• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Sun03012015

Last update07:50:30 AM GMT

Back Şiran

Şiran

'Doğduğumuz Şehre Karşı Sorumluluğumuz Var'

 • PDF

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda’yı makamında ziyaret etti.

Gümüşhane temasları kapsamında akşam saatlerinde resmi törenle Hükümet Konağı önünde karşılanan Bakan Işık, daha sonra Valilik şeref defterini imzaladı.

Makamında Vali Dr. Yusuf Mayda’dan kentle ilgili brifing alan Bakan Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada doğduğu toprakları Bakan olarak ziyaret etmenin kendisi için çok ayrı bir gurur vesilesi olduğunu söyledi.

“GÜMÜŞHANE İLE BAĞIM HİÇ KOPMADI”

Ailesinin Şiran ilçesinden 1971 yılında Kocaeli’ne göç ettiğini, kendisinin de o zaman ilkokul birinci sınıfta olduğunu hatırlatan Bakan Işık, Gümüşhane ile irtibatlarını hiç koparmadıklarını belirterek, “Burası bizim vatanımız, toprağımız. Milletvekili olmadan önce de sık sık, milletvekilliğimiz süresince de geldik. Ama bugün Bakan olarak burada olduğumuz gibi ilk ziyaretimiz. Dışardaki o sıcaklık, ilgi ve alaka beni ziyadesiyle mutlu ve memnun etti. Bunun ağır bir sorumluluğu var. Doğduğumuz şehre karşı sorumluluğumuz var. O sorumluluk tabi ki şehrimizin kalkınmasına, büyümesine, gelişmesine katkı vermek, her alanda şehrimizin daha iyi bir noktaya gelmesi için çalışmak ve gayret etmektir.” dedi.

“Doğduğumuz Şehre Karşı Sorumluluğumuz Var”

Gümüşhane’nin iki milletvekilinin de çalışmalarına Gümüşhane’de doğan birisi olarak milletvekilliği süresince destek vermeye gayret ettiğini kaydeden Bakan Işık, bundan sonra bu gayretlerini Bakan olarak sürdüreceğini belirterek, “Valimizin, diğer arkadaşlarımızın yapacakları çalışmalara da biz elimizden gelenin en iyisini yaparak destekleyeceğiz. İnanıyorum ki Gümüşhanemiz AK Parti iktidarı döneminde 4,5 milyar lira gibi kişi başına en fazla destek alan illerden ama daha da iyi noktaya gelmesi için birlikte gayret edeceğiz.” diye konuştu.

Gümüşhane’nin ihracatta önemli bir sıçrama yaptığını fakat daha da üst noktalara taşınması için neler yapılabileceği konusunu hep birlikte müzakere edeceklerini vurgulayan Bakan Işık, “Uzun süre Gümüşhane’nin Bakanı olmamıştı. İnşallah bizi Gümüşhane’nin Bakanı sayarsınız bizde Milletvekili arkadaşlarımız ve kamu yöneticilerimizle birlikte el ele bu şehre daha fazla nasıl katkı sağlarızın gayreti içerisinde oluruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Ziyarette daha sonra Vali Dr. Yusuf Mayda tarafından Bakan Işık’a, Gümüşhane’nin dünyaca ünlü damlataşı Karaca Mağarasını figürünü içeren plaket ile pestil-köme, organik kuşburnu ve diğer doğal besin kaynaklarından oluşan paketler hediye edildi.

Kaynak:gumushane.gen.tr

Yeniçeri'den Fizik Tedavi Merkezi Önerisi

 • PDF

Yeniçeri: Eski Hastane Binası Fizik Tedavi Merkezi Olsun

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şiran Belediye Başkan Adayı Ömer Yeniçeri, Şiran’da eski hastane binasının fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olması önerisinde bulundu.

Yarın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın katılacağı törenle açılacak olan yeni Şiran Devlet Hastanesinin ardından eski binanın atıl durumda kalmaması gerektiğini belirten Yeniçeri, bu binanın fizik tedavi merkezi haline getirilip ilçeye artı bir değer katması gerektiğini vurguladı.

Eski hastane binasının yakın çevrede olmayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezine çevrilmesinin ilçeye ciddi manada hareketlilik katacağını belirten Yeniçeri, buraya hastalarını görmeye gelen yakın çevredeki insanların hem ilçe ekonomisine hem de ilçe tanıtımına faydalı olacağına değindi. 


Şiran’ın genel anlamda dışa bağlı bir ilçe olduğuna değinen Yeniçeri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinin ilçede olmasının çok doğru bir tercih ve faydalı olacağını ifade etti.

“Yeni Bir Şiran İnşa Edeceğiz”

 • PDF

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Ömer Yeniçeri İlçe teşkilatı ile birlikte Şiran Halk pazarın da ki esnafları ziyaret etti. Samimi tavırlarıyla dikkat çeken Yeniçeri, alışverişe gelen vatandaşlar ve esnafla kucaklaşıp, sohbet etti. Şiran' ın çehresini tamamen değiştirecek olan yeni projelerinden bahsetti.

Konuşmaların da Şiran'ı yeniden inşa edeceklerini dile getiren Yeniçeri; İlçemizi turizm merkezi haline getireceklerini ve yaşanılabilir, terk edilen değil tercih edilen bir kent haline dönüştüreceklerini dile getirdi. Pazar esnafının ilgisini en çok çeken proje ise kapalı pazar alanı projesi oldu. Sıcak yaz ayların da ve yağışlı mevsimler de esnafı zor şartlar da çalışmak zorun da bırakan açık pazar alanının, kapalı olarak inşa edilecek olması esnaflar arasın da mutluluk yarattı.

Kalite, dürüstlük, tarafsız hizmet anlayışını benimsemiş olan Yeniçeri, ziyaret esnasın da sergilemiş olduğu sevecen ve güler yüzlü tavırlarıyla yine vatandaşların sempatisini kazandı.

 

 

 

 

Şiran’dan Suriye’ye Uzanan El

 • PDF

Suriye’ye toplanmış olan yardımlar yola çıktı. Geçen hafta başlatılan kampanyayla Suriye’ye yardım amaçlı toplanan kuru gıda ve temizlik malzemeleri zor durumda olan, Suriye halkına ulaştırılmak üzere yetkililere teslim edildi.

Sumru Mine Ararat, başlatmış olduğu; ‘’Suriye'ye yardıma Şiran da varım dedi’’ kampanyası dahilin de toplamış olduğu yardımların Suriye' ye ulaştırılmak üzere yola çıktığını kaydetti. Destek olmaktan kaçınmayan tüm vatandaşlara teşekkür eden Ararat konuşmasın da ;

Birlik ve beraberlik sağlandığın da her şeyin üstesinden gelebilecek bir toplum olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış olduk.

Bomba sesleriyle uyanıp, bomba sesleriyle uyuyan kurşun yağmurları altın da yaşam mücadelesi vermeye çalışan ve açlıktan bitap düşüp kimi zaman ölmeyi dahi dileyecek kadar zor durum da olan Suriye' li kardeşlerimiz için başlatmış olduğum kuru gıda kampanyasına ilgi gösterip  bağışta bulunan küçük esnafımıza, kendi araların da organize olup yardım toplayan ev hanımlarına, memurlarımıza ve yardım etmekten çekinmeyen tüm vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.

Yapmış olduğunuz gıda bağışları Salı günü Kelkit' e ulaştı ve oradan da Cumartesi günü Kilis'e ulaştırılmak üzere yola çıkacaktır. Türkiye genelin de yürütülen tüm kampanyalar da toplanan gıdalar, Tırlar ile Kilis'ten Suriye' ye ulaştırılacaktır. ''İnsanların sanılandan çok daha duyarlı ve yardımsever olduklarına İnandım ve yanılmadım''. Bu kampanya'ya duyarsız kalmadığınız ve var gücünüzle destek olduğunuz için hepinize tekrar teşekkür ediyorum ve sizler için Allah(c.c)' ın rızasını diliyorum.

MHP İl Başkanından Sürpriz Ziyaret

 • PDF

Yerel seçim çalışmalarını sıkı bir şekilde sürdüren MHP İl Başkanı Orhan Mazman geçen gece sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Şiran'a gelen Mazman, MHP' nin seçim bürosun da partililerle bir araya geldi.

Seçim çalışmalarını yoğun bir şekil de sürdüren MHP' nin Şiran Belediye Başkan Aday'ı Ömer Yeniçeri ve İlçe Başkanı Güven Kapucu eşliğin de vatandaşlarla istişare de bulunulan kıraathaneyi ziyaret eden Mazman, Şiranda ki çalışmalar hakkın da bilgi aldı. Mazman bura da yaptığı kısa açıklama da MHP'nin Gümüşhane'nin beş İlçesin de ve İl Merkezin de iddialı olduğunu belirterek, özellikle Şiran bizim için çok önemli dedi. Şiran da aylar öncesinden çalışmalarımız başladı. Önemli bir isim olan Ömer Yeniçeri ile çıktığımız yol da hepsi birbirinden değerli Meclis Üyesi Adaylarımızla Şiran da seçimi kazanacağımıza inanıyorum dedi.

MHP İl Başkanı Orhan Mazman daha sonra İlçe Yönetimi ve Meclis Üyeleri ve Başkan Adayı Ömer Yeniçeri ile kendi araların da bir toplantı gerçekleştirdikten sonra İlçeden ayrıldı.

Bakan Işık Yeni Şiran Devlet Hastanesi Açılışına katılacak

 • PDF

Şiran Devlet Hastanesi Müdürlüğünden Yapılan Açıklamaya Göre Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı hemşehrimiz Fikri Işık yapılan yeni Şiran Devlet Hastanesinin açılış törenine katılacak.

3 Mart’ta açılışı yapılacak olan Gümüşhane Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Şiran Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında son hazırlıklar hızla devam ediyor. 

Şiran Kanseri Sobeleyecek

 • PDF

Şiran Kanseri Sobeleyecek

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi tarafından “Kanseri Sobele” konulu konferans düzenlendi.

Şiran Şehit Turgay Türkmen İlkokulu salonunda düzenlenen konferansa Vali Yardımcısı Meral Uçar, Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Boşnak, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Aziz Ahmet Surel, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Programda saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şiran toplum sağlığı merkezi personelleri tarafından kanser nedir, kanser türleri, bulaşma yolları ve korunma yollarını içeren sunum yapıldı.

Programda söz Vali Yardımcısı Meral Uçar, Şiran Kaymakamı Murat Özdemir ve İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Boşnak kanserde erken tanının önemi, kanserle mücadele yolları konularına değindi.

Program ortaokullar arası kanser konulu resim yarışması ile liseler arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere tam, yarım ve çeyrek altın ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Şiran Toplum Sağlığı Merkezi yetkilileri ilçeye bağlı bütün köylerin gezilerek, sağlık kontrolleri yapılıp vatandaşların kanser taramasından geçirileceğini söyledi.

http://www.gumushane.gen.tr

Yeniçeri ve Yeni Şiran

 • PDF

Vatandaşlarla paylaşmaya başladığı projelerle Şiran'ın çehresini tamamen değiştirmeye kararlı olan Yeniçeri, yeni ve çok sayı da projesiyle Şiran'ı küçük bir turizm şehri haline dönüştüreceğe benziyor. Gerek vatandaşların en büyük sorunlarından biri olan sosyal yaşam alanı eksikliğinin giderilmesi hususun da gerekse diğer birçok ihtiyacın giderilmesi hususun da iddialı olan Yeniçeri' nin her geçen gün bir yenisini gördüğümüz projelerle iddiasın da ne kadar haklı olduğuna şahitlik ediyoruz.

Belediye'nin olduğu alana ve yine Belediye'nin karşısında ki giyim pazarının olduğu alana karşılıklı ve sıralı olarak, estetik yapısıyla Şiran'ın çehresine renk katacak olan dükkanlar yapılması planlanıyor. Bu da hem Şiran'ın dükkan ihtiyacı sorununu giderecek hem de o bölgeye açık hava alışveriş merkezi görüntüsü kazandıracak. Yürüyüş parkurlarıyla da desteklenecek olan bu alan vatandaşlara sosyal aktivite adına büyük imkan sağlayacak.

 Alışverişe gelen aileler  İlçemiz' in bu kısmın da dilediklerince alışveriş yapabilecekleri gibi aynı zaman da çay içip, yemek yiyebilecekleri ve hoşça vakit geçirebilecekleri  alanlar oluşturulacak. İstihdam' a katkı sağlamak amacıyla da bir çok proje geliştiren Yeniçeri' nin paylaşımları şimdiden fazlasıyla ses getirmişe benziyor ve kendisine olan destek her geçen gün artış gösteriyor.