitmek içinde 40 kilometre daha fazla yol gidiliyor" dedi.

Zeki Yıldız ise "Bu yol sahipsiz mi? Bu yolun açık olması herkese fayda sağlıyor. Bu yol millete hizmet eden en iyi ve en kestirme yol. Hastamız yada cenazemiz olsa 30 kilometrelik yolu 5 katına çıkarıp öyle ulaşımımızı sağlıyoruz. Para kazanmak kolay değil, herkes tasarruf etmeyi sever" diye konuştu.

Birkaç saat süren eylemin ardından vatandaşlar bir sonraki gün devam etmek üzere yol açma çalışmasına ara vererek evlerine döndü.

 

Çevrepınar göleti kamulaştırma oluru imzalandı

 • PDF

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde inşa edilecek olan Çevrepınar Göleti ve Sulaması için kamulaştırma olurunu imzaladı.

DSİ tarafından inşa edilecek Şiran Çevrepınar Göleti ve Sulaması projesinin kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla gerekli kamu yararı kararı için düzenlenen olur, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından imzalandı. 


Gümüşhaneli olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Cihan Pektaş’ın bölgeyi iyi bilmesi ve oradaki çiftçilerin bu tesise fazlasıyla ihtiyaç duyduklarını Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na aktarması üzerine Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, oluru kendisine sunulduğu an imzaladı.

Kamulaştırmaların ardından inşa edilecek Şiran Çevrepınar Göleti ve Sulaması’nın hizmete açılması ile 18 bin dekar araziye su temin edilecek. Hizmete alınacak tesis, yöredeki çiftçilerin aynı topraklardan daha fazla gelir elde etmelerini sağlayacak.

GÜMÜP Başkanı Hamzaoğlu’ndan Siyasilere Şiran-İkisu Yolu Mesajı

 • PDF

GÜMÜP Başkanı Hamzaoğlu'ndan Siyasilere Şiran-İkisu Yolu Mesajı

Gümüşhane Mimar ve Mühendisler Platformu Başkanı Yüksel Hamzaoğlu geçtiğimiz günlerde katıldığı Sanatçı Mustafa Özer’in albüm tanıtımı programında yaptığı konuşmasında Karayolları Genel Müdürlüğünün duyarsızlığını dile getirdi.

Yüksel Hamzaoğlu Şiran - İkisu Yolu ile ilgili konuşmasında;

Gümüşhane Mimar ve Mühendisler Platformunun başkanlığını yürütüyorum. 1923 den 2023’e geçmemize şurada 7-8 yıl kaldı. Şiranlılar olarak 100 yıldır bunu eksikliği ve ezikliği yaşıyoruz. Ben buradan bir kez daha dillendirmek istiyorum. Gerek siyasiler, gerekse Ankara’dan duymak isteyenlere duyurmak istiyorum;

Geçen hafta Ankara’daydım. Karayolları Genel Müdür Yardımcısı’na gittim. Beyefendi kardeşimiz bizim daha öncelikli yollarımız var, diyor. Allah aşkına 17 yıl önce ihale etmişsin bu yolu, hala daha öncelikli yolun neresi. Soruyorum sana. Lütfen sesimizi duyun, bu yolumuzu bir an önce bitirin. Gümüşhane’yle direk bağlantımızı 4750 metrelik dağı tüneliyle birlikte tamamlayın. Erzincanın ve Şebinkarahisar’ın kucağından kurtarın. Siyasilere de, yeni vekil olacak kardeşlerime de sesleniyorum. Sesimizi duysunlar. Lütfen bir an önce bu yolu bitirmek gündemlerinde olsun ki, Şiran’da Gümüşhane’de ayağa kalksın, birbirini kucaklasın. Birlikte yola daha büyük bir güçle devam etsinler, dedi.

Haber kaynağı: http://www.haber29.net/

Hasan Kulaksız Gönülleri Fethediyor

 • PDF

Hasan Kulaksız Gönülleri Fethediyor

Henüz aday adaylığını açıklamadan tüm ilçeleri gezen, halk ile bir araya gelen, onların dert ve sıkıntılarını dinleyen Hasan Kulaksız, bu çalışmasıyla rakiplerine fark atıyor. 

Siyaset gündeminin yavaş yavaş ısınmaya başladığı bu günlerde, milletvekili olmak isteyenlerin birçoğu henüz aday adaylığı için karar aşamasında olmasına rağmen İşadamı Hasan Kulaksız, ilçe ziyaretlerine başladı. Bu kapsamda Kürtün, Özkürtün, Torul, Köse, Kelkit, Şiran ve Şehir merkezinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Kulaksız, şimdiden seçmenin gönlünü kazanmaya başladı. Gerçekleştirdiği çalışmalarla Gümüşhane siyaset arenasının en çok konuşulan simalarından birisi haline gelen Kulaksız, basın ve stk’ların yanı sıra kahve kahve, sokak sokak tüm Gümüşhanelilerle bir araya gelmeye özen gösteriyor. 

KULAKSIZ, ÇOK YAKINDA AÇIKLIYOR

Ziyaretleri kapsamında açıklamalarda bulunan Hasan Kulaksız, “Ak Parti milletin yanında olan ve her zaman gücünü milletten alan bir partidir. Ak Partimizi başarılı kılan en önemli vasıflardan birisi gerçekleştirdiği araştırmalar ve ziyaretlerle milletin istek ve beklentilerini öğrenmesi ve ona göre hareket etmesidir. Bizler de partimizin bir neferi olarak bunun bir gereğini yerine getiriyoruz. Bu ziyaretlerimiz esnasında bir taraftan vatandaşlarımızın taleplerini öğrenmeye çalışırken diğer taraftan da kendimizi anlatma fırsatı buluyoruz. Bu şehrin bir evladı olarak her zaman Hakka teslim olmayı ve ardından Hak için, millet için mücadele etmeyi kendimize düstur edindik. İnanıyorum ki, bu kutlu mücadelemiz, şehrimizin gelişmesi ve büyük kalkınma hamlesini gerçekleştirebilmesi için büyük fırsatlara vesile olacaktır” dedi. 

Ziyaretlerine devam edeceğini bilgisini de veren Hasan Kulaksız, önümüzdeki günlerde aday adaylığı ile ilgili bir basın açıklaması yapacağını da dile getirdi.

Hemşehrimiz İşadamı Hasan Kulaksız Gazetemizi Ziyaret Etti

 • PDF

İlçe ziyaretleri kapsamında Kürtün, Özkürtün, Torul, Köse, Kelkit'te vatandaşlarla buluşan Hasan Kulaksız, Şiran ilçemizde de esnaflarla bir araya geldi. Program kapsamında gazetimizi de ziyaret eden Hasan Kulaksız, gazetemiz çalışanları ile bir süre sohbet etti. 

İşadamı Hasan Kulaksız, gazetemizi ziyareti esnasında gerçekleştirdiği program ile ilgili şu açıklamalarda bulundu."Ak Parti millete yaslanan ve milletin yanında yer alan ve her zaman gücünü milletten alan bir partidir. Bizler için de vatandaşlarımızın görüşü çok önemlidir. Bu şehrin bir evladı olarak büyüklerimizden önce Hakka teslim olmayı ve ardından da Hak için, millet için mücadele etmeyi öğrendik. Her zaman vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Özellikle sosyal sorumluluk faaliyetleriyle STK'larımız ile vatandaşlarımıza hizmet etmeyi düstur edindik. Köyümüz olan Yukarı Kulaca Köyü'nde yaptığımız Örnek Köy çalışmaları bizim için bu yolda atılmış olan çok önemli bir adımdı. Burada insanımıza hizmet etmenin mutluluğunu ve huzurunu daha da derinlemesine yaşadık. İnşallah önümüzdeki süreçte de gerçekleştirmeyi planladığımız hizmetler sayesinde Gümüşhane'mizi ve  Şiran'ımızı da çok güzel günler bekliyor." dedi.

Hemşehrimiz Hasan Kulaksız'a gazetemizi ziyaretinden dolayı teşekkür ediyor; yapmış olduğu hayırlı çalışmalarında başarılar diliyoruz. Şiran'ımızın bağrından çıkmış olan ve hiçbir zaman memleketine olan vefasını unutmayan değerli iş adamımıza tüm Şiran'ımızın sahip çıkmasını ve destek vermesini bekliyoruz.

MHP İl Başkanı Ateş’ten Şiran Teşkilatına Ziyaret

 • PDF

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Ali Ateş, Şiran İlçe teşkilatını ziyaret ederek bir süre önce kongrede başkan seçilmesinden ötürü ilçe teşkilatına ve yönetim kuruluna desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Ziyarette Şiran İlçe başkanı Güven Kapucu ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Ali Ateş yaptığı açıklamada, ilçe teşkilatına teşekkür ziyareti ve önümüzdeki süreçle ilgili durum değerlendirmesi, bilgi alış verişi yapmak için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz dedi.

İlçemiz ziyaretine İl Başkanı Ali Ateş İl Başkan yardımcılarından Fazlı Uğur, Zeki Karakaş, Yakup Dolan, Tayfur Ağaç İl Disiplin Kurul Üyesi Yusuf Atay Muhasip Bayram Canlı Yönetim Kurulu Üyeleri Şerafettin Yakut, Namık Fıçıcı, Cengiz Ersoy katıldılar.

Şiran İlçe Teşkilatında yapılan istişare toplantısından sonra Başkan Ateş ve beraberindeki heyet esnaf ziyaretinde bulunarak Şiran’ın Yeşilbük Beldesine hareket ettiler.

Ankara’da kritik görüşme

 • PDF

Ankara’da kritik görüşme

Yılan hikâyesine dönen Şiran - İkisu karayolu için Ankara’da çok önemli bir görüşme gerçekleşti

Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı Başkanı Ali Beyaz ve Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Hamzaoğlu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ile bir araya geldiler.

ŞEKAV yetkilileri, Şiran İkisu karayolu ile ilgili olarak yıllardır bekledikleri isteklerini her iki bakana da ilettiler.

Görüşme sonrası Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın mevcut yolun devam ettirilmesi, yeni bir ihale ile güzergah üzerinde düşünülen tünel konusunda gerekli adımların atılaağı noktasında bilgiler yöneticilerle paylaştığı ifade edildi.