• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Sun02012015

Last update12:57:58 PM GMT

Back Şiran

Şiran

Kirazlı Sokak: Çamur Deryası

 • PDF

Karaca Mahallesi Kirazlı sokakta bir türlü bitmek bilmeyen çamur sorunu vatandaşları isyan ettirmiş durumda.

Karaca mahallesindeki bazı yollar yağan karın erimesi ve başlayan yağmur yağışı ile birlikte  çamur deryasına döndü. Mahalle sakinleri belediye tarafından çözüm odaklı her hangi bir çalışmanın yürütülmediğini dile getirdi. Vatandaşlar, köstebek yuvası haline gelmiş olan yollardan nasıl çamura bulaşmadan geçerim diye alternatif yol arıyor.

Vatandaşlar araçlarının çamura battığını, açılan derin çukurlardan dolayı zarar gördüğünü ve bu nedenlerle araçlarını garajlarından çıkaramadıklarını dile getirdi. Evlerine yakacak takviyesi yapmak isteyen kirazlı sakinleri bulundukları yere araç gidemediğinden aldıkları yakacakları ellerin de taşımak zorunda kaldıklarını belirtti. Çamur deryasına dönen yollarda yürümekte dahi zorlanan vatandaşlar bu soruna yetkililerin derhal bir çözüm bulmasını bekliyor.

Geçtiğimiz yıl da aynı sorunla karşı karşıya kaldıklarını belirten vatandaşlar ; '' bu çamur rezaletine bir son verilmeli. Gerçekten çok zor durumda kalıyoruz, yetkililer gelip, yapılacak diyor ve gidiyorlar. Caddeye geçici olarak bakım yapıyorlar. Yağışlı havalarda ve yağış sonrası rezalet bir duruma gelen yollarda ki çamur deryası, bizim için bir zulüm oldu. Bu durumdan en çok çocuklar etkileniyor. Günün büyük bölümünü sokakta geçiren çocuklar, eve kir pas içerisinde geliyorlar. Biz büyükler bile aynı durumdayız. Vatandaşa çile çektiriyorlar. Devletin buraları denetleyecek yetkili personeli olup olmadığını da çok merak ediyoruz.’’ dediler.

Maliye'ye Torul Tokadı: 3-2

 • PDF

Maliye'ye Torul Tokadı: 3-2

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi temsilcimiz Gümüşhane Torul Gençlik, kendi sahasında konuk ettiği güçlü rakibi Maliye Milli Piyango’yu 3-2 yendi.

SALON: Torul Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü

HAKEMLER: Cihat Fırıncıoğlu, Ali Erdal Tezer

GÜMÜŞHANE TORUL GENÇLİK: Yasin, Ahmet, Ali, Philip Maiyo, Kert Toobal, Marek Mikula (Volkan, Hürol, Levent, Sefer)

MALİYE MİLLİ PİYANGO: Mustafa, Niyazi, Burak, Nikolo Gjorgiev, Dejan Vincic, Marcus Popp (Murat, Faik, Ahmet)

SETLER: (28-30), (18-25), (25-19), (25-23), (15-12)

SÜRE: 125 dakika (32, 25, 24, 27, 17)

Kaynak:  gumushane.gen.tr

Şehit Turgay Türkmen İlkokulundan Mutlu Son

 • PDF

İlçemiz okullarından Şehit Turgay Türkmen İlkokulu 3/A sınıfının, sınıflar bazında katıldığı ve toplam da Türkiye çapında 16000 kişinin katıldığı deneme sınavında hem sınıflar bazında hem de bireysel baz da  ikinci kez birinci olmuştur.

Okul müdürü Bülent AKINCI ilçede sadece köy öğrencilerinin geldiği bir kurum olduklarını belirtirken, okulumuza gelen öğrencilerimiz ilçe merkezdeki akranlarına nazaran seviye bağlamında çok geride başladıklarını kimsenin inkar edemeyeceğini belirtti. Bu eksikliğe rağmen öğretmen arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla bu farkı kapattığımızı bu sonuç göstermiştir dedi. Genç dinamik bir kadroya sahip olmamız ve tek önceliğimizin öğrenciler olması nedeniyle bu başarıları sık sık tekrarlayacağımızdan eminim diyen Bülent AKINCI öğrencileri her zaman olayın içinde tutmak için son hafta dahi okullarında sınıflar arası bilgi yarışmalarının devam ettiğini belirtti.

Bize bu başarı ve gururu yaşatan başta 3/A sınıf öğretmeni Ali ATEŞ’e ve bize bu tarz başarıları yaşatacaklarından emin olduğum tüm okulumuz öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum. Yarın itibari ile başlayacak sömestre tatilinde bir dönemin yorgunluğunu atmalarını dileyerek fazlasıyla hak ettikleri tatili iyi geçirmelerini diliyorum

Ak Parti Şiran Adayını Ne zaman Açıklayacak?

 • PDF

Ak Parti Şiran İlçe Belediye Başkan adayı hala açıklanmadı.Türkiye genelinde uzun süredir heyecanla beklenen Ak Parti İlçe Belediye Başkan Adayları bir kaç ilçe hariç belirlenemedi. İlçemizde Belediye Başkan Adayı olacak kişi hala merakla bekleniyor. 

Mahalli idareler seçimlerine 2 ay kadar bir zaman kaldı. Fakat merakla beklenen Ak parti adayları hala resmen açıklanmadı. Aralık ayının ortalarında açıklanacağı duyurulan adaylar ocak ayının son haftasına gelinirken hala açıklanmayarak çeşitli spekülasyonlara mahal veriyor. Bu durum da Halk’ ın kafasın da birçok soru işareti oluşturuyor.

Ak parti bünyesinde hizmet veren mevcut belediye başkanlarının parti adı altında yapmış oldukları hatalı çalışmalar adayların açıklanmasının gecikmesine neden olmuş olabilir mi? Sorusunu akıllara getiriyor. İlçemiz bazında düşünüldüğünde tek bir örnek üzerinden bunu açıklamak mümkün; imarla ilgili yapılmış olan çalışmaları göz önüne getirebiliriz! Öyle ki bölgemizde kişiye göre kat artırımı söz konusudur.

Ayrıca Ak Parti adı altın da partinin sağlamış olduğu imkanlarla taraflı bir çok çalışma’ nın yürütüldüğü herkes tarafından alenen bilinmekte. Halk tarafından tepki ile karşılanan çalışmaların Ak Parti Merkezine yansımış olabileceği ve bu doğrultu da sürecin uzamış olabileceği de seçenekler arasın da. Tüm bu ihtimallerden yola çıkarak bu tür hatalı çalışmaların aday belirleme sürecinde ki şaibenin kaynağı olabileceği ihtimali üzerin de ki düşünceler yoğunlaşmış bulunmakta ve seçmenlerin tedirgin olmasına neden olmaktadır.

KARACA SPOR, SALYAZI ENGELİNİ RAHAT GEÇTİ: 8-3

 • PDF

Son maçında da 3 puan çıkarmayı başaran Mavi-Beyazlılarda moraller yerine geldi.

Şiran Karaca Spor - Salyazı Spor futbol müsabakası Şiran ilçe stadyumunda oynandı. Maçın ilk dakikaların da 2-0 yenik duruma düşen Şiran Karaca Spor, rakibini 8-3 mağlup etmeyi başardı. Geçen hafta Torul spor deplasmanın da eksik oyuncular nedeniyle 3-2 mağlup olan Şiran Karaca Spor, bu hafta Salyazı Spora fark atmayı başardı.

Şiran Karaca Spor, Salyazı Spor maçına hazırlanıyor

 • PDF

Şiran Karaca Spor, Salyazı Spor maçına hazırlanıyor

Şiran Karaca Spor - Salyası Spor futbol müsabakası 18.01.2014 tarihinde saat 12.00 de Şiran ilçe stadyumunda oynanacak.

Maç hakkında Haber 29 gazetemize bilgi veren Şiran Karaca Spor Teknik Direktörü Köksal Altıntaş maç için son hazırlıkların yapıldıklarını bildirerek sahaya kazanmak için kararlı bir şekilde çıkacaklarını belirtti.

Maça tüm spor severler davetlidir. 

Şiran Karaca Spor - Salyası Spor futbol müsabakası 18.01.2014 tarihinde saat 12.00 de Şiran ilçe stadyumunda oynanacak.

 

Maç hakkında Haber 29 gazetemize bilgi veren Şiran Karaca Spor Teknik Direktörü Köksal Altıntaş maç için son hazırlıkların yapıldıklarını bildirerek sahaya kazanmak için kararlı bir şekilde çıkacaklarını belirtti.

 

Maça tüm spor severler davetlidir.

Kaymakam Özdemir, Rehabilitasyon Öğrencilerini Ziyaret Etti

 • PDF

Şiran Kaymakamı Murat Özdemir ilçedeki Özel Gülen Rehabilitasyon Merkezini ziyaret ederek engelli öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldırım’ın da katıldığı ziyaretinde rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelli öğrencilerle sohbet etti.

Rehabilitasyon merkezinde eğitim alan çocukların özel çocuklar olduklarını ifade eden, eğitim gören çocuklarla bir araya gelen Kaymakam Özdemir, sorunları ve talepleri dinledi.

Burada öğrencilere hediyeler de veren Özdemir, “Toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, önlerindeki tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak hepimizin sosyal sorumluluğu olmalıdır” Dedi.

Satranç Turnuvasında Madalyalar Şiran Anadolu Öğretmen Lisesinin

 • PDF

Gümüşhane’de yapılan Liseler arası Satranç Turnuvasında, Şiran Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri ,birinci,ikinci ve üçüncülüğü alarak madalya töreninde okulun ve ilçenin adını kürsüye yazdırdılar.

Turnuvaya ilimizdeki liselerden, kendi okullarında dereceye giren 30’un üstünde öğrenci katıldı. Turnuvada  Şiran Anadolu Öğretmen Lisesi’ni Oğuzhan ŞEN, Mücahit MERAL ve Burak MERAL temsil etti. Üç gün süren turnuva sonunda Şiran Anadolu Öğretmen Lisesi  öğrencilerinden Oğuzhan ŞEN birinci, Mücahit MERAL ikinci, Burak MERAL üçüncü oldu. Turnuva  sonunda  öğrenciler madalyalarını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil ASLAN’ın elinden aldılar.

Okul Müdürü Mehmet CANSIZ, okulumuzu  ve ilçemizi en iyi şekilde temsil ederek il birinciliği,ikinciliği ve üçüncülüğü başarısı gösteren öğrencileri ve emeği geçen herkesi kutladığını belirterek,ilimizi  Giresun’da yapılacak bölge turnuvasında temsil edecek olan il birincisi Oğuzhan ŞEN’e başarılar diledi.