• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Fri04252014

Last update04:56:24 AM GMT

Back Şiran

Şiran

MHP ÖMER YENİÇERİ DEDİ

 • PDF

Yaklaşık 900 kişinin katıldığı iftar yemeği için tahsis edilen tekke mahallesindeki park dolup taşınca iki lokanta daha tahsis edildi.  

Kur'an-ı Kerim Tilaveti okunarak başlanan iftar yemeğinde bir araya gelen Şiranlılar birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajı verdiler.900'e yakın kişinin katıldığı iftar yemeği için tahsis edilen tekke mahallesindeki çay parkı yetersiz kalınca iki adet daha lokanta iftar programına dâhil edilmek için tahsis edildi.

            İftar yemeğine 21. Dönem Gümüşhane Milletvekili Bedri Yaşar, MHP Gümüşhane İl Başkanı Orhan Mazman, Şiran'da görev yapmış eski belediye başkanları, geçtiğimiz dönemlerde görev yapmış il genel meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Şiran Esnafı, MHP ilçe yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MAZMAN: “ÖMER YENİÇERİ VE HACI ZİYA YILMAZ” DEDİ

Yemekte konuşan MHP il Başkanı Orhan Mazman “ Bizlere tarih boyunca hizmet etmiş geçmişlerimize rahmet olsun, karaca babanın, koyuncu babanın ve Gümüşhane de tek Selçuklu şehri olan Şiran'ın muhterem insanları hepinizi saygı ile selamlıyor ve Şiran ilçe teşkilatına teşekkür ediyorum. Ramazanınız mübarek olsun MHP olarak Gümüşhane de yerel seçimlere ilk defa Şiran'dan başladık, inşallah hayırlı olacaktır. Ahde vefanın gereği bir konuya değinmeden geçemeyeceğim 2009 seçimlerinde Şiran'da yol arkadaşımız rahmetli İsa Seyhan'ı rahmetle ve saygıyla anıyorum. Allah rahmet eylesin. Değerli hemşerilerim bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak gayemiz yıllardır hiç bitmeyen bir sevda ile Türk Milletine hizmet etmektir. Onun dışında hiçbir gayemiz yoktur.

Hangi partiden olursa olsun, hangi rozeti takarsa taksın bizim için Türk milletinin bütün mensupları değerlidir. Ancak Türkiye Cumhuriyetinde akan kanın da acısını unutamayız.  Mısırda kan akıyorsa, Suriye'de kardeş kardeşi vuruyorsa, Libya'da Kıbrıs harekâtına uçakla mermi taşıyan Kaddafi öldürülüyorsa bu olaylarda Türkiye'yi yönetenlerinde sorumluluğu vardır. Değerli hemşerilerim Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir siyasi endişeye kapılmadan Türk milletinin yanındadır.  Bize bakmasını istiyorum yol arkadaşımız ve dava arkadaşımız olan iş adamı, gönül adamı Ömer Yeniçeri Milliyetçi Hareket Partisi Şiran Belediye Başkan adayıdır hayırlı olsun. Manevi âlemimizde etki bırakan, sanatkar ve şair olan Şiran Yeşilbük belediye başkan adayımız değerli abimiz, önderimiz Hacı Ziya Yılmaz'ı da burada açıklıyorum hayırlı olsun. Bu vesileyle de önümüzde kutlayacak olduğumuz ramazan bayramınızı kutluyor bütün Muhammet ümmetine hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Dedi.

YENİÇERİ: “İYİLİKLERLE YARIŞMAK LÜTFUNDA BU İŞE TALİBİZ”

İl Başkanı Mazman tarafından adaylığı açıklandıktan sonra söz alan Ömer yeniçeri “Bir mübarek ramazan ayını daha hep birlikte tamamlamanın manevi hazzını yaşıyoruz. Nicelerini görmeyi Mevla sağlık sıhhat ve afiyet içinde ülkemize ve bir cümle İslam âlemine nasip eylesin. Değerli kardeşlerim ramazan iftar programı olması nedeniyle fazla vaktinizi almayacağım ancak izninizle değinmek istediğim birkaç detayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Burada doğup, burada büyüyen bir Şiran evladı olarak her Şiranlı gibi bende ilçemizin tüm değerleri ile yükselmesini, daha güzel bir kent estetiği ile donatılmış yaşam şartlarıyla gerek Gümüşhane'nin gerekse bölgenin yıldız kenti olması arzusu içindeyim. Eğer bir köy, ilçe, şehir gelişecekse orada yaşayan bütün insanlarca hep birlikte fikir, görüş ve proje katkılarıyla mükemmelliğe ulaşır. Birliktelik hem farklılıkların ortadan kalmasına olanak sağlar hem de gönül birlikteliğini tesis etmiş olur. Malumunuz 2014 yerel seçimler yaklaşmaktadır, bu seçimde her medeni cesareti olan Şiranlı hemşerilerimizin aday olma hakkı olduğu gibi bende bu konuda bir girişimde bulundum. Nasip olursa bu konudaki hizmet yarışında sizlerle yol almaya niyet eyledik. Allah hüsnü niyetle yola çıkacak olan aday kardeşlerimize de yardım eylesin. Her kim kazanırsa kazansın Şiranlı Şiran'da kazansın diyoruz. Şiran'da akraba olmayanların bile bu hukuk kadar birbirlerine düşkünlüğü vardır. Bizler birbiri ile rekabet eden değil, peygamberimizin hadisinde ifade ettiği gibi iyiliklerle yarışmak lütfün da bu işe talibiz. Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum. Sağ olun var olun, onurlandırdınız bizi Allah razı olsun” Dedi.

YEŞİLBÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YILMAZ: “MAHÇUP ETMEYECEĞİZ”

            Yeşilbük Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Hacı Ziya Yılmaz ise konuşmasında “ Çok değerli hemşerilerim hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Mevla'ya şükürler olsun Ramazan Bayramına çok az bir zaman kaldı. Bize böyle bir atmosferde böyle bir ikram sunan Ömer bey'e teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. Her şahıs gibi bizde dostlarımızın uygun görmesiyle böyle bir yola çıktık bu yolda siyasi konuşmayı bilemem ama hizmette adaylığımızı koyduğumuz partiyi hem benim hem de Ömer kardeşimin mahcup etmeyeceğimize eminim cenabı Allah her ikimize de hayırlısını nasip etsin. Hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.” Dedi.

21. DÖNEM GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR İKİSU YOLUNU ES GEÇMEDİ

 • PDF

Törende konuşan 21. Dönem Gümüşhane Milletvekili Bedri Yaşar ise her iki adayında geriye sadece mazbatalarını almalarının kaldığı vurgulayarak “Hepinizi saygıyla selamlıyorum, geceniz hayırlı olsun. Şiran küçük ama gönlü büyük bir yer. Ben 10 yıldır milletvekili değilim ama gelirken gene Kelkit'ten geldim o yolarlın halini gördükçe üzülüyorum. İkisi yolundan zaten hiç bahsetmiyorum, bizler halen Rusların yaptığı yoldan gidip geliyorsak neyi konuşacağız, ikisi yolu açık değilse, tozun dumanın arasından gidiyorsak, bu gün 500 milyar dolardan bizim bölgemize hiçbir şey gelmiyorsa, diyecek bir sözümüz yok. Şiran'ı idare edemeyen insanlar Gümüşhane'yi nasıl idare edecekler. Bu işler beceri işi, kabiliyet işi bu işlerin temel yeri seçimlerdir. Hepimiz demokrasiye inanan insanlarız, demokrasi dışında bir şey yapmamız beklenemez onun için önümüzdeki mart yerel seçimlerde şikâyet ettiğimiz konuları hepimiz biliyoruz işte o zaman değiştireceğiz. Bu günden itibaren seçimde bir oya ihtiyacımız varmış gibi hep beraber çalışacağız. Şunu unutmayacağız bir oya ihtiyacımız var oda sizin elinizde. Her iki kardeşimizin de ben kesin gözüyle bakıyorum, kazanamayacağından Allah'a şükür hiç kimsenin şüphesi yok. Hiç birimizin bir diğerinden farkı yok bu iki adayımızda sizin için bir adım öne çıkmış arkadaşlarımız ağabeylerimiz onun için hepimiz söz verelim hep beraber çalışacağız bu iş ekip işidir. Bende sizin huzurunuzda söz veriyorum elimden geleni yapacağım. Sözü fazla uzatmadan hepinizin bayramını kutluyor ailelerinizle hayırlı bayramlar yaşamanızı temenni ediyorum. Dedi.

Şiran Kaymakamı Edip Çakıcı'ya Veda Yemeği

 • PDF

Gümüşhane’nin Şiran ilçesi kaymakamı iken Osmaneli Kaymakamnlığına atanan Kaymakam Edip Çakıcı onuruna veda yemeği düzenlendi.

  Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan Kaymakamlar Kararnamesi ile Bilecik’in Osmaneli ilçesi kaymakamlığına atanan Şiran Kaymakamı Edip Çakıcı iftar yemeğinde çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelerek veda etti.

Veda niteliğindeki iftar yemeğine Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel, Köse Kaymakamı Arif Karaman, Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak, AK Parti İlçe Başkanı Bekir Kara, İl Genel Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Kaymakamlık personeli, çeşitli daire amirleri ve kurum personelleri katıldı.

Yemekten sonra konuşan Kaymakam Edip Çakıcı Şiran’da geçirdiği yılları hayatı boyunca unutmayacağını vurgulayarak, “Ekibim ile beraber Şiran için elimizden geleni yaptık, umarım ilçemize bir katkımız olmuştur. Görev sebebiyle belki bazı arkadaşlarımızı zorlamışızdır, herkes hakkını helal etsin.” dedi.

Konuşmasının ardından çalıştığı daire amirleri ve kurum personellerinden helallik isteyen Kaymakam Edip Çakıcı’ya çeşitli hediyeler sunuldu. Şiran Belediye Başkanı Yavuz Altıparmak ve çalışma arkadaşları Çakıcı’ya yapmış oldukları çalışmalarından ve hizmetlerinden dolayı teşekkür edip hediye vererek, yeni görev yerinde başarılar diledi.

Çakıcı, iftar yemeğinden sonra herkesle teker teker el sıkışarak tekrar vedalaştı

 

Prof.Dr.Kenan Aydın Milliyet'te Yazdı !

 • PDF

Yıldız Teknik Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Kenan Aydın'ın "Politik Risk Analizi" adlı makalesi 31 Temmuz sayılı Milliyet gazetesinde yer aldı.

Politik risk analizi

Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve GÜSİAD-Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı olan Kenan Aydın 1955 yılında Gümüşhane’de doğdu. Gümüşhane Öğretmen lisesini bitirerek 3 yıl ilkokul öğretmenliği yapmıştır. 1979 yılında TODAİE-Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi-SİYO’dan mezun olmuştur. 1987 Yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans ve 1992 yılında İstanbul Üniversitesi-Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktorasını tamamlamıştır. 2011 yılında YÖK bursuyla 3 aylık süre ile ABD’de UALR’da araştırmalarda bulunmuştur. 2011 yılı sonunda Dekan yardımcılığı görevine getirilen ve 2013 yılında da Prof. Unvanı alan Aydın, 2013 Temmuz ayında da YTÜ-İİBF Dekanlığına Vekâleten atanmıştır.


Gelişmiş ülkelerde firmalar, dış pazarlara girmeden önce o pazarlarla ilgili risk değerlemesi yaparak olası politik risklerden nasıl kaçınacaklarını ya da bu konudaki zararlarını en aza nasıl indirebileceklerinin hesabını yaparlar. Ülkemiz açısından bakıldığında da dış pazarlara açılan işletmelerin politik risk analiz ve değerlendirmesi yapıp yapmadıkları daha da önemli. Ancak, bazı istisnalar dışında firmalarımızın bu konuda duyarlı olduklarını söylemek hiç de kolay değil.

Küreselleşen dünyada işletmeler gerek içeriden gerekse de dışarıdan yoğun bir rekabet ile karşı karşıyadırlar. Bu rekabet özellikle yurtdışında faaliyet göstermeyi planlayan işletmeler açısından ciddi riskler de içerir. Çünkü bu işletmeler gidecekleri ülkelerde hem merkezi yönetimin hem de yerel yönetimlerin siyasi otoritesi altında olurlar. Bu siyasi otoritenin hakim olduğu ortama “politik çevre” denilir. Sözkonusu merkezi ve yerel yönetimlerin alacağı kararlar ve yapacakları uygulamalar işletmeleri doğrudan ya da dolaylı olarak etkiler. Bu karar ve uygulamalar, işletmeler için fırsatlar yaratabileceği gibi tehditler de oluşturabilir.

Politik risk
Firmalar faaliyet gösterdikleri ülkede politik istikrarın olmasını ve kendilerine dostça yaklaşılmasını isterler. Ancak bu ortamı her zaman kolaylıkla bulamazlar. Bu da “politik risk” kavramıyla ifade edilir. Politik risk, bir ülkedeki politik kararların ya da politik ve toplumsal olayların kısaca politik davranışların bir şekilde iş iklimini etkilemesi ile yatırımcıların parasal kayba uğramaları ya da yaptıkları yatırımdan bekledikleri kadar para kazanamamaları olarak tanımlanır.
İşte bu nedenle politik risklerle başa çıkabilme becerisi, yurtdışı yatırımlar yapan işletmeler için hayati öneme sahiptir.

Hayati önem
Para transferi ve başka paralara çevrilebilmesi, kamulaştırma, sözleşmelerin ihlali, ödemelerin zamanında yapılmaması, terörizm, iç savaş, yolsuzluk, askerin politikaya karışması, dini ya da etnik gerginlikler ve yönetimlerin istikrarsızlığı politik riskleri doğuran temel unsurlar olarak sayılabilir. Bunların iyi analiz edilmesi gerekir. Politik risk analizi için, bu konularda uluslararası faaliyet gösteren profesyonel kurum ve kuruluşlardan destek alınabileceği gibi işletmelerin kendileri de bu işlevi yerine getirebilirler. Politik riskin analiz, değerlendirme ve yönetimi hem yatırım öncesi hem de yatırım sonrasını kapsayan bir süreçtir. Bu analiz ve değerlendirmede birçok yöntemden yararlanılmaktadır. Riskleri en aza indirmek için dikkat edilmesi gereken başlıca faktörleri şöyle sıralayabiliriz:
* Planlı olarak risklerden kaçınma,
* Kısa dönemde karın en yükseğe çıkarılması
* Kamulaştırmada maliyet-yarar oranını değiştirme
* Yerel hissedarlara sahip olma
* Yatırımların sigortalanması
* Politik gelişme ve değişmeleri avantaja dönüştürme
Sonuç olarak; küreselleşen dünyada firmalar dış pazarlara açılmak zorundadır. Dış pazarlarda karşılaşılan önemli sorunların başında ise politik risk geliyor.  Bu nedenle gidilecek ülkelerin politik risk bakımından araştırılması, ölçülmesi, analiz edilmesi, değerlendirilmesi ve olası risklere karşı risk yönetiminin yapılması olmazsa olmaz bir öneme sahip.

Türk firmalar
Gelişmiş ülkelerde firmalar, dış pazarlara girmeden önce o pazarlarla ilgili risk değerlemesi yaparak olası politik risklerden nasıl kaçınacaklarını ya da bu konudaki zararlarını en aza nasıl indirebileceklerinin hesabını yaparlar.
Ülkemiz açısından bakıldığında da dış pazarlara açılan işletmelerin politik risk analiz ve değerlendirmesi yapıp yapmadıkları daha da önemli. Ancak, bazı istisnalar dışında firmalarımızın bu konuda duyarlı olduklarını söylemek hiç de kolay değil.
Bu konuda duyarlı olunmadığı içindir ki firmalarımız yabancı ülkelerde politik risklere bağlı olarak büyük miktarlarda kayıplar yaşıyorlar. Dedeman Grubu’nun Suriye’de yaşadığı olay, politik risk konusunda yaşanan çok somut bir örnektir.
Dedeman Grubu 2009 yılında dünya devleri ile yarışarak Suriye’nin Şam, Halep ve Palmira bölgelerinde 3 otel zincirinin kiralama ve işletme haklarını uzun süreli olarak almıştı. Hatta Sn. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den de Suriye ziyaretlerinde “sembolik kurdele kesimi” desteği almıştı. İki yıl sonra dördüncü otelin hizmete alınması planlanırken iki ülke ilişkilerinin bozulmasının ardından Dedeman Grubu otelleri bırakmak zorunda kalmıştı.
Dedeman Grubu yönetim kurulu başkanı Murat Dedeman, konu ile ilgili olarak basına verdiği beyanatta “Sene başında Türkiye ile ilişkiler bozulunca bize bir yazı geldi. Yazıda ‘31 Ocak gece 12’ye kadar tesisleri terk edin’ deniliyordu. Biz de şapkamızı aldık çıktık. Alacaklarımız, yaptığımız yatırımlar her şey bir anda kaldı. Yani git dediler gittik, duracak halimiz yoktu. Bekliyoruz. İnşallah Suriye ile Türkiye arasındaki ilişkiler düzelirse yeniden gideceğiz”.
Politik risk konusunda firmalarımızın milyonlarca lira yatırım yaptıkları ülkelerden adeta bir gecede kovulduklarını geçmiş deneyimlerden de biliyoruz. Daha önce de birçok firmamızın Özbekistan’dan, Türkmenistan’dan, Kazakistan’dan, Rusya Federasyonu’ndan, Irak’tan, Libya’dan, Mısırdan, Gana’dan, Nijerya’dan benzer şekilde gönderilmelerine tanık olduk ve olmaktayız. Bu nedenle yabancı ülkelerde faaliyet göstermeyi düşünen firmalarımız, politik risk analiz ve değerlendirmesi yaparak bu riskleri nasıl yönetebileceklerini planlamalıdırlar.

Kaynak: Milliyet Gazetesi

Görülen Lüzum Üzerine !

 • PDF

 

Uzun zamandır Gümüşhanespor adına yazılarımla huzurlarınızdaydım.Aslında kendi kendime söz vermiştim,spor alanı dışında yazı yazmayacağıma.Ama son zamanlarda gerek Şiran-İkisu yolu olsun gerekse yapımı yılan hikayesine dönen havaalanı olsun gündemi oldukça meşgül ediyor.Bu konulara binaen nazicane fikirlerimi beyan etmek istedim.Bunu yaparken ne bir siyasi çıkar nede bir rant gözetiyorum.

Şiran-İkisu yolu ile konuya giriş yapacak olursak; halkın talebini bir pankarta taşıması kadar doğal birşey olamaz.Her ne kadar o kutsal ve anlamlı pankart bazıları tarafından paçavra olarak değerlendirilsede,halkın gerçekçi talebi olmaya devam edecektir bu pankart.Şiran-İkisu yolu yapımı ilçeyi her açıdan ileri seviyeye getireceğinide unutmamak gerekir.Bir ilçenin taleplerini dinlemek yerine,görmezden gelip hakaret etmek en hafif tabiriyle Şiranlılara ihanettir.Bir ilçenin kaderi ile oynamak bu kadar ucuz olmamalıdır diye düşünüyorum.

Gelelim Köse Salyazı havaalanı olayına;son haftalarda, Şırnak,Bingöl,Kastamonu gibi havaalanlarının açılışları yapılırken Gümüşhaneliler olarak yutkunuyoruz.Acaba Gümüşhane neyi hak etmiyor diye cevabı olmayan soruları birbirimize yöneltiyoruz. Bu konuda siyasilerin yaptıkları açıklamalar maalesef bizleri tatmin edici düzeyde değil.

Konu ile alakalı atılmış net bir somut adım yok maalesef.Bu havaalanı sadece ilimizindeğil Bayburtluların’da ihtiyacını karşılayacağınıda gözardı etmemeliyiz.Bütün bunların yanı sıra Gümüşhane'yi Trabzon'un ilçesi olarak görüp havaalanına ne lüzum var diyenleri görünce hayretimi gizleyemiyorum.Bu içimizdeki İrlandalılar acaba ne maksatla bunu söyledikleri konusundada hiçbir fikrim yok doğrusu.

Son olarak Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde Gümüşhane'yi ziyaret etti.İstanbul,Ankara gibi büyükşehirlerdeki acemi birliklerinin gelişimi az olan illere taşınması noktasında ciddi bir adım atıldı. Bu Gümüşhane adına güzel bir gelişme, fakat bu hizmeti almamız karşılığında ne Şiran-İkisu yolundan nede havaalanı rüyasından vazgeçmiş değiliz.Ayrıca şehrin ihtiyaçları noktasında kendisine sunulan dosyada  Şiran-İkisu yolunun olmayışı apaçık bir kasıt olarak görülmelidir. Kendi ilinin gerçeklerini siyasi çıkarları uğruna erteleyen, ilçeleri gözü görmeyen yada hizmeti götürmeyen kim olursa olsun kaybetmeye mahkumdur.

 

Gümüşhane’de Orman İçindeki 4 Alan Yayla İlan Edildi

 • PDF

Gümüşhane’de Orman İçindeki 4 Alan Yayla İlan Edildi

Ülke genelinde Devlet ormanları içerisinde yer alan bazı alanlar 'yayla alanı' olarak düzenlendi. Gümüşhane’den de Kürtün ilçesinden 2, merkez ve Şiran ilçelerinden de birer olmak üzere toplam 4 alan yayla alanı ilan edildi.

Bakanlar Kurulunun Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan karar ile yapılan düzenleme sonucu halen yayla olarak kullanılan alanlar ‘yayla alanı’ ilan edildi. Düzenlemenin, mevcut durumun hukuki zeminini oluşturmaya yönelik olduğu belirtildi.

Karara göre Gümüşhane'nin Kürtün ilçesine bağlı Beytarla köyü sınırlarında bulunan 1,71 hektarlık Ayıbeli yaylası, Sapmaz köyü sınırlarında yer alan 5,58 hektarlık Hacılı yaylası, merkeze bağlı Avşarbeyli köyünde bulunan 11,99 hektarlık Avşarbeyli yaylası ve Şiran ilçesine bağlı Konaklı köyünde bulunan 3,8 hektarlık Konaklı yaylası "yayla alanı" olarak ilan edildi.

Kaynak:  gumushane.gen.tr

25 Yıldır Çalınan Çocuğunu Arıyor

 • PDF

25 Yıldır Çalınan Çocuğunu Arıyor

İlçemizde oturan Gül çifti, 25 yıldır doğum esnasında kaybettikleri ikiz çocuklarından birini arıyor.  

Mehmet Ali (70) ve Esma Gül (66) çiftinin, 25 yıl önce 7 Temmuz 1988 tarihinde ikiz çocukları oldu. Bir çocuklarının doğumu Şiran’da gerçekleştikten sonra bir takım doğum sıkıntıları çıkması nedeniyle ikinci doğum için Erzincan Devlet Hastanesi'ne anne sevk edildi. Anne, burada ikinci doğum gerçekleştikten sonra çalınan çocuklarını arıyor.

YAŞLI ANNENİN GÖZÜ HÂLA YOLLARDA

25 yıldır hiçbir haber alınamayan çocuklarının bulunmasını isteyen anne Esma Gül, doğum esnasında komşusunun da orada olduğunu ve doğumdan sonra çocuğu sağ olarak gördüğünü ve sonra çocuğun ortadan yok olduğunu iddia ederek, çocuğunun çalındığını savundu. 25 yıl önce doğumdan sonra görevliler tarafından neden bu kadar çok çocuk yapıyorsun diye azarlandığını anlatan Gül, kaybolan çocuğunun sıkıntısı ile 10 kez ameliyat olduğunu, çocuğunun rüyalarına girdiğini, artık belli bir zaman sonra maddi imkansızlıklardan dolayı çocuğunu arayamadığını ve çocuğunu bir kez olsun ölü ya da diri görmek istediğini söyledi.

"ÇOCUK ERZİNCAN’DA YAŞIYOR OLABİLİR"

Anne Esma Gül, dört beş yıl öncesinde  bir komşusunun Erzincan’a alışverişe gittiği esnada oğlu Burhan Gül’e benzer bir çocuk görerek akşam geri döndüğünde "Sizin çocuk bugün Erzincan’da mıydı?" dediğini söyledi. Esma Gül, bunun üzerine kendilerinde çocuğun Erzincan’da çalınıp burada yaşıyor olabileceği şüphesinin daha da arttığını sözlerine ekledi.

"İKİZ KARDEŞİMİ GÖRMEK İSTİYORUM"

İkiz kardeş Burhan Gül (25), hiç görmediği kardeşini eğer hayattaysa görmek istediğini, ailesinin ikiz kardeşinin bulunması için Erzincan Cumhuriyet Savcılığı'na başvurduklarını, 1995 yılında ise olayın zaman aşımına uğradığını ve olayla ilgili ilerleyen gelişmeler sonrasında yargı yolunun da kapandığını dile getirdi. Gül ayrıca, 25 yıldır ailesi ve kendisinin verdikleri mücadelelere rağmen çaresiz kaldıklarını, kardeşinin bulunmasını istediğini, kardeşini hep merak ettiğini ve yardım edebilecek kişilerden yardım beklediğini anlattı.

Gül ailesi kayıp çocuklarının bulunması konusunda onlara yardım edecek, destek verecek birileri olursa çok mutlu olacaklarını, arayışlarını bırakmayacaklarına dikkat çekti. Mehmet Ali Gül ve Esma Gül çiftinin kayıp çocuklarından hariç dokuz çocuğu daha bulunuyor.

Şiran Yeşilbük Derneği'nden Anlamlı Yardım !

 • PDF

Gümüşhane Şiran Yeşilbük Beldesi Gençlik ve Yardımlaşma Derneği Ramazan ayı münasebetiyle Yeşilbük ve çevre köylerinde yardıma muhtaç kişilere yardım paketi yolladı.

Konu ile alakalı açıklama yapan Dernek Yönetim Kurulu üyesi Kamil Koç;”Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ayı olması bilinci ve sorumluluğuyla hareket eden Gümüşhane ŞiranYeşilbük Beldesi  Gençlik ve Yardımlaşma Derneği , bu mübarek ayda fakir ve fukaranın gözetilmesi ihtiyaç sahiplerinin en objektif şekilde belirlenmezine titizlikle özen göstererek geçen ramazanda olduğu gibi bu ramazandada bu çalışmasını siz değerli üyelerimizin ve dostlarımızın desteğiyle gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindedir. Peygamber Efendimizin Ramazan ayında daha çok yardımda bulunduğu gerçeğiyle hareket eden derneğimiz , Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma açısından diğer aylara göre daha önemli olduğu bilinciyle hareket etmektededir. Bu kapsamda Yeşilbük Gençlik Yardımlaşma Derneğimiz toplam 150 adet ramazan kumanya paketi dağıtımı gerçekleştirmiştir” dedi.YEŞİLBÜK BELDESİ: 90 ADET
KONAKLI MAHALLESİ:20
BEYDERE MAHALLESİ:13
AKYAYLA MAHALLESİ:12
ARA KÖYÜ:10
YOLBİLEN(CENDER):5 adet yardım paketi gönderilmiştir.