• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Sat02282015

Last update07:41:22 AM GMT

Back Şiran

Şiran

Yeniçeri; 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

 • PDF

Şiran MHP Belediye Başkan adayı Ömer Yeniçeri 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla tüm sağlık çalışanlarının bu özel gününü kutladı.

Yeniçeri mesajın da; "İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında özveriyle çalışan, yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayret gösteren başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı içtenlikle kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım" dedi.

Burak Can’ın Acısını Paylaşıyoruz

 • PDF

Haber: Okmeydanı'nda Öldürülen Genç İçin Yollara Düştüler

Okmeydanı'nda dün akşam öldürülen Burak Can Karamanoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu helallik alınması için mahallesine getirildi. Olayı protesto eden kalabalık, sloganlarla yürüyüş düzenledi. Burak Can Karamanoğlu'nun vurulduğu sırada mahallede elektriklerin kesik olduğu iddia edildi. Burak Can'ın arkadaşı, "Yaklaşık yarım saat önce elektrikler kesilmişti. Ortalık karanlıktı" dedi.

Fatih Sultan Caddesi Çeşme durağında dün akşam öldürülen 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu'nun cenazesi helallik alınması için evinin önüne getirildi. Türk bayrağına sarılı tabut kalabalık tarafından taşındı. Cenaze helallik alınmasının ardından Konak Camii'ne götürüldü. Olayı protesto eden kalabalık ise ellerinde Burak Can Karamanoğlu'nun fotoğraflarıyla Fatih Sultan Caddesi'nde yürüyüş yaptı.

Askerden yeni geldiği öğrenilen Burak Can Karamanoğlu'nun vurulduğu sırada mahallede elektriklerin kesik olduğu iddia edildi. Burak Can'la birlikte köy derneğinde oturduklarını ve gelen telefon üzerine dışarı çıktıklarını söyleyen arkadaşı Bilal Gülep, "Yaklaşık yarım saat önce elektrikler kesilmişti. Ortalık karanlıktı" dedi.

Bu arada Kasımpaşa Kulaksız'da da toplanan grup protesto yürüyüş yaptı . Yolu trafiğe kapatan grup, tekbir getirerek, "Kasımpaşa uyuma şehidine sahip", "Polise uzanan eller kırılsın" sloganları attı. Bazı sürücüler de araçlarından inerek eyleme destek verdi.

Cenaze namazının ikindi namazının ardından kılınması ve toprağa verilmek üzere memleketi Giresun'un Alucra ilçesine gönderilmesi bekleniyor.

Aynı sınırı paylaştığımız Giresun ili Alucra ilçesi doğumlu olan Burak Can’ı kaybetmenin acısını paylaşıyoruz. Şiran Gündem Gazetesi

Yaşar´dan Başkan Adaylarına Destek

 • PDF

21. Dönem Millet Vekili Bedri Yaşar, Şiran da ve Yeşilbük’te Belediye Başkan Adaylarıyla bir araya gelerek esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

21. Dönem Milletvekili Bedri Yaşar, MYK üyesi Musa Küçük, MHP Gümüşhane İl Başkanı Orhan Mazman ve MHP Şiran Belediye Başkan adayı Ömer Yeniçeri Şiran da Halkla kucaklaştılar. Kendilerine eşlik eden Şiranlı vatandaşlarla beraber esnafları ziyaret eden Yaşar ve arkadaşları Şiran Halk'ı tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Esnaf ziyaretlerinin akabinde Yeşilbük Belediye Başkan adayı Hacı Ziya Yılmazı ziyaret etmek ve destek olmak üzere Yeşilbük Beldesine gittiler.

 MHP seçim bürosu önün de Halk' a seslenen Bedri Yaşar Şiran ve Yeşilbük adaylarına kefil olduğunu, yerel seçim öncesi ve sonrası tüm süreçler de her konu da destek olacağını, Belediye Başkanlığı görevini en iyi şekil de üstleneceklerinden en ufak bir şüphe duymadığını ve Halk tarafından gösterilen teveccüh karşısında adayların Başkanlıklarına kesin gözüyle baktığını belirterek sürecin herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti. Konuşmasının ardından Belediye Başkan adayları, MHP teşkilatı ve vatandaşlarla vedalaşan Yaşar, Küçük ve Mazman Kelkit'e gitmek üzere Şiran'dan ayrıldılar. 

PTT Merkez Müdürleri Toplantısı Şiran’da Yapıldı

 • PDF

Gümüşhane PTT Başmüdürlüğünün Mart 2014 ayı toplantısı İlçe PTT merkez müdürlerinin katılımıyla Başmüdür Şinasi Duman başkanlığında 8 Mart Cumartesi günü yapıldı.

Şiran PTT müdürlüğünde yapılan toplantıya işletme müdürü vekili Ali İhsan Ayvaz, Kelkit Müdür vekili Ayhan Omrak, Gümüşhane Müdürü Erol Horoz, Şiran Müdür vekili Mesut Ertürk, Torul Müdür vekili Ahmet Tetik, İşletme şefi Özkan Artun, Muhasebe Şefi Ahmet Ocaklı katıldı.

PTT Başmüdürü Şinasi Duman yaptığı açılış konuşmasında bu tür toplantıların her defasında değişik ilçelerde yapılmasının yararlı olacağını, personelin daha çok motivasyonunu arttıracağını, kurum aidiyetine daha çok katkıda bulunacağını belirtti.

 PTT ‘nin anonim şirket olarak yeniden yapılanması sürecindeki gelişmeler, 2013 yılındaki faaliyetler, gelir ve giderlerin incelenmesi 2014 yılı hedeflerinin tespiti, iş yerindeki eksik ve ihtiyaçlar, başta kayıtlı elektronik posta (KEP) projesi olmak üzere PTT cell ve altın satışları gibi birçok yeni hizmetlerin her kademedeki personel tarafından takip edilerek tanıtımının yapılmasının önemi anlatıldı.

2014 Yılının PTT Genel Müdürlüğünce kalite yılı olarak ilan edildiğini, kayıtlı elektronik postanın resmi kurumlarda ve şirketlerde mecburi olduğunu bunun için gerçek ve tüzel kişilerin KEP üyesi olmak için PTT iş yerlerine gelerek sözleşme imzalayıp şifrelerinin almaları gerektiği ifade edildi.

Bir sonraki toplantının Torul ilçesinde yapılmasına karar verilerek toplantı sona erdi.

Yeniçeri’den Kadınlar Günü Mesajı

 • PDF

MHP Şiran Belediye Başkan adayı Ömer Yeniçeri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesaj yayımladı.

Yeniçeri mesajında şu konulara yer verdi; “Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır. Varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı temsil eden kadınlar, zarafetleri ve nezaketleri ile toplumumuzun denge unsurunu oluşturmaktadırlar. Nitekim efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v ) kadının islamiyette ki önemini vurgulamak için '' Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin! (Hadis-i Şerif) buyurmuştur.

Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Anadolu kadınının oynadığı rol hafızalarımızdan silinmemektedir. Atatürk, "Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim' diyemez" sözleriyle Anadolu kadının milli mücadelede oynadığı can alıcı rolü özetlemiştir. Kadınları yalnızca bir gün değil, her gün başımıza taç etmek, kıymetlerini bilmek ve hak ettikleri değeri fazlasıyla vermek boynumuzun borcudur.

Kadınların, her nasıl olursa olsun şiddete maruz kalmadıkları, ekonomik, toplumsal ve siyasal alanda etkinliklerini daha da artırdıkları, toplum da daha görünür ve güçlü oldukları bir Türkiye dileği ile tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.”

Bakan Işık, Şiran Devlet Hastanesinin Açılışını Yaptı

 • PDF

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümüşhane temaslarının ikinci gününde Torul, Şiran, Kelkit ve Köse ilçelerini ziyaret etti ve Şiran Devlet Hastanesinin açılışını gerçekleştirdi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Doç.Dr. Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün eşliğinde Şiran Devlet Hastanesi açılışına katılan Işık, daha sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi ve burada Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını gerçekleştirerek, konuşmasını yaptı.

Torul ziyaretinin ardından baba ocağı Şiran ilçesine giden Bakan Işık’ı Çilhoroz dağında AK Partili ve  MHP’li vatandaşlar tarafından karşılandı. Bir süre aracıyla yola devam eden Işık'ı, MHP Şiran Belediye Başkan adayı Ömer Yeniçeri ve beraberindeki partililer tarafından 'Sayın bakanımız baba ocağı Şiran'a hoşgeldiniz' şeklinde yazılı pankartla karşıladı. 

Bakan Işık açılış öncesi kısa bir konuşma yaptıktan sonra, hastane açılışını gerçekleştirdi ve ilçemizdeki temaslarının ardından Kelkit'e geçerek belediye hizmet binası ve AK Parti seçim koordinasyon merkezinin açılışına katılan Bakan Işık, daha sonra Köse ilçesinde partisinin seçim irtibat bürosuna ziyarette bulundu ve vatandaşlara seslendi.

'Doğduğumuz Şehre Karşı Sorumluluğumuz Var'

 • PDF

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gümüşhane Valisi Dr. Yusuf Mayda’yı makamında ziyaret etti.

Gümüşhane temasları kapsamında akşam saatlerinde resmi törenle Hükümet Konağı önünde karşılanan Bakan Işık, daha sonra Valilik şeref defterini imzaladı.

Makamında Vali Dr. Yusuf Mayda’dan kentle ilgili brifing alan Bakan Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada doğduğu toprakları Bakan olarak ziyaret etmenin kendisi için çok ayrı bir gurur vesilesi olduğunu söyledi.

“GÜMÜŞHANE İLE BAĞIM HİÇ KOPMADI”

Ailesinin Şiran ilçesinden 1971 yılında Kocaeli’ne göç ettiğini, kendisinin de o zaman ilkokul birinci sınıfta olduğunu hatırlatan Bakan Işık, Gümüşhane ile irtibatlarını hiç koparmadıklarını belirterek, “Burası bizim vatanımız, toprağımız. Milletvekili olmadan önce de sık sık, milletvekilliğimiz süresince de geldik. Ama bugün Bakan olarak burada olduğumuz gibi ilk ziyaretimiz. Dışardaki o sıcaklık, ilgi ve alaka beni ziyadesiyle mutlu ve memnun etti. Bunun ağır bir sorumluluğu var. Doğduğumuz şehre karşı sorumluluğumuz var. O sorumluluk tabi ki şehrimizin kalkınmasına, büyümesine, gelişmesine katkı vermek, her alanda şehrimizin daha iyi bir noktaya gelmesi için çalışmak ve gayret etmektir.” dedi.

“Doğduğumuz Şehre Karşı Sorumluluğumuz Var”

Gümüşhane’nin iki milletvekilinin de çalışmalarına Gümüşhane’de doğan birisi olarak milletvekilliği süresince destek vermeye gayret ettiğini kaydeden Bakan Işık, bundan sonra bu gayretlerini Bakan olarak sürdüreceğini belirterek, “Valimizin, diğer arkadaşlarımızın yapacakları çalışmalara da biz elimizden gelenin en iyisini yaparak destekleyeceğiz. İnanıyorum ki Gümüşhanemiz AK Parti iktidarı döneminde 4,5 milyar lira gibi kişi başına en fazla destek alan illerden ama daha da iyi noktaya gelmesi için birlikte gayret edeceğiz.” diye konuştu.

Gümüşhane’nin ihracatta önemli bir sıçrama yaptığını fakat daha da üst noktalara taşınması için neler yapılabileceği konusunu hep birlikte müzakere edeceklerini vurgulayan Bakan Işık, “Uzun süre Gümüşhane’nin Bakanı olmamıştı. İnşallah bizi Gümüşhane’nin Bakanı sayarsınız bizde Milletvekili arkadaşlarımız ve kamu yöneticilerimizle birlikte el ele bu şehre daha fazla nasıl katkı sağlarızın gayreti içerisinde oluruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Ziyarette daha sonra Vali Dr. Yusuf Mayda tarafından Bakan Işık’a, Gümüşhane’nin dünyaca ünlü damlataşı Karaca Mağarasını figürünü içeren plaket ile pestil-köme, organik kuşburnu ve diğer doğal besin kaynaklarından oluşan paketler hediye edildi.

Kaynak:gumushane.gen.tr

Yeniçeri'den Fizik Tedavi Merkezi Önerisi

 • PDF

Yeniçeri: Eski Hastane Binası Fizik Tedavi Merkezi Olsun

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şiran Belediye Başkan Adayı Ömer Yeniçeri, Şiran’da eski hastane binasının fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olması önerisinde bulundu.

Yarın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın katılacağı törenle açılacak olan yeni Şiran Devlet Hastanesinin ardından eski binanın atıl durumda kalmaması gerektiğini belirten Yeniçeri, bu binanın fizik tedavi merkezi haline getirilip ilçeye artı bir değer katması gerektiğini vurguladı.

Eski hastane binasının yakın çevrede olmayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezine çevrilmesinin ilçeye ciddi manada hareketlilik katacağını belirten Yeniçeri, buraya hastalarını görmeye gelen yakın çevredeki insanların hem ilçe ekonomisine hem de ilçe tanıtımına faydalı olacağına değindi. 


Şiran’ın genel anlamda dışa bağlı bir ilçe olduğuna değinen Yeniçeri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezinin ilçede olmasının çok doğru bir tercih ve faydalı olacağını ifade etti.