• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Sat08302014

Last update06:33:38 AM GMT

Back Şiran

Şiran

Yeniçeri'den 29 Ekim Mesajı

 • PDF

Yeniçeri'den 29 Ekim Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Şiran Belediye Başkan Adayı Ömer Yeniçeri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Yeniçeri mesajında;"Cumhuriyet her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacaktır.Cumhuriyetimizin 90 yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Büyük Önderi Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor. Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum" dedi.

Şiran'da Dev Uyuşturucu Operasyonu

 • PDF

Şiran'da Dev Uyuşturucu Operasyonu

Gümüşhane Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri yasadışı hint keneviri ekimi ve uyuşturucu ticareti ile mücadeleye yönelik Şiran ilçesi kırsalında yaptığı operasyonu sonuçlandırdı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada Şiran İlçesi ve Trabzon’da yapılan  eş zamanlı operasyonda, 25 kilogram esrar, 6 bin 236 kök hint keneviri, 2 adet tabanca, 3 adet şarjör, 5 adet 7,65 mm fişek, 49 adet 9 mm fişek, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 87 adet av tüfeği fişeği, çeşitli çap ve ebatlarda hint kenevirlerini sulamak amacıyla kullanılan sulama hortumu, hint kenevirlerini ve esrar maddesini koymak amacıyla kullanılan 19 adet çuval  ve suçtan elde edildiği değerlendirilen 25 bin 680 lira ile 26 bin 520 euro ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada, operasyonda Şiran ilçesinde ikamet eden 5, Trabzon ilinde ikamet eden 1 şüpheli olmak üzere toplam 6 şahsın yakalanarak gözaltına alındığı, şüphelilerin 4'ünün çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandığı, bir şahsın da Adli Denetim kararı ile salıverildiğini ifade edildi.

İki Yıllık Kaçışı Jandarma Bitirdi

 • PDF

İki Yıllık Kaçışı Jandarma Bitirdi

Silivri Cezaevinde tutuklu iken iki yıl önce firar eden ve yakalanamayan T.T, kurban bayramını geçirmek üzere köyüne geldiği sırada Jandarmanın istihbari çalışması ile yakalandı.

Alınan bilgiye göre İl Jandarma Komutanlığına bağlı Şiran İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri nitelikli hırsızlık, kasten yaralama, tehdit, konut dokunulmazlığını ihlal etme ve hırsızlık suçlarından dolayı Silivri Cezaevinde tutuklu iken 4 Eylül 2011 tarihinde cezaevinden firar eden ve iki yıldır yakalanamayan, ilçeye bağlı Arıtaş köyü nüfusuna kayıtlı T.T’nin bayram tatili için köyüne geldiği ihbarını alınca harekete geçti.

Arıtaş köyünde şahsın ikamet ettiği adrese baskın yaparak firariyi kaçmaya çalışırken yakalayan Jandarma ekipler, T.T’nin iki yıllık kaçış macerasına da son noktayı koydu.

Torul'da Bir Şiranlı: Kevin Yeniçeri

 • PDF

Torul'da Bir Şiranlı: Kevin Yeniçeri

Gümüşhane Torulspor, Yeniçeri Group spornsorluğunda Kevin Yeniçeri'yi denemek üzere Türkiye'ye getirtti.

 Voleybol 1 Lig’de mücadele eden Gümüşhane Torulspor müthiş transfer Tanzanya Prıons Takımının Kaptanı ve Afrıka Milli Takım oyuncusu  Kevin Peter Yeniçeri  deneme maçlarına çıkmak İçin İstanbul’a geldi konuyla İlgili Açıklama Yapan Yeniçeri Group Yetkilisi ve  GİAD Başkan  Yardımcısı Türker Yeniçeri ;”Oyuncuyu Tanzanya’da bulunan İş yerimizi ziyaret esnasında maçlarını izledik ve Çok Beğendik Konuyla İlgili Kulüp Yöneticileri ile görüştükten sonra ülkemize davet ettim. Oyuncu Denemelerde Başarılı olursa Bu Sene kulübümüz de Oynayacak Ve Masrafları Yeniçeri Group Şirketi Tarafından Karşılanacaktır” dedi.

Ayrıca Yeniçeri Group  olarak ilimizdeki her türlü sportif faaliyete destek olduklarını ve Milli Atletimiz Ercan Muslu  ilede sponsorluk görüşmelerine Başladıklarını belirtti.

Kevin Peter YENİÇERİ

1988 Doğumlu

1,88 Boyunda Smaçör

Haber29.NET

Türkiyede Sinerjiyi Biz Sağlıyoruz

 • PDF

'Türkiye'de Sinerjiyi Biz Sağlıyoruz'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Ankara Milletvekili hemşehrimiz Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Sami Uzun, MHP il yönetimiyle birlikte Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı'yı makamında ziyaret etti.
Ziyaret sırasında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan; “Üçüncü parti olmamıza rağmen, Türkiye'de sinerjiyi biz sağlıyoruz. MHP Türkiye'nin gerçeklerini ortaya koyan tek partisidir. Kendisinden her zaman iftihar ettiğimiz Gümüşhane Belediye Başkanımız Mustafa Canlı Bey'in başarılarını takdirle karşılıyoruz. Gümüşhane'ye kalıcı çok güzel hizmetlerde bulunmuştur ve inşallah daha da bulunacaktır. Halka hizmet etmekle her şey bitmiyor, daha da önemlisi halkın dilinden iyi anlamak ve onların gönlünde de taht kurmaktır. Sayın Başkanım ise halkın dilinden çok iyi anladığı kanaatindeyim. Kendisine 4. dönem adaylığı hayırlı olsun, başarılar dilerim" dedi. Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, kendileri için özel önemi olan MHP'nin değerli mensuplarını Gümüşhane'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, Ankara Milletvekili hemşehrimiz Prof. Dr. Özcan Yeniçeri, Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Sami Uzun, MHP il yönetimiyle birlikte bugün ilçemizi ziyaret edecekler.

PTT 173'üncü Kuruluş Yıldönümü Şiran'da Kutlandı

 • PDF

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi'nin (PTT) 173'üncü kuruluş yıldönümü Şiran’da kutlandı. Şiran PTT Müdürü Mesut Ertürk, PTT'nin köklü bir kurum olduğunu ifade etti.

PTT'nin 173'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısı ile makamında basın açıklaması yapan PTT  Şiran Müdürü Mesut Ertürk, PTT'nin 23 Ekim 1840 yılında posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulduğunu hatırlattı. Ertürk, "1843 yılında telgraf icat edilerek 11 yıl sonra ise Türkiye'de telgraf hizmetlere başlanılmıştır. PTT Genel Müdürlüğü 1933 yılında Bayındırlık Bakanlığına bağlanmıştır. 1939 yılında ise Ulaştırma Bakanlığına bağlanmış ve halen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir. 24 Nisan 1995 tarihinde Posta İşletme Genel Müdürlüğü ile Türk Telekom Anonim Şirketi olarak iki farklı Kurum olarak hizmetlere devam edilmiştir. 02 Eylül 2013 tarihinden itibaren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi kapsamına girerek en iyi bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir" dedi.

PTT çalışanlarının halka en iyi hizmeti vermek için çalıştığını belirten Ertürk, "Görev yaptığımız her dönemde halka en iyi hizmeti verme azim ve gayreti içinde olduk. Bireylerin ve Kurumların ayakta kalabilmeleri için değişime kendilerini hazırlamaları gerekmektedir. Biz yılların getirdiği tecrübe ile kamu hizmeti sunuyoruz. Fakat kamu hizmeti özel sektör mantığı ile sunma işlemini başlattık. Çalışanlarımızın kurumlarına sahip çıkarak bizi müşterilerimizin gözü önünde önemli bir mevkiye taşıdılar. 173. Yıl dönümü hep birlikte kutlarken Kuruluşumuzu bugüne taşımış olan mensuplarını saygıyla anar, üstün görev anlayışı ile çalışan tüm arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunar, başarı dolu nice yıllar dilerim" şeklinde konuştu.

Yeniçeri, Bayramda Halkla Kucaklaştı

 • PDF

MHP Şiran Belediye Başkan Adayı Ömer Yeniçeri, ilçeyi gezerek vatandaşla bayramlaştı.

Başkan Adayı Ömer Yeniçeri, Şiran'ı sokak sokak gezerek vatandaşlarla buluştu. Kaymakamlık Emniyet Amirliği, Jandarma, Hastane, cami, kıraathaneler ve derneklerin yanı sıra esnafı da ziyaret eden Yeniçeri, herkesin bayramını kutladı. Şiran Kaymakamlık makamından başlayan bayramlaşma törenine Şiran Kaymakamı ve kurum Amirleri katıldı. Tüm İslam aleminin birlik ve bütünlük içinde bir bayram geçirmesini dileyen Yeniçeri, “İslam ülkelerinin bir çoğunda savaş var, bunlar içinde en huzurlu bayram geçiren ülkelerden birisi Türkiye, en içten dileklerimle herkesin mübarek Kurban Bayramı'nı kutluyorum. Bu bayramda da küslükler bitecek, dostluk ve kardeşlik pekişecek, Nice bayram ve güzel günlerde hep birlikte olmak dileğiyle, Sağlıklı, mutlu, huzur dolu, bereketli günler temenni ediyor, herkesi sevgiyle kucaklıyorum.” diye konuştu.

            Bayramın ikinci gününde yine hakla iç içe olan Yeniçeri, Şehit Hakan Mahallesi, Mertekli Mahallesi, Erenkaya (Uluşiran) Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Şiran merkezde sokak ve caddelerini dolaşarak esnafın yanı sıra genç, yaşlı, çocuk herkesle tek tek bayramlaştı. “Bir Kahvenin Kırk Yıl Hatırı olur” diyerek kahve ikram etti. Yeniçeri'ye her zaman destek olduklarını ve saygı duyduklarını belirten vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdi. Hane hane dolaşıp vatandaşlarla bayramlaşan Yeniçeri, Şiran'lılara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Şiran için gayretle çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

Özcan Yeniçeri, Memleketi Gümüşhane'ye Geliyor !

 • PDF

Özcan Yeniçeri, Memleketi Gümüşhane'ye Geliyor !

MHP Ankara Milletvekili Prof.Dr.Özcan Yeniçeri bir dizi incelemelerde bulunmak üzere 2 günlüğüne memleketi Gümüşhane'ye geliyor.

22 Ekim Salı günü akşam Hava yolu ile Trabzon üzerinden Gümüşhane'ye gelen Yeniçeri, 23 Ekim Çarşamba Gümüşhane Belediye Başkanlığını ziyaret ederek güne başlayıp, Kürtün ve Torul ilçelerini ziyaret ederek, Torul Belediye Başkanlığını da ziyaret edecek. Aynı gün akşam Gümüşhane Ülkü ocaklarını ziyaret edecek.

24 Ekim Perşembe günü Gümüş Otelde düzenlenen sabah kahvaltısının ardından Şiran ilçesine hareket edecek olan Yeniçeri,  Kelkit ve Köse ilçelerini ziyaret ederek vatandaş ile buluşacak. Yeniçeri aynı gün akşam Trabzon üzerinden uçak ile Ankara'ya hareket edecek.