• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Fri02272015

Last update07:41:22 AM GMT

Back Gümüşhane

Gümüşhane

Gümüşhane'de Kurtuluş coşkusu 97 yaşında

 • PDF

Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümünü Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da katılımıyla coşku içerisinde kutlandı.

Kutlama programı kapsamında ilk olarak Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına Vali Yücel Yavuz, Garnizon Komutanı Albay Erdal Eren ve Belediye Başkanı Ercan Çimen tarafından çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Belediye Başkanı Ercan Çimen’in Anıt Şeref Defterine yazdığı mesaj okundu. Çimen mesajında, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Zafer Meydanı’nda devam eden törende, Gaziler tarafından, Vali Yücel Yavuz ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Erdal Eren'e Kurtarılmış Yurt Toprağı hediye edilmesi ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’e şehrin anahtarının verilmesinin ardından, Vali Yavuz, Garnizon Komutanı Eren ve Belediye Başkanı Çimen tarafından gazilere buket takdim edildi. 

Burada konuşan Başkan Çimen, Kurtuluş Bayramının ecdadın bu topraklar için verdiği mücadeleleri anlamak için en önemli gün olduğunu belirterek, “Geçmişten günümüze kadar; zulme, haksızlığa ve baskıya karşı daima dik durmuş olan Gümüşhaneliler, yüreklerindeki inançla verdikleri bağımsızlık mücadelesinde vatan topraklarının her karışının kutsal olduğunu göstermişlerdir. Ellerinde silah ve cephaneleri olmayan atalarımız, gönüllerindeki vatan sevgisi ve beyinlerindeki milli mücadele ateşi ile istiklal Savaşını başlatarak bize bu güzel toprakları bırakmıştır.” dedi.

Başkan Çimen’in ardından kutlama mesajlarının okunduğu program gaziler adına Ali Gürcan Erkan günün anlamıyla ilgili bir konuşma yaptı.

AK Parti Gümüşhane Kadın Kollarının 4.Olağan Kongresine katılmak üzere Gümüşhane’ye gelen ve kurtuluş programına katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ise törende yaptığı kısa konuşmada “Bugün Gümüşhane’mizin kurtuluşunun 97. yılını kutluyoruz. Değerli kardeşlerim, tabii ki bizim milletimiz hürriyetine aşıktır, asla esarete boyun eğemez.  Çünkü bizim milletimiz şanlı bir millettir. İşte 97 yıl önce de kahraman Gümüşhaneliler,  bütün bu dağlarda destan yazdılar ve hürriyetlerini kazandılar. Bu vesileyle, bu vatan için, bu millet için, bu bayrak için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Allah onlardan razı olsun, ruhları şad olsun. Onlardan emanet aldığımız bu şanlı bayrağı dalgalandırmak için hep birlikte çalışacağız. Çünkü bu millet, büyük bir millettir. Allah’ın izniyle 2023 yılında, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek için büyük hedeflere imza atıyoruz. Allah’ın izniyle 2053 yılında ve İstanbul’un fethinin 600. yılında Türkiye daha büyük hedeflere imza atacak ve küresel bir güç olacak. Buna yürekten inanıyoruz. Bizim milletimize bu yakışır diye düşünüyorum. Ben bu vesileyle, sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Gümüşhane’nin bir hizmetkarı olarak, Gümüşhane için ne gerekiyorsa yapmak bizim boynumuzun borcudur.  Değerli Gümüşhaneliler, kurtuluş gününüzü tebrik ediyorum, Allah bir daha böyle sıkıntılar yaşatmasın, şanlı bayrak ilelebet bu topraklarda dalgalansın, bu minarelerden ezanlar ilelebet okunsun.” ifadelerini kullandı.

Labrador cinsi Jandarma mayın arama köpeği Ezen’in gösterisi, halk oyunları ile mehter takımı gösterilerinin ardından, "Kurtuluş Bayramı" dolayısıyla düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle tören sona erdi.

Bu yıl ilk kez Zafer Meydanının otopark bölümünde yapılan törenlere Vali Yücel Yavuz, AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Doç. Dr. Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Erdal Eren, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcıları İsmail Özkan ve Şenol Turan, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, kamu kurum müdürleri, gaziler, askeri ve mülki erkan ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Gümüşhane'de

 • PDF

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerin Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin son ümidi olduğunu söyledi.

AK Parti Gümüşhane Kadın Kolları İl Başkanlığı’nın 4.olağan kongresine katılmak üzere Gümüşhane’ye gelen Bakan Eroğlu, Halk Eğitimi Merkezi salonunda düzenlenen toplantıda partililere seslendi.

AK Parti Kadın Kolları’nın 4 milyondan fazla üyesi ile dünyanın en büyük siyasi organizasyonlarından birisi olduğuna değinen Bakan Eroğlu, AK Parti’nin temelinde kadınlar olduğunu, kadınların AK davaya sahip çıkmaları halinde AK Parti’nin ilelebet iktidarda kalacağını kaydetti.

Türkiye’nin nereden nereye geldiğini kısa örnekler vererek açıklayan ve siyasi istikrarın önemine vurgu yapan Bakan Eroğlu, “Hükümetlerimiz 12 yıldır iktidar. Siyasi istikrar olmasaydı ekonomik istikrar da olmazdı. Muazzam işler yapıldı bu süreçte. Türkiye 70 sente muhtaç iken bugün 5 milyar dolar borç verecek duruma geldi.” dedi.

AK Parti iktidarlarından önce vergi gelirlerinin yüzde 86’sının faize gittiğini hatırlatan Bakan Eroğlu, “Sadece borç ödemekle kalmadık, o kadar büyük yatırımlar yaptık ki muhalefetin bunları hayal bile edemezdi. Bizim bütün amacımız kubbede hoş bir sada bırakmaktır.” dedi.

Gümüşhane’ye yaptıkları 2 milyar liralık yatırımla en fazla yatırımcı kuruluş olduklarını ve kişi başına en fazla yatırımı Türkiye’de Gümüşhane’ye yaptıklarını ifade eden Bakan Eroğlu, bu istikrarın devam etmesi için 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde destek istedi.

“TÜRKİYE’NİN ÖNÜNÜ KESMEK İSTEYENLERİN SON ÜMİDİ 7 HAZİRAN SEÇİMLERİDİR, MİLLET OLARAK ONLARIN HEVESLERİNİ KURSAKLARINDA BIRAKMALIYIZ”

7 Haziran seçimlerinin tarihin belki de en önemli seçimi olacağını ifade eden Bakan Eroğlu, “Dünyadaki krizlere rağmen Türkiye’de bu muhteşem yükseliş bütün dünyanın dikkatini çekti. Bu milletin düşmanları var. 300 yıldır milletimizi bu topraklardan atmak için plan ve program yapılıyor. AK Parti hükümetinin ve Türkiye’nin yükselişinin önünü kesmek için de çok büyük hareketler var. Son olarak 17-25 Aralık paralel yapının darbe teşebbüsüyle milletin önü kesilmeye çalışıldı. Ama milletimizin bu feraseti sayesinde bütün bu engelleri aşarak yolumuza devam ediyoruz, edeceğiz de. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenlerin son ümidi 7 Haziran seçimleridir. Millet olarak onların heveslerini kursaklarında bırakmalıyız.” dedi.

Bakan Eroğlu, buradaki programının yanısıra Gümüşhane Valiliğini ziyaret ederek Vali Yücel Yavuz’dan, Belediye Başkanlığını ziyaret ederek de Belediye Başkanı Ercan Çimen’den şehir hakkında brifing aldı.

Ülke genelinde 428 bin Gümüşhaneli yaşıyor

 • PDF

Ülke genelinde 428 bin Gümüşhaneli yaşıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ülke genelinde Gümüşhane nüfusuna kayıtlı toplam 427 bin 766 kişi yaşıyor.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) veritabanı verilerine göre en fazla Gümüşhaneli 138 bin 868 kişi ile İstanbul'da, en az ise 23 kişi ile Kilis'te bulunuyor. İstanbul'u 36 bin 49 kişiyle Kocaeli, 31 bin 835 kişiyle Ankara, 14 bin 352 kişiyle Bursa, 13 bin 367 kişiyle Trabzon izledi.

GÜMÜŞHANE'DE YAŞAYANLARIN YÜZDE 82'Sİ GÜMÜŞHANELİ

İstatistiklere göre Gümüşhane'de 2014 yılı nüfusunda belirtilen 146 bin 353 kişinin yüzde 82'sine tekabül eden 119 bin 598'inin Gümüşhane nüfusuna kayıtlı olduğu anlaşıldı.

GÜMÜŞHANE'DE EN FAZLA TRABZONLU YAŞIYOR

Verilere göre Gümüşhane'de en fazla 4 bin 119 kişiyle Trabzon nüfusuna kayıtlı kişi yaşadığı anlaşılırken, Trabzon'u bin 354 kişiyle Giresun, bin 116 kişiyle Samsun, bin 96 kişiyle Erzurum izledi. En az ise 18 kişiyle Yalova nüfusuna kayıtlı vatandaş yaşadığı anlaşıldı.

İLÇELERE GÖRE DAĞILIM

Gümüşhane'de yaşayan vatandaşların nüfusa kayıtlı oldukları yerlere göre ilçelere oranlaması ise şu şekilde:

Merkez: En fazla Trabzon (2 bin 666), en az Yalova (14)
Kelkit: En fazla Trabzon (587), en az Yalova (1)
Köse: En fazla Trabzon (203), en az Hakkari (1)
Kürtün: En fazla Giresun (410), en az Bingöl (1)
Şiran: En fazla Trabzon (244), en az Bartın (1)
Torul: En fazla Trabzon (283), en az Kütahya (1)

Gümüşhane Üniversitesinde yeni bir tür keşfi

 • PDF

Gümüşhane Üniversitesinde yeni bir tür keşfi

Gümüşhane Üniversitesi Şiran Mustafa Beyaz Meslek Yüksekokulu Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Kemal Kurt, dünyada ilk kez Artvin’de bulunan yeni bir opilionid (otbiçen) türü keşfetti. 

Gümüşhane Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada  Artvin Cankurtaran geçidinde toplanan örneklerin değerlendirilmesi sonucu bilim dünyası için yeni olduğu anlaşılan bir tür opilionid (otbiçen) keşfi yapıldığı bildirildi.  

Dünyada ilk kez tanımlanan bu türe, ilk tanımlandığı yer olan Artvin ilinin adının verildiği belirtilen açıklamada “Artvin adı artık bilim dünyasında ‘Rilaena artvinensis’ adıyla bu otbiçen türünde yaşatılacaktır. ‘Rilaena artvinensis’ 2015 türü, hayvan sistematiği konusunda dünyanın sayılı dergilerinin birinde yayımlandı. Otbiçenlerin, eklembacaklılar (Arthropoda) şubesinin örümceğimsiler (Arachnida) sınıfında yer alan bir takım olup yalancı akrep, akrep, böğü, örümcek, ve kenelerle akrabalık ilişkileri vardır. Bu grubun üyelerine Avrupa’da çoban örümcekler anlamına gelen ‘‘shepherd spiders’’ terimi kullanılmıştır. Bu terimin kullanılmasının nedeni, otbiçenlerin hareketinin çobanların yürüyüşüne benzetilmesidir. Bazı Avrupa ülkelerinde çobanlar sürüyü daha iyi kontrol etmek için uzun çubuklar üzerinde yürürler. Ayrıca bu grubun üyeleri otlar arasında gezerken ve düşmandan kaçarken bacaklarının hareketi tırpan veya orak biçen bir çiftçiye benzediği için “otbiçen” terimi kullanılmıştır." denildi. 

Tür sayısı bakımından otbiçenlerin, örümcek ve kenelerden sonra Arachnida sınıfının üçüncü büyük grubunu oluşturduğu söylenen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Şimdiye kadar dünyada 6 bin 534 tür tanımlanmıştır. Ülkemizde ise yaklaşık olarak 100 civarında tür bulunmaktadır. Kurt Opilionidler, insan derisini pençeleri yardımıyla ısırabilmektedirler. Fakat zehirli hayvanlar değildirler. Bu hayvanların vücutlarının ön tarafında bir çift salgı bezleri vardır. Opilionidleri elinize aldığımızda elinize bir sıvının damladığını görürsünüz. Bazı insanlar bu salgıya karşı oldukça hassastırlar. Bu koku çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu tür keşifler için dünyada çok sayıda çalışma yapılmaktadır. Ülkemizdeki çalışmalar ise oldukça sınırlıdır. Dünyada yeni tür bulmak giderek zorlaşmaktadır. Bilim adamları keşfettikleri yeni türlere, kendi ülkelerine göre terimler vermektedirler. Dünyada tür sınıflandırma çalışmaları 1800’lü yıllarda başlamıştır. Geçmişte Anadolu’da yaşayan bitki ve böcek türleri, yabancı bilim adamları tarafından keşfedilerek tescillenmiştir. Ülkemizden bilim dünyasına tanıtılan birçok örnek izin alınmadan turist görünümlü kişiler tarafından toplanmış ve ülkemiz dışına çıkarılmıştır. Şu an çok sayıda örneğimiz Avrupa’nın değişik ülkelerinin müzelerinde depolanmaktadır. Ülkemizin sahip olduğu jeolojik konum ve coğrafyasındaki farklılıklar biyoçeşitliliği zenginleştirmektedir. Anadolu’yu karış karış gezen bilim adamları, bitki ve hayvanları kendi adlarına tescil ettirmişlerdir. Sınıflandırmalara bakıldığında ya Avrupa’dan bir şehir ismi ya da yabancı bir kişinin ismine yer verilmiştir. Öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Kemal Kut’un gerçekleştirdiği çalışma bu yönüyle de büyük önem arz etmektedir. Bu zenginliği artırmak için otbiçenler gibi az bilinen hayvan grupları üzerinde çalışmaların artırılması gerekmektedir. Bu doğrultuda yeni keşfedilen gerek bitki gerekse hayvan türlerine Türkçe isimlerin verilmesi ülkemiz kültürüne ve tanıtımına önemli katkılar sağlayacaktır.”

MHP 46 yaşında

 • PDF

MHP 46 yaşında

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, partisinin kuruluşunun 46.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Mesajında, Türk Milliyetçilerinin siyasi organizasyonu olan MHP’nin, 8-9 Şubat 1969 günlerinde Adana’da yapılan genel kongrede Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin adını Milliyetçi Hareket Partisi olarak değiştirmesiyle kurulduğunu, Gümüşhane’ded e aynı yıl kurulduğunu hatırlatan Ateş, “Bugün partimizin 46. kuruluş yıl dönümünü idrak ediyoruz. Mutluyuz, kıvançlıyız. Sevdalısı olduğumuz büyük Türk Milletinin tarihi Türk milliyetçiliği düşüncesini bir siyasi proje haline getirerek, siyasi imtihan sahasına çıkışımızın üzerinden kırk altı yıl geçmiştir. Maziden atiye giden onurlu ve ilkeli yürüyüşün son yüzyılında söz sahibi olmuş Türk milliyetçilerinin ve son kırk altı yılına damgasını vurmuş Milliyetçi Hareket Partisi’nin öncelikli mücadele maksadı ve varlık nedeni, Türk milletinin var olma mücadelesinde milli bekanın kopartılmadan devamını sağlamaktır.” dedi.

“46 YILLIK BİRİKİMİMİZİ İKTİDARLA TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ”

Ateş, “Milliyetçi Hareket Partisi, Türk Milletinin geleceğine ümitle bakmak isteyen herkesin umut kaynağı, geleceğinden endişe edenlerin sığınağı haline gelmişse, bu kırk altı yıl içerisinde harekete gönül vermiş, omuz vermiş, emek vermiş ve elbette ki öncelikle can vererek şehit olmuş aziz kahramanların eseridir. Bu hedefe ulaşmak; öncelikle kurucu dava büyüklerimize olan gönül borcumuzu ödemektir. Sonra aziz milletimize layık olduğu refah ve huzuru, kutlu devletimize ise ihtiyacı olan gerçek bağımsızlık ve liderliği sağlamak vazgeçilmez inancımızdır. Teşkilatlarımızla istişare içerisinde disiplinli bir şekilde yolumuzu yürüyecek, başarılı olacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene” şeklinde konuştu.

Canlı, aday adaylığını açıkladı

 • PDF

Canlı, aday adaylığını açıkladı

Gümüşhane’de üç dönem Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Canlı, 7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) aday adaylığını açıkladı.

Gümüşhane’de üç dönem Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Canlı, 7 Haziran’da yapılacak milletvekili seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) aday adaylığını açıkladı.

Tarihi Özdenoğlu konağında gerçekleştirdiği toplantısını eşi ve oğluyla birlikte katılan Canlı, 30 Mart itibariyle vatandaşların tercihini kendisinden yana kullanmadığını, kendisinin de 31 Mart tarihi itibariyle vatandaşlara küsmeden, hatayı kendilerinde arayarak çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Uzun soluklu siyasette bazen mola vermek gerektiğini kendisinin de 30 Mart’tan sonra bu molayı verdiğini kaydeden Canlı, iddialı olduğunu fakat hırs sahibi olmadığını vurguladı.

Gümüşhane’nin üç dönemdir Ankara'da yeteri kadar temsil edilemediğini iddia eden, farkındalık yaratacak projeler üretilemediğini ve rutin devlet yatırımlarının arkasına sığınıldığını savunan Canlı, Gümüşhane-Ankara köprüsünün iyi kurulamadığını öne sürdü.

Uzun süre içerisinde toplumun tüm kesim ve bireyleriyle istişare yapan ender adaylardan birisi olduğunu ifade eden Canlı, “Yaptığım istişareler sonucunda aday olmam konusunda ilçelerimizden, köylerimizden, beldelerimizden ve il merkezinden aldığım yoğun talep ve istekler kararımı daha da netleştirdi. Adaylığımı ilan etmeden önce, ilimizin bütün köylerinde, beldelerinde, ilçelerinde ve il merkezinde muhterem hemşerilerimle istişareler yaptım. Muhtarlarımızla, toplumun kanaat önderleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla ve Milliyetçi Hareket Partisinin her kademesinde ki değerli üyeleriyle yaptığım istişareler sonucunda adaylığım konusunda halkımızda ve arkadaşlarımızda yoğun bir teveccühün varlığına şahit oldum. Gümüşhane halkının gönlünden kopan bu teveccühle aday adaylığımı Milliyetçi Hareket Partisinin yetkili kurullarına sunuyorum. Teşkilatlarımız uygun görür Mevla da nasip ederse Gümüşhane ilinin milli duyarlılıklarını, beklentilerini, ihtiyaçlarını ve taleplerini Ankara’ya taşıma görevini yüklenmek üzere bir kutlu yola çıkmaya hazırım. Gümüşhane halkının bana olan teveccühünü biliyorum. Birikimim, mahalli yönetimdeki tecrübem, milletime ve ilime mahalli bazda sunduğum hizmetleri daha büyük aşamalara taşıma gayretim, azmim ve kararlılığım adaylığımın şahsımla alakalı tarafıdır.” dedi.

Başkan Canlı, şunları söyledi: “Bu seçimde milli duyarlılığımızı, hak ve adalet duygumuzu, insanımızın mayasındaki asaleti, milletimizin mayasındaki cesareti, hizmet aşkımızı Ankara’ya taşımaya söz veriyorum. 15 yıllık belediye başkanlığı deneyimimle ilimizin öncelikli meselelerini ve çözüm önerilerini biliyorum. Bu sorunların çözüm yöntemlerini adaylık sürecimde kamuoyuyla paylaşacağım. Hizmetin üretilmesi ve sorunların çözülmesi hususunda gerekli olan girişimciliğe, birikime, özveriye, deneyime, adalete, azim ve çalışkanlığa sahip olduğum bütün hemşerilerimin malumudur. Mevlam nasip ederse,  partimin yetkili kurulları onaylarsa;  dağ-taş koşarak, köy kent dolaşarak, her kapıyı çalarak, insanımızın aziz vekâleti bildiğimiz oyunu hiçbir ayrım yapmadan talep ederek başaracağımıza inanıyorum.”

MHP’de Görev Dağılımı Yapıldı

 • PDF

MHP'de Görev Dağılımı Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığına seçilen Ali Ateş ve Yönetim Kurulu, önceki gün yapılan yönetim kurulu toplantısında görev dağılımını gerçekleştirdi. 

Parti’den yapılan açıklamaya göre yönetim kurulundaki görev dağılımı şu şekilde gerçekleşti:

1- İl Başkanı: Ali Ateş
2- İl Başkan Yardımcısı: Zeki Karakaş
3- İl Başkan Yardımcısı: Fazlı Uğur
4- Seçim ve Propagandadan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Sebahattin Saraç
5- Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Hamiyet Acet
6- Yerel Yönetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Fatih Ulutaş
7- Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Ahmet Akbulut
8- İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Kurban Tokmak
9- Basın ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Tayfur Ağaç
10- Hukuk İşlerinden ve Sendikalardan Sorumlu Başkan Yardımcısı: Yakup Dolan
11- İl Muhasibi: Bayram Canlı
12- İl Sekreteri: Orhan Karabulut
13- Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı: Halil Çimen

Sosyal medya şimdi de Sungurlu’yu öldürdü

 • PDF

Son dönemde sık sık sanatçıların öldüğüne dair yalan haberler yapan ve yayan sosyal ve sanal medya şimdi de evinde dinlenen Gümüşhaneli eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu’yu öldürdü.

Dün gece yarısı “Yastayız… Bakanımızı kaybettik” başlığıyla haberi servis eden ve sabahın ilk saatlerinden itibaren sosyal medyada da çok sayıda paylaşıma neden olan yalan ve yanlı/ş haber çok sayıda Gümüşhaneli tarafından da inanılıp paylaşılınca bir anda Gümüşhane gündeminin bir numaralı konusu haline geldi.

www.gumushane.gen.tr olarak sabahın ilk saatlerinde fark ettiğimiz haber üzerine Sayın Bakan’a ulaşmış ve haberin yalan olduğunu anlamış olmakla birlikte haber yapma ihtiyacı hissetmemiştik.

Fakat gecenin ilerleyen saatlere rağmen çok sayıda Gümüşhaneli hemşehrimizin bizleri arayarak “Öldüğü haberi doğru mu?” sorusuna muhatap olmamız üzerine Sayın Bakan’a tekrar ulaştık ve tüm Gümüşhanelilere selamını iletmemizi istedi. 


Adı Gümüşhane ile özdeşleşen ve Türk siyasetinde “Doğruluğun simgesi “olarak tanınan Sungurlu, Ankara’da bugün ofisinde çalışmalarını yaptıktan sonra an itibariyle evinde dinlenmektedir. Tüm Gümüşhane halkına, sevenlerine ve ziyaretçilerimize duyurulur.