• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Fri11282014

Last update08:58:07 AM GMT

Back Şiran

Şiran

Şiran’ı Sahipsiz Köpekler İstila Etti !

 • PDF

Şiran sokakların da görülen sahipsiz köpekler büyük tehdit oluşturuyor.

Başka İlçeler ya da köylerden getirilip İlçemize bırakıldığı tahmin edilen köpekler son derece tehlikeli. Kış ayların da doğal ortam da beslenebilecekleri yiyecekler bulamayınca saldırganlaşan köpekler, vatandaşlar, özelikle de çocuklar için büyük tehdit oluşturuyor.

Kış ayların da olmamız nedeniyle havanın erken kararması ve çalışan vatandaşların, eğitim gören öğrencilerin karanlık olduğun da evlerine dönüyor olmaları sahipsiz köpeklere karşı duyulan korkuyu daha fazla tetikliyor. Grup halinde gezen köpeklerin olası bir saldırısı karşısın da vatandaşların yapacak hiçbir şeyinin olmaması tedirginliği artırıyor.

Ayrıca köpekleri zehirlemenin ve uyutmanın doğru bir çözüm yolu olmadığını da belirtmeliyiz. Sahipsiz hayvanlar zarar vermeden toplatılıp en yakın barınaklara sevk edilebilir. Bu konu da yetkililerin en yakın zaman da bir çalışma yapmalarını umut ediyoruz. Aksi halde köpeklerin vatandaşlara saldırmalarının hiçbir suretle izahı ve telafisi mümkün olmaz.

ŞİRAN ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ’NDE MORAL GECESİ

 • PDF

Şiran Anadolu Öğretmen Lisesi etkinliğe doymuyor. Açıldığı günden bu yana Şiran’ın eğitim-öğretimine yeni bir soluk getiren Şiran Anadolu Öğretmen Lisesi kısa sürede yapmış olduğu etkinliklerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Açıldığı 2011-2012 eğitim öğretim yılından bu yana yapmış olduğu sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerle öğrencilerin moral ve motivasyonunu üst düzeyde tutarken diğer eğitim kurumlarına da bu şekilde örnek teşkil ediyor.

Şiran Anadolu Öğretmen Lisesi geçtiğimiz günlerde etkinliklerine bir yenisin ekledi. Okul idaresi, öğretmen, Okul Aile Birliği ve öğrencilerin katkılarıyla İlçe Belediye Düğün Salonunda yapılan’ Moral Gecesinde’ öğrenciler coşkuyla eğlendi. Şiran Yatılı Bölge Ortaokulu müzik Öğretmeni Can TOKCAN eşliğinde türküler şarkılar söylendi, öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi ve tiyatro sunumu yapıldı.

Okul Müdür Mehmet CANSIZ,  buna benzer etkinliklerin öğrencilerin moral, motivasyonu üzerinde çok olumlu etkilerinin olduğunu belirterek bu etkinliklerin tüm hızıyla devam edeceğini ekledi.

Şiran Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Açıldı

 • PDF

Şiran Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği’nin açılışı yapıldı. Açılış Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, Şiran Özel İdare Müdürü Baki Tuncer, Şiran MHP Belediye Başkan Adayı Ömer Yeniçeri, AK Parti İlçe Başkanı Bekir Kara, Dernek Başkanı Emrah Kılıç, ve diğer köy ve mahalle Muhtarlarının katılımı ile gerçekleşti. Dernek Başkanı Emrah Kılıç amaçlarının; köy sorunlarını, ihtiyaçlarını daha hızlı ve etkili şekilde dile getirmek ve yardıma ihtiyacı olan köylerle mahallelere daha güvenilir imkanlarla kaynak sağlamak olduğuna vurgu yaptı.

Muhtarlar, köyler ve mahalleler adına belirli ihtiyaç ve sorunları dile getirdi. Konuşulan ihtiyaçlara istinaden Şiran Kaymakamı öncelikli ihtiyacın kepçe olduğunu belirterek talep edilen çöp arabasının Kaymakamlık tarafından sağlanabileceğini diğer ihtiyaçlar içinse yardım da bulunulabileceğini dile getirdi.

Dernek tarafından, katılım sağlayan misafirlere içecek ve kuru pasta ikram edildi.

Okulunuzda Hiç Bilgi Yarışması Düzenleniyor Mu?

 • PDF

Şehit Turgay Türkmen İlkokulu'nda ayda bir bilgi yarışması düzenleniyor.

Düzenli olarak yapılan bu bilgi yarışmaları sayesinde öğrenciler daha çok çalışıyor ve derslere daha çok ilgi gösteriyor. Yarışmaya katılan öğrenciler her seferinde aynı sınıfın farklı kişilerinden seçilmesine dikkat ediliyor ki tüm öğrencilerin bu tatlı rekabet duygusunu yaşaması ayrıca tüm öğrencilerin konu tekrarı yapmaları amaçlanıyor. Tüm okul öğrencilerinin izlediği yarışmanın sonunda kazananlara çeşitli ödüller veriliyor. 

Okul Müdürü Bülent AKINCI’ya neden yarışma neden rekabet diye sorulduğunda ise; “Yaşamın hızla aktığı küresel dünyada rekabet de her alanda sürüyor. Sporda rekabet, sanatta rekabet, şehirleşmede rekabet,sanayileşmede rekabet,ulaşımda rekabet….Kısaca her alanda müthiş bir rekabet var, yer yüzünde. Çünkü küçülen dünyamızda rekabet edebilen toplumlar daha rahat bir hayat yaşıyorlar. Şehit Turgay Türkmen İlkokulu olarak eğitim kalitesinin artmasının, insan kalitemizi de artıracağına inanıyoruz. Eğitimde kaliteyi artırmanın yolu, rekabet ortamını hazırlamaktan geçiyor. Ama bu rekabet ortamı öğretmenlerimizin sürekli kontrolü altında sürerken bir taraftan da arkadaşlığın dostluğun  önemi unutulmadan kazananı tebrik etmenin erdemini unutmadan  ama pes de edilmeden bu rekabete devam edileceği bizzat  öğretmenlerimizce gösterilerek devam edecektir.”dedi.

ENGELLERİ AŞTILAR

 • PDF

İlçemiz de Gülen Gökkuşağı Özel Eğitim Merkezi Engellileri anma günü düzenledi. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamın da Şehit Turgay Türkmen İlkokulu’nun konferans salonun da Özel Gülen Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Etkinliğe; Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, Şiran Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kazım Karateke, Şiran İlçe Emniyet Müdürü Muzaffer Yüceur, Şiran Milli Eğitim Müdürü İsmet Yıldırım, MHP Şiran Belediye Başkan Adayı Ömer Yeniçeri, Kurum Amirleri, Emekli Öğretmenler, engelli öğrencilerin velileri ve vatandaşlar katılım sağladı.

Kurum Müdürü Arzu Duran’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından engelli öğrenciler şiir okuyup, katılanlara eğlenceli anlar yaşatan, halk oyunları ve skeç gösterilerini sundular. Kurum bünyesinde eğitim gören engelli bir öğrencinin velisi duygulu anlar yaşatan bir konuşma yaptı. Konuşmasın da ; ‘’ Adım Kevser Erdoğan, 31 yaşında 2 çocuk annesiyim. Ben de buradaki velilerimiz gibi özel eğitime ihtiyaç duyan engelli bir bireyin annesiyim. Yaklaşık olarak 8 yıldır özel eğitime ihtiyaç duyan bir bireyle birlikte yaşıyorum. Sizinle hem duygularımı hem de tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle engelli bir çocukla ilgilenmenin ne kadar sabır, özen, ilgi gerektirdiğini buradaki tüm velililerimiz gayet iyi bilirler. Bu noktada siz velilerin beni ve hissettiklerimi gayet iyi anladığını, benim de sizleri çok iyi anladığımı söyleyebilirim. 4 yıldır çocuğumu okullara taşıyorum. Düşünsenize bir anne çocuğunu 1. sınıfta okula götürür, ben çocuğum okula başladığından beri onunla birlikte okula gidip geliyorum. Ders aralarında bile çocuğumun yanındayım. İşte ben ve benim gibi annelerin çilesi ve sabrı. Şuna inanın ki bir engelli çocuk büyütene kadar 4-5 tane normal çok büyütülür. Bu zorlu süreçte bana destek olan herkese, çocuklarımızın eğitimine en az bizim kadar önem veren tüm öğretmenlerimize, beni dinleyen siz konuklara ve bu etkinliği düzenleyip bana duygularımı ifade etme imkânı veren Özel Gülen Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine sonsuz teşekkürler. ‘’ dedi.

Şiran MHP Belediye Başkan Adayı Ömer Yeniçeri’ nin öğrencilere göstermiş olduğu ilgi ve sevgi dolu davranışlardan dolayı öğrencilerin duyduğu mutluluk gözden kaçmadı.

Programın sonun da katılım sağlayan misafirlere ikram da bulunuldu ve öğrencilerin el emeklerinden oluşan sergi gezilerek etkinlik sona erdi.

 

Şiran'da Tavan Arasından Sanat Doğuyor

 • PDF

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde,  42 yaşındaki inşaat ustası Turgay Doğan oturduğu evin tavan arasında babasından kalan takımlarla yaptığı küçük atölyede, eskiden tarımdan taşımacılığa kadar birçok alanda kullanılan ahşap kağnı arabası maketleri yapıyor.

Evli ve 4 çocuk babası olan Doğan, önce gürgen ağacını topluyor, ardından ince el işçiliği ile işliyor, vernikliyor ve unutulmaya yüz tutmuş olan kağnı arabası maketlerini yaparak sanatını icra ediyor. 

Maket kağnı arabaları eski zamanlarda bu araçlarla çalışan insanların anılarını depreştirip, görenleri duygulandırırken halk arasında bu işi yapanlar maket sanatçısı diye adlandırılıyor.

Boyunduruk, karasaban, pulluk gibi eskiden insanların işlerini kolaylaştıran aparatlarında maketlerini elleri ile işleyen Doğan, bu sanatı yapmaktan, bu ve buna benzer kendisini eskilere götüren uğraşlardan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğini söyledi.

Maketleri yaparken işini kolaylaştıracak atık çamaşır makinesi motorundan yaptığı bir tıraşlama ve zımpara makinesini de atölyesine kazandırarak bu makineyi öküz arabalarının tekerleklerini yaparken kullanan Doğan, bu sanatı babasının da yaptığını dile getirdi.

Babasının geçiminin bir kısmını da bu işten sağladığını, Şiran, Kelkit gibi yakın çevrelerde sattığını kaydeden Doğan, “Bende bu sanatı küçüklüğümde ona yardım ederken öğrendim. Babamın takımları bana kaldı. Ben ise şuan inşaat işleriyle uğraştığım için hafta sonları hobi amaçlı bu sanatı sürdürüyorum. Eşe dosta hediye ediyorum. Kimi arkadaşlar malzeme alıyor onlara boş zamanlarımda yapıyor hediye ediyorum.” dedi.

Kağnı arabalarını gürgen ağacından yaptığını ifade eden Doğan, bu maketin başka ağaçlardan olmadığını, gürgen ağacının diğer ağaçlara göre daha güzel işlendiğini ve güzel vernik tuttuğunu, gürgenleri de Trabzon, Torul gibi yetiştiği civarlardan temin ettiğini ifade etti.

Eşi Nurten Doğan (38) ise eşinin bu işle uğraşmasının kendisini rahatsız etmediğini, eşine lazım olan malzemeleri getirip götürerek destek olduğunu, fakat kış aylarında kimi zaman bu işi evde yaptığını bu esnada da tozunun çok olduğunu söyledi.

Eşinin bu sanatı daha önce evlerinin bir odasında yaptığını, sonradan tavan arasını dizayn ederek tezgahı buraya taşıdığını ifade eden Nurten Doğan, kendilerine eski yaşadıklarını hatırlattıkları için bu uğraşı sevdiklerini ve yaptıklarını dile getirdi.

Kaynak: gumushane.gen.tr

ŞEKAV'da Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı

 • PDF

ŞEKAV'da Burs Başvuru Sonuçları Açıklandı

Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı burs komisyonu tarafından evrakları incelenen 2013-2014 eğitim öğretim yılı burs başvurularında ilk değerlendirmeler yapıldı.


Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada;

Şimdiye kadar 344 öğrencinin başvurusu komisyon tarafından kabul edilerek onaylandı ve başvuru yapan öğrencilerin evraklarının incelenmesine devam edilmekte. Bu yıl burs başvurusu yapan 1000 öğrenciye burs vermeyi hedefleyen ŞEKAV çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir.
 
Kıymetli öğrenciler kriterler hassasiyetle incelendi. Lütfen aksini düşünmeyin. Şimdiden derslerinizde başarılar diler bursların hayırlı ve bereketli olmasını Rabbimizden niyaz ederiz, denildi.


Burs başvurusu kabul edilen öğrencilerin listesi

S.NO

ADI .SOYADI

BABA ADI

1

ABDULLAH   YAKUP ŞAHİN

DERVİŞ

2

ABDULLAH   YILDIZ

RAMAZAN

3

ABDULMECİT   TEMÜR

ZEKİ  

4

ABDULSAMET   ÇETİN

SEYHAN

5

ADEM ALTINTAŞ

SERVET

6

ADEM TURAL

CEMALETTİN

7

AHMET ALPEREN   AKIN

NEVZAT

8

AHMET KOYUN

SELİM

9

AHMET ŞEREF SARI

SALİH

10

ALİ KARA

BAYRAM

11

ATAKAN POLAT

FİKRET

12

AYKUT ŞEKER

HASAN

13

AYLİN SÖNMEZ

BAHATTİN

14

AYSUN CELEP

HALİL

15

AYSUN NAZLI

FİKRET

16

AYŞE ARZU

DURSUN

17

AYŞE   KARACİBİOĞLU

NAZİM

18

AYŞE ÖZER

MUSTAFA

19

AYŞEGÜL BAĞLI

ÜNAL

20

AZİZ ÇETİN

AKİF

21

BATUHAN   YENİÇERİ

HASAN

22

BAYRAM ÇEPEL

ARSLAN

23

BETÜL İREM   ÖZTÜRK

AHMET

24

BETÜL   TÜRKYÜCEL

BAKİ

25

BEYTULLAH   CELEP

MEDAT

26

BEYTULLAH   YENİÇERİ

EMSAL

27

BİLAL YAPAR

MUZAFFER

28

BİRKAN ABLAK

AYHAN

29

BİRSEN   ALTIPARMAK

MURAT

30

BÖRTEÇİNE   FEYZA YILMAZ

İSA

31

BUKET   ALTINTAŞ

TUNCAY

32

BURAK AYHAN

HARUN

33

BURAK KARA

ELBEYİ

34

BURAK   KÖSEOĞLU

ŞABAN

35

BURCU KILIÇ

HACI UTKU

36

BURCU YILMAZ

HASAN

37

BURÇAK ÇELİK

AHMET

38

BURHAN DEMİR

HÜSEYİN

39

BURLA HATUN   TUĞ

LOKMAN

40

BÜŞRA AYDIN

AYDIN

41

BÜŞRA   BALYEMEZ

HASAN

42

BÜŞRA DEMİRCİ

KÖKSAL

43

BÜŞRA NUR   ŞAHİN

ENGİN

44

BÜŞRA ŞANLI

SÜLEYMAN

45

BÜŞRA YAZICI

CEMAL

46

CAN CANER   KARACA

FUAT

47

CAN DOĞAN

ERDAL

48

CAN ŞÜKÜR

ÖZCAN

49

CANER MAZI

İMDAT

50

CANSU KARA

ABDURRAHİM

51

CELAL KARA

SEYFETTİN

52

COŞKUN   KARAKUŞ

ALİEKBER

53

ÇEŞMİNAZ IŞIK

SÖKMEN

54

DAMLA KARA

FİKRET

55

DAMLA KAYA

ERDOĞAN

56

DAVUT ŞAHİN

ETEM

57

DELAL DOLAŞIR

FELEMEZ

58

DENİZ NAZLI

FAZLI

59

DERYA BAL

SEYFETTİN

60

DERYA CANSIZ

İDRİS

61

DERYA KÜLCÜ

ABDURAHMAN

62

DİDEM TEKÇE

MUHARREM

63

DİJLE   ALTINTAŞ

GÜNGÖR

64

DİLEK ARSLAN

İDRİS

65

DİLEK KAYA

MEMET

66

DURCİHAN   BULUT

MİKTAD

67

DUYGU AYHAN

HARUN

68

DUYGU DOĞAN

YILMAZ

69

EBRU GEDİK

EROL

70

EBRU ŞAHİN

MAŞUK

71

EBRUNUR   ALTINTAŞ

SELİM

72

EBUBEKİR   AYHAN

RESUL

73

ECEM ÇAKILCI

CENAP

74

EDA ŞAHİN

CEMAL

75

ELİF CİRİT

METİN

76

ELİF ERTÜRK

YUSUF

77

ELİF TOYGUN

KÖKSAL

78

EMİN KARAGÖZ

AYDIN

79

EMİNE DOĞAN

HALİM

80

EMİNE YAPICI

RIZA

81

EMİR FURKAN   DOĞRU

ENGİN

82

EMİR KAAN   DEMİR

FİKRET

83

EMRAH ALTUN

SELAMİ

84

EMRAH ŞENOL

MEHMET

85

EMRE ABLAK

EKREM

86

EMRE GÜLAP

SERVET

87

EMRE MALLI

HÜSAMETTİN

88

EMRE YALÇIN

SEYDİ MUSA

89

ERAY DAŞTAN

ŞEREF

90

ERAY DEMİR

SUNAY

91

ERCAN TOSUN

ÖZCAN

92

EREN YILMAZ

KAZIM

93

ESMA NUR GÜL

MİKAİL

94

ESMA ÖZŞAHİN

HÜSEYİN

95

ESMA TAŞTAN

BAKİ

96

ESRA CELEP

DOĞAN

97

ESRA ERTÜRK

OKTAY

98

ESRA KILIÇ

YÜKSEL

99

ESRA REMZİYE   BAYHAN

BÜLENT

100

ESRA ŞANLI

ERTUĞRUL

101

EYYÜP DOĞAN

HAYRULLAH

102

EYYÜP YILDIZ

HÜSEYİN

103

FARUK ERDOĞAN

MEHMET

104

FATİH GÜRBÜZ

İSMAİL

105

FATİH   SEVİNDİK

YAHYA

106

FATİH SÖĞÜT

FARUK

107

FATMA ALAGÖZ

SALİH

108

FATMA   BÖLÜKBAŞ

HACI MEHMET

109

FATMA CELEP

FAZLI

110

FATMA   KELKİTLİ

DURSUN

111

FATMA TURAN

BAHİTTİN

112

FERDA KILDIR

HAKKI

113

FERHAT CELEP

ABDURAHMAN

114

FERHAT TAŞTAN

BEHSAT

115

FİRDEVSÜ NUR   ESENBOĞA

DURAN

116

GAMZE AYDIN

ERDAL

117

GAMZE GÜL

YILMAZ

118

GAMZE KELEM

KANİ

119

GAYE KELEŞ

MUSTAFA

120

GİZEM   KAHRAMAN

KURTULUŞ

121

GONCA MEMİL

HAZEL

122

GÖZDE ÇELİK

CENGİZ

123

GÖZDE MUSLU

MUSLU

124

GÜLLÜ DEMİR

ADNAN

125

GÜLSEN TUNCER

DOĞAN

126

GÜLSÜM   GÜNDOĞDU

İBRAHİM

127

GÜLSÜM KÜLCÜ

RAMADAN

128

GÜLŞAH FİLİZ   YILDIZ

MUSTAFA

129

GÜLŞAH İNAN

NECMETTİN

130

GÜNAY KARAKUŞ

ENVER

131

GÜNAY YALÇIN

RAMAZAN

132

HAKAN ÖZKURT

KEMAL

133

HAMİ CANSIZ

CEMAL

134

HAMZA HALİM   ŞAHİN

MÜDÜR

135

HAMZA TORUK

ÖZTÜRK

136

HANİFE HANIM   DAĞDELEN

ERKAN

137

HARUN MERT   YÜCEL

MİTHAT

138

HASAN YILMAZ

KEMALETTİN

139

HATİCE AYDIN

MUSTAFA

140

HATİCE ÇATLI

SAFİ

141

HATİCE KÜBRA   POLAT

ADEM

142

HATUN DİREK

HÜSEYİN

143

HAVVA UÇAK

SELAHATTİN

144

HİLAL CANLI

YAŞAR

145

HİLAL ŞEKER

CENGİZ

146

HİLMİ SEFA   KANTAR

MİKTAT

147

HUMA ZABUN

SUAT

148

HURİ SEDA   ŞAHİN

SAMİ

149

HÜMEYRA GİZEM   ERTÜRK

MESUT

150

HÜSEYİN GARİP

YILMAZ

151

HÜSEYİN KARA

YILMAZ

152

HÜSEYİN KARA

ORHAN

153

İBRAHİM   TEMİZKAN

NURETTİN

154

İBRAHİM TURAN

OSMAN

155

İBRAHİM   YAZICI

İLYAS

156

İHSAN ÜZÜM

ABDURAHMAN

157

İLKNUR YAŞAR

BÜNYAMİ

158

İLKNUR YÜCEL

HARUN

159

İNAYET HATİCE   TUĞ

GÖKSAL

160

İREM   ŞAHVELİOĞLU

ALİ CEVAT

161

İSMAİL YILMAZ

CAHİT

162

İSMET YILDIZ

YAVUZ

163

İZZET KARA

TEMEL

164

KADİR UÇAN

NECMİ

165

KENAN DİREK

AKİL

166

KÜBRA   BALYEMEZ

HASAN

167

KÜBRA CELEP

ZEKİ ZİYA

168

KÜBRA CELEP

ZÜFTÜ

169

KÜBRA CELEP

DOĞAN

170

KÜBRA DEMİR

İSMAİL

171

KÜBRA DİREK

AKİL

172

KÜBRA   KAHRAMAN

ŞİNASİ

173

KÜBRA KARA

HURREM

174

KÜBRA ŞAHİN

ERHAN

175

KÜBRA ŞEKER

FETHİ

176

KÜBRA UYGUR

İBRAHİM

177

KÜBRA YAZICI

AYDIN

178

LEYLA AYHAN

MURAT

179

LEYLA   BAYRAKTAR

SAMİ

180

M. ABDULLAH   GÜNGÖR

MEHMET

181

MAHMUT TALHA   TUNA

YAŞAR

182

MEDİNE AYDIN

YUSUF

183

MEHMET EKEN

ŞİNASİ

184

MEHMET   SARIKUŞ

İSA

185

MELEK TOSUN

NEJDET

186

MELEK YAZICI

ORBAY

187

MELİKE KENDİR

SÜLEYMAN

188

MELİKE TUNA

YAŞAR

189

MELTEM   TÜRKMEN

HAYREDDİN

190

MERT ÇELİK

MURAT

191

MERVE AYDIN

SALİH

192

MERVE   KAHRAMAN

ŞİNASİ

193

MERVE KANTAR

MİKTAT

194

MERVE NUR   ŞEKER

ERHAN

195

MERVE ŞEKER

ELVAN

196

MERVE YAZICI

ORBAY

197

MERVEHAN GÜL

VEYSEL

198

MERYEM TOSUN

BURHAN

199

MESUT YAZICI

SÖNMEZ

200

MEVLÜT CENK   KARACA

FUAT

201

MİHRİBAN   DEVECİ

ERKAN

202

MİKAİL AY

HASAN

203

MİKDAT GÜL

MEHMET

204

MUHAMMED ALİ   GÜL

NEVZAT

205

MUHAMMED   BATUR ŞEKER

YÜCEL

206

MUHAMMED   MANSUR ŞEKER

YÜCEL

207

MUHAMMED   TARIK ABLAK

MUSTAFA

208

MUHAMMED   YASİR KÜÇÜK

NUSRET

209

MUHAMMET   CELAL TOSUN

ADNAN

210

MUHAMMET   FURKAN IŞIK

NİHAT

211

MURAT BAHADIR   KUTUN

MUHARREM

212

MURAT CELEPCİ

BİNALI

213

MURAT ŞEKER

KAMİL

214

MUSA ÇALIŞ

MÜRSEL

215

MUSTAFA CANLI

HALİL

216

MUSTAFA EKİZ

MEVLÜT

217

MUSTAFA KILIÇ

HAYRETTİN

218

MUSTAFA ŞAHİN

MUHSİN

219

MUSTAFA   TOYGUN

MEVLÜT

220

MÜSLÜM GÜL

ORHAN

221

MÜSLÜM   YENİÇERİ

CİHAN

222

MÜSLÜME ARPA

MEHMET

223

NAFİ SÖĞÜT

NAMIK

224

NAZAN ASLAN

MEHMET

225

NESLİHAN KÖSE

TURSUN

226

NESLİHAN   ŞEKER

KAMİL

227

NESLİHAN   TORUK

MAHİR

228

NESLİHAN   YAPRAK

KENAN

229

NESRİN IŞIK

ADEM

230

NEŞE GÜNEŞ

MEVLÜT

231

NEVRUZ KOCA

DURSUN

232

NURDANE TEBER

ZEKİ  

233

NUREFŞAN   MOĞUL

RÜŞTÜ

234

NURŞAH TAŞTAN

ERBİL

235

NURTEN TURAN

ZEYNEL

236

OGUZHAN TUGAY   DEMİR

ERDAL

237

OĞUZHAN   TAŞTAN

ERTUĞRUL

238

ONUR DAŞTAN

ORHAN

239

ONUR NAZLI

FAZLI

240

ORHAN AYGÜN

ŞEMSİ

241

ORKUN   SEVİNDİK

ZAFER

242

OSMAN ÇEPEL

ARSLAN

243

OYA SAVCIOĞLU

EMİN

244

ÖMER HANZALA   BAYRAKTAR

HİMMET

245

ÖMER SAİT   TUNA

YAŞAR

246

ÖMÜR TOSUN

ÇOSKUN

247

ÖZCEM ŞÜKÜR

ERCAN

248

ÖZGE KAYA

HAMDİ

249

ÖZGE KELEŞ

MUAMMER

250

ÖZLEM AKDEMİR

CELİL

251

ÖZLEM   AKYILDIZ

NAZİR

252

ÖZLEM ÜNSAL

HÜSREF

253

RAMAZAN OZAN   CELEPCİ

HUSREV

254

RAMAZAN   YAZICI

CEMAL

255

RECEP SÜTÇÜ

BERAT

256

RUKİYE   CELEPCİ

BİNALI

257

RÜMEYSA   YAZICI

NUMAN

258

SACİD SEFA   ŞEKER

NURHAN

259

SADET TUĞ

GÜRBÜZ

260

SALİH AYDIN

NEŞAT

261

SALİHA AYDIN

VAHDETTİN

262

SALİM KÜLCÜ

AYDIN

263

SAMET YALÇIN

ADEM

264

SARE GÜL

MUTTALİP

265

SEDAT DEMİR

YALÇIN

266

SEDAT YILMAZ

SEYFULLAH

267

SEDEF YILMAZ

CEMALETTİN

268

SEFA AYDIN

TUNCER

269

SEFA KAN

MEMET

270

SELMA ORMANLI

İBRAHİM

271

SEMA NUR   AYDIN

SEYİT

272

SEMA ÖZEL

NİHAT

273

SENA AYŞE   KIVANÇ

ÖMER FARUK

274

SERAP YAPRAK

KENAN

275

SERGEN YALÇIN

SEYDİ MUSA

276

SERHAT ALAGÖZ

KENAN

277

SERHAT ŞAHİN

NECMİ

278

SERPİL PAYDAŞ  

DURSUN

279

SEVDA IŞIK

ADEM

280

SEVİNÇ DEMİR

HALİL

281

SEZEN AKSU

ALİ

282

SİBEL AYDINLI

REMZİ

283

SİBEL KAYA

HÜSAMETTİN

284

SİNEM AYHAN

AYDIN

285

SİNEM NAZLI

SEBAHATTİN

286

SURURİ KOYUN

VEDAT

287

SÜMEYRA ŞAHİN

CİHAT

288

SÜMEYRA ŞEKER

NURHAN

289

SÜMEYRA YETİM

HAYRETTİN

290

SÜMEYYA GÜL   CANSIZ

MUSTAFA

291

SÜMEYYA   YILDIZ

RAMAZAN

292

SÜMEYYE KELEŞ

AYDEMİR

293

SÜMEYYE ŞEKER

NURHAN

294

ŞERİFE KUŞÇU

HİDAYET

295

ŞEYDA KAYA

AYDIN

296

ŞEYMA ARSLAN

GÖKHAN

297

ŞEYMA AYDIN

ZEKERİYA

298

ŞEYMA ÖZER

ERDAL

299

ŞÜKRİYE   MÜFREZE

FETHİ

300

TAMER AKSOY

SERVET

301

TANER ÖZEL

ÜZEYİR

302

TANER ÖZEL

ÜZEYİR

303

TOLGAHAN   TORUK

SEFER

304

TUBA AYGÜN

AYDIN

305

TUBA YENİÇERİ

HASAN

306

TUĞBA ERGÜZ

CAHİT

307

TUĞBA   TÜRKYÜCEL

ALİ RIZA

308

TUĞBA YAZICI

POLAT

309

TUĞBA YÜCEL

REŞİT

310

TUĞÇENUR   ŞAHİN

EROL

311

TÜLAY DOĞAN

MURAT

312

UĞUR KAŞIKÇI

URFAN

313

UĞUR YILDIZ

ABDURAHMAN

314

UĞUR YILDIZ

SEÇKİN

315

UMUT FURKAN   TÜRKMEN

MUHARREM

316

ÜLKÜ ŞEKER

ERGİN

317

ÜMMİHAN DEMİR

CANDAN

318

ÜMRAN TUĞ

YAŞAR

319

VOLKAN BAL

YURDAL

320

VOLKAN CANSIZ

SEYFETTİN

321

VOLKAN TEMÜR

KEMAL

322

YAĞMUR KARA

FİKRET

323

YAĞMUR ŞAHİN

ÜNAL

324

YAĞMUR   YENİÇERİ

SEZAİ

325

YASEMİN TURAN

HÜSAMETTİN

326

YASİN FURKAN   CELEP

İSMET

327

YAŞAR   BUĞRAHAN ÖZEL

BAYRAKTAR

328

YAVUZ KÜLCÜ

RAMADAN

329

YEŞİM DOYMUŞ

NECDAT

330

YILMAZ YAZICI

ERHAN

331

YUSUF ALGÜL

HÜSEYİN

332

YUSUF ÇOLAK

AHMET

333

YUSUF   İMAMOĞLU

DURMUŞ

334

YUSUF ÖMER   ARSLAN

GÖKHAN

335

ZEHRA CELEP

ÖZAY

336

ZEKİYE BERNA   TAŞCAN

ZİYA CİHAN

337

ZELİHA   BAYRAKTAR

HİMMET

338

ZEYİT CELEP

ATA

339

ZEYNEP AYDIN

AYDIN

340

ZEYNEP CELEP

DOĞAN

341

ZEYNEP YILDIZ

HÜSEYİN

342

ZÜBEYDE KILIÇ

LOMAN

343

ZÜMRE ŞEKER

DAVUT

344

ZÜMRÜT MARAZ

AHMET

Haber29.NET

Şiran Voleybol Grup Maçların da Birinci Oldu

 • PDF

Kelkit’te düzenlenen voleybol müsabakasın da Şiran, Köse ve Kelkit’te bulunan lise takımları karşılaştı.

İlçemizden müsabakaya katılan Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi, Öğretmen Lisesi ve Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Lisesi voleybol takımlarından 5 takımımız ilde mücadele etmeye hak kazandı.

İlçemizde bulunan Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi  “Genç Kızlar ve Genç Erkekler” Voleybol takımları göstermiş oldukları üstün başarı sayesinde gruptan birincilikle ayrıldılar.

Genç Kızlar E grubunda, Genç Erkekler ise C grubun da birinci oldular ve İldeki mücadeleler de yarışmaya hak kazandılar. Takımların Gümüşhane de yapılacak olan il maçlarında başarılı olmaları durumun da bölge maçlarına bura da sağlanacak başarı sonrasın da ise Türkiye şampiyonasına katılacaklar. Her iki takıma da maddi ve manevi destekte bulunan Yeniçeri Grup ve Kalera Yapı sponsor olarak, malzeme ve forma yardımın da bulundu.

İlçemiz de diğer gruplar da mücadele eden takımlardan D grubu birincisi Şiran Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Lisesi kız takımı olurken, E grubu ikincisi Öğretmen Lisesi kız takımı, C grubu ikincisi ise Öğretmen Lisesi erkek takımı oldu.

Şiran’a bu gururu yaşatan takımlardan zamanını, emeğini, desteğini esirgemeyen ve bu üstün başarıyı  bizlere hediye eden hocalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.