• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Sun11232014

Last update05:09:21 AM GMT

Back Gümüşhane

Gümüşhane

Muslu 2. Oldu

 • PDF

Muslu 2. Oldu

Gümüşhaneli milli atlet Ercan Muslu, 36. Avrasya Maratonunda Türkler sıralamasında ikinci oldu.

SAYDES’in desteği ile maratona katılan Muslu, erkekler 15 kilometre kategorisinde bitiş çizgisini 46 dakikada görerek ikincilik kupasını kaldırdı.

Önümüzdeki yaz aylarında yapılacak olan Üniversiyad oyunlarında yarı maraton koşmayı hedeflediği için şimdiden Antrenörü Arif Demir’le hazırlıklarını aralıksız devam ettirdiklerini belirten Muslu, hedeflerinin Üniversiyad oyunlarında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve madalya ile dönmek olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl ana sponsoru olan SAYDES'in ve Gümüşhanespor Asbaşkanı Günay Muslu ve Türker Yeniçeri’nin destekleriyle 2 ay Ethiopia’da kamp dönemi geçirdikten sonra Türkiye'de dünyanın en iyi dağ koşucusu Ahmet Arslan’ın önünde yarış bitirerek şampiyon olarak Avrupa şampiyonası vizesini aldığını hatırlatan Muslu, 2015 yılı Ocak ayından itibaren yine Ethiopia’da 2,5 aylık bir hazırlık döneminin ardından hem Üniversiyad oyunları için barajı hem de 2016 yılında Rio'da yapılacak olan olimpiyat oyunları baraj denemeleri için hazırlık yapacağını kaydetti.

Bu süreçte yanında olan ve destekleyen başta ana sponsoru olan Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı (SAYDES) Genel Başkanı Kürşad Emre Öğretmek’e, Milletvekilleri Feramuz Üstün ve Kemalettin Aydın’a, Günay Muslu ve Türker Yeniçeri’ye teşekkür eden Muslu, ayrıca dün yapılan 36. Avrasya Maratonunda 2. olduktan sonra tebrik dilekleri için bizzat telefonla arayan eski Belediye Başkanı Mustafa Canlı’ya, Musa Canlı’ya, Petrol Spor Başkanı TPAO Batman Bölge Müdürü Gökhan Akın ve Kulüp Antrenörü Ümit Kemal Pişkin ve yönetimine, Gümüşhane Üniversitesi Spor Daire Başkanı Zeki Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan'a, Beden Eğitimi öğretmeni ve milli takım antrenörü Ertuğrul Sarı’ya ismini hatırlayamadığım herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederim. 

Muslu, geçen yıl yapılan Avrasya maratonda üçüncü olmuştu.

Zigana Taçlanıyor

 • PDF

Zigana Taçlanıyor

Zigana tüneli ihalesiyle birlikte Gümüşhane'nin hayallerinin gerçeğe dönüştüğü belirten AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımların Türkiye'ye çığır atlattığını kaydetti. 

AK iktidarın, darbecilere, paralel yapılara, Gezi olaylarına ve illegal KCK yapılanmasına rağmen istikrarın simgesi olduğunu vurgulayan Aydın, “Bundan sonra Türkiye'nin önünde kimse duramayacaktır.” dedi.

Milletvekili Aydın şu açıklamalarda bulundu: “Gümüşhane'mizin bölge ile, Türkiye ile, Dünya ile buluşup birlikte kalkınması için büyük bir hamle daha atılıyor. İlimizin her yerini bölünmüş yollar, tüneller ve viyadükler  ile döşerken son olarak hayal proje olan ZİGANA tüneli bugün ihale ediliyor . Hayaller gerçek oluyor. Vizyon proje diyerek 2009 yılın da proje çalışmasını başlattığımız ve geçtiğimiz aylarda tamamlattığımız Zigana dağı tünel projesi Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatlarıyla ihale ediliyor.

Bu kadar büyük ihaleler ülkemizin nereden nereye geldiğinin en iyi göstergesidir. O dağların çocuğu olarak 1800 metrelik tek tüplü eski tünelin on beş yıla yakın bir sürede bittiğini dün gibi hatırlarken bugün yaklaşık 13 kilometrelik  (13 000 metre) çift tüp olacak olan tünel bir kalemde ihale ediliyor. Bu tünel Hani Türkiye nerede büyüyor diyenlere ders niteliğinde bir hizmettir. Biz konuşmuyor hizmet ediyoruz, ne yaptığımızı da millet takdir ediyor. Şu an itibari ile il sınırlarımız içinde 1.5 katrilyonluk yol ihaleleri devam ederken bu proje ile yatırım miktarı iki katına çıkacak.

Zigana Tüneli ihalesi; Gezi olayları, 17-25 Aralık paralel darbeleri, KCK yapılanmaları ve Kobani bahaneleri ile Türkiye'nin büyümesini ve bölge lideri ve Dünya önderi olmasını istemeyenlere şamar gibi cevaptır. Allah'ın izniyle her türlü darbeden arınmış özellikle paralel darbelerin kökünü kazımış Türkiye'nin önünde kimse duramayacaktır.

Siyaset, hizmet aşkı ve anlayışı ile yapıldıkça huzur bulursunuz ve millet de sizi sürekli destekler. AK iktidarlarımız döneminde millete hizmeti şiar edilmiş liderler ve hükümetlerle çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hükümetlerimiz her zaman insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile milleti önemsemiştir. Bu hizmetler de bunun birer göstergesidir. Siyasi hareketlerden ve kişisel kazanımlarımızdan çok daha önemlisi milletin kazanmasıdır. Hayatını ve mesleğini insana hizmete adamış bir kişi olarak millete hizmeti ilke edinmiş siyasi kadrolarda dava adamı olmanın huzuru ile sayın cumhurbaşkanımıza, sayın başbakanımıza ve bakanlarımıza sonsuz şükranlarımı, milletimize de hürmetlerimi sunarım."

Kürtün kavşağının bittiğini ve Avrupa standartlarında bir yol olduğunu belirten Milletvekili Aydın, "Gümüşhane'mize bu şekilde yolların çalışmaların yapılması hepimizi gururlandırıyor. İnşallah şehrimizin kalkınması, gelişmesi ve büyümesi için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz. Vatandaşlarımıza ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Vali Yavuz'un mesajı

 • PDF

Vali Yavuz'un mesajı

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümyıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Yavuz mesajında şöyle dedi:

'Cumhuriyetimizin kurucusu büyük asker ve devlet adamı Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 76. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Büyük Atatürk’ün önderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı, yok edilmek istenen asil bir milletin var olma ve yeniden yükselme mücadelesinin muhteşem destanıdır. 

Milletimizin, Kurtuluş Savaşı’yla ortaya koyduğu ebediyete kadar hür ve bağımsız yaşama iradesi, Cumhuriyet’in ilanıyla pekişmiş ve perçinlenmiştir. 

Türk Milleti, Cumhuriyet’le birlikte, kendi hür iradesiyle kurduğu çağdaş ve milli devletin yegâne ve gerçek sahibi olmuştur.

Büyük Atatürk, eşsiz dehası ve ileri görüşlülüğüyle, imkânsızlıklar içinde kurulan Cumhuriyeti yüceltmenin ve sonsuza kadar yaşatmanın yolunu da göstermiştir; bu yol, çağdaş uygarlık yoludur.

Türkiye Cumhuriyeti, söz konusu bu anlayış çerçevesinde, çağdaş ve demokratik açılımları mümkün kılacak dinamik bir yapıya kavuşmuştur.

Öyle ki, Cumhuriyetimizin 91 yıllık tarihi de, tıpkı Kurtuluş Savaşımız gibi olağanüstü bir başarı destanıdır.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti; çağdaş, demokratik, laik karakteri ve küresel iktisadi yapıya entegre olmuş dinamik ve güçlü ekonomisiyle bölgesinde ve dünyada saygın bir ülkedir.

Millet olarak O’nun evrensel fikirlerini sonsuza kadar şükran ve saygıyla anarak koruyacağız.  Türkiye Cumhuriyeti, O’nun ilke ve düşünceleri ışığında, uygarlık yarışında aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam edecektir.

 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha şükran ve rahmetle anıyorum. Aziz ruhu şad olsun.'

Vali Yavuz, Çevre Yolu Çalışmalarını Denetledi

 • PDF

Vali Yavuz, Çevre Yolu Çalışmalarını Denetledi

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Köstere-Gümüşhane arası bölünmüş yol ve Çevre Yolu çalışmaları hakkında şirket yetkililerinden bilgi aldı.

‘Köstere-Gümüşhane’ ve ‘Gümüşhane Geçiş Yolu’ olmak üzere iki fasılda değerlendirilen çalışmalar hakkında bilgi veren şirket yetkilisi Ekrem Tütüncü, bu proje ile yolu kullanan insanların her türlü ticari ve sosyal faaliyetlerini daha güvenli ve hızlı yürüteceğini ifade ederek, 2011 yılında başlayan çalışmalar çerçevesinde 12 bin 370 metre çift tüp tünel, toplam 3 bin 312 metre köprü ve viyadük, 7 adet köprülü kavşak ile 8 adet hemzemin kavşağın yapılacağını ifade etti. 


Şu ana kadar yapılan çalışmalar neticesinde 8 adet tünelin trafiğe açıldığını ve 12 adet köprünün de tamamlandığını belirten Tütüncü, işin zamanında bitirilmesi hususunda büyük çaba sarf edildiğini söyledi.

İl Jandarma Komutanı Albay Erdal Eren, Vali Yardımcıları İsmail Özkan ve Şenol Turan ile İl Emniyet Müdürü Orhan Kar’ın da katıldığı toplantıda krokiler üzerinden projenin son durumunu inceleyen Vali Yavuz, ‘’Söz konusu karayolu, yerleşik nüfusa sağlayacağı katkılar dışında, yol standartlarının artırılması ile birlikte ekonomiye de büyük fayda sağlayacaktır. Zira ülkemizde yük ve yolcu taşımacılığının yüzde 90’ı karayolu üzerinden gerçekleştirilmektedir.’’ dedi.

Vali Yavuz daha sonra kuzey çevre yolunun geçiş güzergâhındaki çalışmaları bizzat yerinde denetleyerek firma yetkilisinden bilgi aldı. 

Gümüşhane’de Devasa Kaya 3 Katlı Evin Üzerine Düştü: 1 Yaralı

 • PDF

Gümüşhane’de konut alanı oluşturmak için yapılan dinamitli patlatma sonucu bir evin üzerine devasa kaya kütlesi düştü. Olay anında evde bulunan yaşlı bir vatandaş yaralandı.

Edinilen bilgiye Oltanbey Mahallesinde yapılacak konutlar için firma yetkilileri kayalık alanda patlatma yaptı.  Saat 15.00 sıralarında gerçekleşen patlatmanın ardından alandan kopan devasa kaya kütlesi, olay yerinden 100 metre aşağıda bulunan Müze Sokaktaki Eryılmaz ailesine ait binaların üzerine düştü. 

Üç katlı yapışık iki bloktan oluşan binanın ortasına düşen kaya kütlesi en alt katın tavanına kadar inerken, bu sırada evde bulunan Erdinç Eryılmaz (56) üzerine düşen kaya parçaları nedeniyle yaralandı.

Olayın ardından her iki bina da kullanılamaz hale gelirken, ev sahiplerinden Burak Eryılmaz patlatmanın izinsiz bir şekilde yapıldığını ve kendilerine uyarı yapılıp, evlerin boşaltılmadığını iddia etti.

Eryılmaz, “Hiç haber verilmeden dinamit patlattılar. Hasta ve yaşlı bir insanın evde yattığı anda 5 tonluk bir kaya kütlesi evin üzerine geldi. Bu sırada yarı yatalak olan Erdinç Eryılmaz kendini dışarı zor attı. Baş kısmından ayaklarına kadar taş darbesi aldı. Gelen yetkililerin herhangi bir açıklaması olmadı. Aradan 1,5 saat geçti buraya herhangi bir yetkili de gelmedi. Bunların hesabının verilmesini istiyorum.” dedi.

Olayın ardından yaralı Erdinç Eryılmaz Gümüşhane Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, İl Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri geniş çaplı çalışma yaptı. Belediye Başkanı Ercan Çimen de beraberinde Belediye Meclis üyeleriyle birlikte bölgede incelemelerde bulundu.

Öğrencilerin sıklıkla kullandığı yolun hemen kenarında meydana gelen olay tepkilere neden olurken, toplam 6 dairelik binaların 5 dairesinde 10 kişinin olay sırasında evlerde olduğu ve daha önce de küçük kayaların düşmesi nedeniyle adli mercilere şikayet dilekçeleri verildiği ifade edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: gumushane.gen.tr

Mahmut Sami Mallı’ya Önemli Görev

 • PDF

Gümüşhaneli Hemşerimiz Mahmut Sami Mallı Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Gümüşhaneli Hemşerimiz Mahmut Sami Mallı Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Zafer Çubukçu döneminde MKYK üyesi olan Mallı Abdurrahim Boynukalın döneminde ise MYK’ya seçilerek başkan yardımcısı oldu.

Ekonomik ve Mali İslerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mallı, “ Milletimize hizmet yolunda almış olduğum bu görev, bizlere daha fazla sorumluk bilinciyle hizmet etme şansı sunacak. 13 yıldır Türkiye’nin her noktasında teşkilatlanmasını en iyi şekilde tamamlamış ve önemli hizmetlere imza atmış, ülkemizin en büyük gençlik örgütünde böyle bir göreve layık olmak için çok çalışacağız ve bu bayrağı daha ileriye taşıyacağız.” Dedi.

Mahmut Sami Mallı açıklamasında “ Biz gençler, 2023 vizyonunu idrak etmiş, 2053 ve 2071 hedeflerine hızla ilerleyen Türkiye’nin geleceği olmakla birlikte bugünüyüz. Bu yüzden her zaman belirttiğimiz gibi çok çalışacağız. Allah bu hizmet yolunda birliğimi ve beraberliğimizi daim eylesin.” Diyerek kendisini bu göreve  layık gören Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın’a ve partisinin tüm mensuplarına teşekkür etti".

29 Ekim Mesajları

 • PDF

29 Ekim Mesajları

Gümüşhane'de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

VALİ YÜCEL YAVUZ

“Türk tarihine altın harflerle yazılan ve dünya tarihinde eşine rastlanmayan Türk kurtuluş destanı sonucu, Türk Milletinin karakterine en uygun idare sistemi olarak ilan edilen Cumhuriyetimizin 91. yılını idrak ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun eşsiz liderliğinde kurtuluş mücadelesinde canı ile malı ile mücadele eden kahraman ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyetimizin sağladığı imkanlarla 90 yıllık süreç içerisinde çok büyük başarılara imza atılmış ve günümüz itibariyle her gün gelişen sosyo-ekonomik yapısı ve 77 milyon dinamik ve çalışkan nüfusu ile Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz dünyada söz sahibi bir ülke haline gelmiş, Atatürk’ün gösterdiği hedef olan muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda çok önemli mesafe katedilmiştir.

Dünya genelinde küreselleşme ve doğal kaynak yetersizliğine bağlı olarak uygulana gelmekte olan ve ülkemizi de doğrudan ve dolaylı hedef alan entrikalar, komşu ülkelerde yaşanan iç karışıklıklar ve kaoslara rağmen ülkemiz, milletimizin eşsiz sağduyusu ve asla sarsılmayan milli ve manevi değerlerine bağlılığından kaynaklı iradesi ile bu tür oyunların da üstesinden gelecek, Cumhuriyetimizin 100. yılında çok daha güçlü ve büyük Türkiye için belirlediğimiz hedeflere emin adımlarla yürümeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta saygıdeğer Gümüşhaneli hemşerilerimiz olmak üzere, büyük Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için canını fedan eden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, kederli ailelerine başsağlığı, sabır ve metanet diliyor, gazilerimize ve ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

“Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 91. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu milletin canı pahasına, büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur. Yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Bizler, en zor şartlara ve bütün imkansızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren milletiz. Bu eşsiz zafer üzerinde yükselen Cumhuriyetimiz hiç kuşkusuz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacaktır. Cumhuriyetimizin 91. yılını kutlarken, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyor, tüm Gümüşhanelilerin ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI YUSUF SADIK

Tarih boyunca özgürlük ve bağımsızlığı kendisi için yaşam biçimi  haline getirmiş olan ,Yüce Milletimiz le birlikte, Cumhuriyetimizin 91. yılını kutlama bahtiyarlığına erişmiş bulunmaktayız.

Aziz Milletimizi,  vatanından mahrum etmek ve tarihten silmek üzere hareket eden düşmanlarına ve onların işbirlikçilerine karşı verilen mücadele çetin olsa da zaferle sonuçlandığını  ve bu mutlu günlere güle oynaya gelinmediğini hepimiz biliyor, özellikle de gençlerin bilmelerini istiyoruz. Çünkü Atatürk  Geleceğimizi ve Cumhuriyetimizi  onlara emanet etmiştir. Milletçe bayram edip bugünlerin mutluluğunu yaşıyorsak bu mutluluğumuzu başta Büyük Atatürk olmak üzere, O’nun silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu da  biliyor  ,onları yılın her gününde unutmadığımız gibi   böylesine utku günlerinde  de bir kez daha ve özelliklede  rahmetle ve minnetle anıyoruz. 

Bu duygularla tüm yurttaşlarımızın bu büyük Cumhuriyet bayramını yürekten  kutluyor, kutlamalarda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasını canı gönülden  diliyorum.”

Milletvekili Üstün Subirder’in Eğitim Seminerine Katıldı

 • PDF

Milletvekili Üstün Subirder'in Eğitim Seminerine Katıldı

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, Sulama Birlikleri Derneği’nin (SUBİRDER) eğitim seminerine konuk konuşmacı olarak katıldı. 

Antalya Manavgat’ta yapılan programa Bursa Milletvekili Önder Matlı İle katılan Milletvekili Üstün, burada yaptığı konuşmada Sulama Birliklerinin faaliyetlerinin kamu hizmeti olduğunu söyledi. 

SULAMA BİRLİKLERİ KAMU HİZMETİDİR

Üstün, “Toplumsal yaşamın zorunlu gereksinmelerini karşılayan hizmetler, nitelikleri gereği kamu hizmeti olarak görülmüştür. Düzenlilik ve süreklilik kamu hizmetinin önemli öğelerinden birini oluşturur. Çünkü, bunun yokluğu toplum yaşamını olumsuz etkiler. Bir kamu hizmeti, ülke düzeyinde, tüm halkın gereksinmesine yanıt verebileceği gibi; belli bir yörede belli bir topluluğun gereksinmesini de karşılayabilir.

SU KAYNAKLARININ KORUNMASINI EN İYİ ŞEKİLDE SAĞLAMALIYIZ

Ülkemizin su kaynakları, bölgede önemli bir potansiyel olarak görülmesine rağmen, su zengini sayılabilecek bir nitelik taşımamaktadır.  Akarsular, barajlar ve göllerimiz; evsel ve endüstriyel atık sularıyla kirlenmekte, insanlarımıza ve çevre sağlığına önemli zararlar verilmekte, topraklarda telafi edilemeyecek bozulmalar görülmektedir.

Birçok ülkede tarım topraklarını ve su havzalarını korumayı amaçlayan tedbirlerin çok önceden alınmaya başlamasına karşılık, bugün hala ülkemizde, tarım arazilerinin büyük bir savurganlıkla kullanıldığı görülmektedir. Toprak ve su kaynaklarının yönlendirilmesi ile ilgili sorumluluk, görev ve yönetimleri belirleyen 12 Anayasa maddesi, 45 yasa maddesi, 39 dan fazla tüzük ve yönetmelik vardır. Ancak bu kadar mevzuatı uygulamada görevli kurum ve kuruluşlar ile, bunların hiyerarşik yapıları o kadar karmaşık bir hal almıştır ki, içinden çıkılamaz bir ortam oluşturulmuştur. 

SU TÜM CANLILAR İÇİN EN ÖNEMLİ DOĞAL KAYNAKTIR

Oysa Su; tüm canlılar için en önemli doğal kaynaklardan biridir. İnsan kullanımı, ekosistem kullanımı, ekonomik kalkınma, enerji üretimi, ulusal güvenlik gibi suyun gerekli olduğu birçok sektör vardır. Ancak, özellikle son 20 yıl içerisinde artan nüfus ve bunun sonucu olarak artan su talebi, küresel bir su krizini gündeme getirmiş, ekonomik, politik ve çevresel konulardaki mücadeleler ve çekişmeler çok daha yaygın ve ciddi boyutlara ulaşmıştır. Su kaynakları;  miktar, kalite ve tüm diğer sektörel kullanımlar açısından birçok ciddi sorunla karşı karşıyadır.” diyerek Sulama Birlikleri Derneğine bu eğitim seminerini düzenlemesinden dolayı teşekkür etti.