• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Wed10012014

Last update02:43:13 AM GMT

Back Şiran

Şiran

Şiran Voleybol Grup Maçların da Birinci Oldu

 • PDF

Kelkit’te düzenlenen voleybol müsabakasın da Şiran, Köse ve Kelkit’te bulunan lise takımları karşılaştı.

İlçemizden müsabakaya katılan Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi, Öğretmen Lisesi ve Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Lisesi voleybol takımlarından 5 takımımız ilde mücadele etmeye hak kazandı.

İlçemizde bulunan Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi  “Genç Kızlar ve Genç Erkekler” Voleybol takımları göstermiş oldukları üstün başarı sayesinde gruptan birincilikle ayrıldılar.

Genç Kızlar E grubunda, Genç Erkekler ise C grubun da birinci oldular ve İldeki mücadeleler de yarışmaya hak kazandılar. Takımların Gümüşhane de yapılacak olan il maçlarında başarılı olmaları durumun da bölge maçlarına bura da sağlanacak başarı sonrasın da ise Türkiye şampiyonasına katılacaklar. Her iki takıma da maddi ve manevi destekte bulunan Yeniçeri Grup ve Kalera Yapı sponsor olarak, malzeme ve forma yardımın da bulundu.

İlçemiz de diğer gruplar da mücadele eden takımlardan D grubu birincisi Şiran Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Lisesi kız takımı olurken, E grubu ikincisi Öğretmen Lisesi kız takımı, C grubu ikincisi ise Öğretmen Lisesi erkek takımı oldu.

Şiran’a bu gururu yaşatan takımlardan zamanını, emeğini, desteğini esirgemeyen ve bu üstün başarıyı  bizlere hediye eden hocalarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Jandarmadan Önemli Uyarı

 • PDF

Şiran İlçe Jandarma Komutanlığı dolandırıcılık hususun da köy ve mahalle kıraathanelerini ziyaret ederek uyarı da bulundu.

Bilişim teknolojilerinin hızla değişim göstermesi ile birlikte dolandırıcılık yöntemleri de değişime uğradı. Son zamanlar da dolandırıcılar cep telefonu vasıtası ile gerek arama yaparak gerek sms yolu ile insanlardan para sızdırmaya çalışıyor. Telefon ile bağlantı kurdukları insanlardan Devlet Kurumlarının, GSM şirketlerinin, Bankaların, sigorta şirketlerinin v.s adını kullanarak telefon üzerinde yapmış oldukları yönlendirmeler doğrultusun da görüşme sağladıkları insanların paralarını gasp etmekteler.

İlçemize yeni atanan İlçe Jandarma komutanı, vatandaşla tanışmak ve dolandırıcılık hususun da uyarı da bulunmak amacıyla köy ve mahalle kıraathanelerini ziyaret ederek halkı bilgilendirdi. Ziyarette bulunduğu kıraathaneler de çay içip sohbet eden Komutan konuşmasın da telefonlara gelen bu tarz aramalara taviz verilmemesini,  karşı tarafın vatandaşı ikna etmesine fırsat vermemek için telefonu derhal kapatmalarını ve kesinlikle kimlik bilgilerini paylaşmamalarını söyledi. Böyle bir durum yaşandığı takdir de 156 Jandarma ya da 155 Polis hattını arayarak şikayette bulunulması gerektiğini dile getirdi.

Vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Jandarma komutanının samimi tavırları dikkat çekti.

Şiran’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlaması

 • PDF

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı Şehit Turgay Türkmen İlkokulu Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

Programa Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Garnizon Komutanı, daire amirleri ve birçok davetlinin yanı sıra ilçe de görev yapan idareci ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte, gün ile ilgili kutlama mesajları okundu. Aday Öğretmenler adına bir Öğretmen konuşma yaptı. Öğrenciler tarafından şiirler okundu ve Emekli Öğretmenlerimiz adına, emekli bir Öğretmen konuşma yaptı. Öğrenciler arasın da düzenlenen ‘’Öğretmen ‘’ konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasına katılan öğrencilere ödülleri verildi. Daha sonra mesleğe yeni başlayan aday Öğretmenlerin yemin töreni yapılıp slayt gösterisinin ardından program sona erdi.

Yeniçeri’ den Anlamlı Ziyaret

 • PDF

Şiran Belediye Başkan adayı Ömer Yeniçeri ’den ilçemizde eğitim veren okullara anlamlı ziyaret.

Milliyetçi Hareket Partisi Şiran Belediye Başkan adayı Ömer Yeniçeri Öğretmenler günü münasebeti ile ilçemizdeki Fatih Sultan Mehmet Çok Programlı Lisesi, Şehit Teğmen Tuna Kara Anadolu Lisesi, Öğretmen Lisesi, Yunus Emre Ortaokulu, Atatürk ortaokulu, Şehit Turgay Türkmen İlkokulu, Yatılı Bölge Ortaokulu, Mithat Paşa İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu, Ana Okulu, Gümüşhane Üniversitesi Mustafa Beyaz Meslek Yüksek Okulu ve Öğretmen evine ziyaretlerde bulunarak bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

Ziyaret esnasın da Öğretmenlere hitap eden Ömer Yeniçeri ;’’ Bugüne gelmemizde büyük emekleri olan, sınırları okul ve sınıf duvarlarıyla çizilemeyecek kadar ağır bir sorumluluk gerektiren öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Öğretmen eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen kimsedir. Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesiyle mümkündür. Sembolik de olsa Öğretmenler Günü'nün olması, öğretmenlerimize her gün ve bütün ömrümüz boyunca gönül bahçemizde en güzel yeri ayırmamıza engel değildir. Öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, hepinizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.’’  dedi.

Şiran Belediye Başkan adayı Ömer Yeniçeri, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla öğretmenlere kahve, ajanda, kalem ve çikolatadan oluşan birer set hediye etti.

Ziyareti anlamlı kılan bir diğer konu ise kutlama ziyaretini emekli Öğretmenlerle gerçekleştirmiş olmasıydı. Çalışan öğretmenlerle bir araya gelen emekli Öğretmenler son derece gururlu ve mutluydular daha önce her hangi bir programa dahil edilmemiş ve unutulmuş olan emekli Öğretmenlerimiz Ömer Yeniçeri’ ye teşekkür ederken, unutan yetkililere ise serzenişte bulunup üzüntülerini dile getirdiler. Emekli Öğretmen Mehmet Kara şehit oğlunun adının verildiği Şehit Teğmen Tuna Kara  Anadolu lisesini ziyaret esnasın da çok duygulu anlar yaşadı ve öğretmenlere tebriklerini ileterek konuşma yaptı.

Son olarak milli eğitim müdürlüğüne gerçekleştirilen ziyarette orada bulunan öğretmenlere ve memurlara da hediyeleri sunuldu.

Emekli Öğretmen Şehit Oğlunun İsminin Verildiği Okulda 24 Kasımı Kutladı

 • PDF


İlçemizde emekli öğretmen Mehmet Kara, şehit oğlunun isminin verildiği okulda 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı.

Emekli öğretmen Mehmet Kara, 2005 yılında Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen C-4 patlayıcıya çarpan askeri araçta şehit olan oğlu Şehit Teğmen Tuna Kara’nın isminin verildiği Anadolu Lisesinde görev yapan öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler gününü kutladı.

Emekli öğretmen Kara, 24 Kasım öğretmenler günü dolayısıyla öğretmenlere kahve, ajanda, kalem ve çikolatadan oluşan birer set hediye etti. Kutlama esnasında duygu dolu anlar yaşayan Kara, şehit olan oğlunun isminin verildiği okulun onun kalbinde ayrı bir yeri olduğuna değinerek, 24 Kasım dolayısıyla birlikte olduğu öğretmenleri görünce kendisinin de öğretmen olduğu yıllara gittiğini söyledi.

Kara, yaptığı konuşmada, “Okulumuza bu isimin verilmesi bizi çok mutlu etmiştir. Yöneticilerimize, idaricilerimize bu hususta bizler minnettarız. Biz sizlerin çalışmalarından, okulun çalışmalarından çok mutluyuz. Okul hususunda sizlere her türlü yardımı yapmaya hazırız. Şunu ifade etmek isterim ki öğretmenler günü bir günden ibaret olmamalı yılın 365 günü de bize göre öğretmenler günüdür. Maddi imkânlarınızın devlet tarafından daha iyi hale getirilmesi arzusundayız, bu yönde devletimizin de çalışmaları vardır. Sizlerden isteğimiz öğrencilerimizle ilgilenmeniz. Bunu canı gönülden istiyoruz. Öğretmenler bizleri eğiten annemiz babamızdır. Onların sabırla çalışmaları sonucu bizler Kalem tutmayı okumayı yazmayı yeni bilgiler ve beceriler kazanmayı başardık bize emek veren öğretmenlerimizin değerini hepimiz biliyoruz. Geleceğin öğretmeni, doktoru, subayı mühendisi, bilgisayarcısı, pilotu hep okullarda öğretmenler tarafından yetiştirilmektedir. Türk ulusunun geleceğinin umudu güvencesi olan çocuklarımızı gençlerimizi yetiştiren Türk öğretmenidir. Bizi eğiten öğreten bilgi ve becerileri kazandıran, kendimizi yurdumuzu dünyayı tanımamıza katkısı büyük olan öğretmenlerimizi seviyoruz. Konuşacaklarım bu kadar. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Emekli Öğretmen ve Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Şahin, Emekli Okul Müdürü Hüsamettin Aydoğan, Emekli Şube Müdürü Nafi Tuncer, Emekli Müdür Baş Yardımcısı Muzaffer Cansız’ın da katıldığı kutlamada daha sonra ilçedeki bütün okullar dolaşılarak buralardaki öğretmenlerin de öğretmenler günleri kutlandı.

Hizmet mi çıkar mı?

 • PDF

İlçemizde hizmet sektörü alanın da yeni bir adım atıldı. Yıllar önce İlçemiz bünyesinde hizmet veren daha sonra kapatılan Halk Bankası tekrar hizmete sunuluyor.  Bankanın hizmet vereceği yer ile alakalı birkaç seçenek mevcuttu ancak seçenekler içerisinde belirlenen yer son derece çarpıcı ve dikkat çekici oldu. Söz konusu yerler arasın da Ak Parti İlçe Başkanının yeri bulunuyordu. Sürecin sonun da pekte şaşkınlık yaratmayan bir sonuçla karşılaştık. Banka, AK Parti İlçe Başkanına ait mülkü kiralayarak hizmet verecek.

Bu konu ile ilgili Halkın nabzını tuttuğumuz da Vatandaşların genelinin yorumu  ‘’ Son zamanlar da Hizmete geçen kurumlar neden hep İlçe Başkanı’nın yerlerinde ya da ona ait yerlerin yakının da konuşlandırıldı ’’ şeklinde olmuştur. Halktan aldığımız tepkiler ve yorumlara bakıldığın da Partinin sağladığı imkânların Şiran ve Halk çıkarına kullanılması yerine kendi çıkarları için kullandıklarını açıkça görmekteyiz. İcra edilmesi planlanan farklı projeler varsa şayet nerede ve kimin çıkarına olacağı, kimin cebinin dolacağı ise merak konusu…

“Şiran’ı Beraber Yöneteceğiz”

 • PDF

2014 yerel seçimleri öncesinde Milliyetçi Hareket Partisinden Şiran belediye başkanlığı için adaylık müracaatında bulunan Şiranlı İşadamı Ömer Yeniçeri’nin arkasındaki destek her geçen gün artıyor.

Şiran Belediye başkanlığı için aday olan genç işadamı Ömer Yeniçeri, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimlerde Şiran’ın kazanacağını belirtti.

Şirin ilçemizin onurlu insanlarına hizmet etme şerefine nail olmak için belediye başkanı adayı olduğunu açıklayan Yeniçeri; Öncelikle yönetimde adalet ilkesi bilinci ile “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışı ve ilkeli, dürüst siyaset, yaparak milletimizi baş tacı edeceğiz. “ Siyaset sahnesinde önemli olan birbirimizi kırmak değil, yaşadığımız coğrafyaya en iyi hizmeti getirebilmektir. Bizler Şiranlı hemşerilerimize bunun garantisini veriyoruz. Şiran ilçemiz, geniş olan ufkumuzla kabuğunu kıracak ve hak ettiği yere gelecektir.

Belediye başkanı adayı olarak inşallah 2014 Mart ayında görevi teslim alacağımız belediye hizmetkarlığı görevi ile halkımıza müreffeh ve sosyal bir ortamda yaşama fırsatı sunacağız. Hizmeti yapabilecek olana verirseniz başınız dik olur.

 Bizler kurmuş olduğumuz kadrolarımızla Şiran halkının ayağına toz olmak için samimi duygularla seçim startını verdik. Allah nasip kısmet ederse Şiranlı vatandaşlarımız bizlerin belediyecilik anlayışını ve çalışmalarımızın kendilerine sağladığı kolaylığı görecekler.  Ömer Yeniçeri olarak bizleri ve kadrolarımızı belediye görevinde görmek isteyen tüm halkımıza vermiş oldukları destekten ve gösterdikleri teveccühten ötürü teşekkür ediyorum.  Gelecekte Şiran’ı hep birlikte yeniden inşa edeceğiz. Şiran ilçemizin beklemeye ve üvey evlat muamelesi görmeye tahammülü kalmamıştır.

Hep birlikte ayağa kalkarak Şiran için elimizi vicdanımıza koyacağız, inşallah” diyen Ömer Yeniçeri, “Belediye Başkanlığı makamının milletin emaneti olması nedeniyle önemli bir makam olduğunu; Fakat Belediye Başkanlığı koltuğunun benim gözüm de kuru bir sandalyeden ibaret olduğunun da bilinmesini isterim” dedi.

Şiran Hükümet Konağı Yapımını Adım Adım Takip Ediyor

 • PDF

Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün,Vali Yusuf Mayda ile birlikte  İçişleri Bakanı Muammer Güler ile görüşerek   2013 yılı ek bütçesine alınmasını sağladıkları Şiran Hükümet Konağının 2014 yılı yatırım programında da gerekli ödeneği almasını sağladı.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Üstün;
2013 yılında genel bütçe görüşmelerinde Programa alınamayan Şiran Hükümet Konağımızın yapılabilmesi için Sayın Valimizle birlikte Sayın bakanımızla görüştük ve 2013 ek bütçesinde yapılması kararlaştırıldı. Hükümet binasının  tamamlanabilmesi için 2014 yılı yatırım programında da gerekli ödeneğin ayrılmış olduğunun müjdesini veren Milletvekili Üstün, Yapılan Yatırımların Şiranlı hemşerilerine  hayırlı hizmetlere vesile olmasını diledi.