• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Fri11282014

Last update08:58:07 AM GMT

Back Gümüşhane

Gümüşhane

Gümüşhane'de 20 kilo eroin yakalandı

 • PDF

Gümüşhane'de 20 kilo eroin yakalandı

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, bir araçta zulanmış vaziyette batı illerine sevk edilen piyasa değeri 1,5 milyon lira olan 20 kilogram eroin ele geçirdi.

Alınan bilgiye göre KOM ekipleri uzun ve titiz çalışmalar sonucunda takibe aldığı şüpheli araca Gümüşhane girişinde operasyon düzenledi. Narkotik köpeğinin de yardımıyla araç içerisinde yapılan aramada, araçta zulalanmış vaziyette piyasa değeri yaklaşık 1,5 milyon lira olan 20 kilogram eroin maddesi gele geçirildi.

Son operasyonla birlikte Gümüşhane emniyeti muhtelif miktarlarda esrarın yanısıra piyasa değeri 2,1 milyon lira olan 352 bin 469 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiş ve söz konusu olaylarla ilgili 16 kişi hakkında işlem yapıldı.

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, devlet kurumlarının en önemli görevlerinden çocukların, gençlerin ve milletin her ferdinin uyuşturucu madde bağımlılığından korunmasına yönelik çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini belirterek, bu çalışmalardan ötürü hem İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerine hem de Jandarma görevlilerine teşekkür etti.

Kaynak:  gumushane.gen.tr

Karaca Mağarasında Sezon Sona Erdi

 • PDF

Karaca Mağarasında Sezon Sona Erdi

Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Cebeli köyü sınırlarında bulunan dünyaca ünlü damlataşı Karaca Mağarasında turizm sezonu sona erdi. 15 Nisan’da ziyarete açılan mağarayı 15 Kasım tarihine kadar toplam 61 bin 920 kişi ziyaret etti.

Sarkıt ve dikit yoğunluğu ile tavan yüksekliği açısından dünyanın sayılı mağaralarından birisi olan ve İl Özel İdaresi tarafından işletilen mağaraya gelen yerli ve yabancı turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 10 oranında artış olduğunu belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, 150 milyon yıl yaşında olduğu tahmin edilen mağaranın şehrin en önemli turizm merkezi olduğunu söyledi.

Mağarada sezonun sona ermesinin ardından bakım çalışmalarına başlanacağını ifade eden Akdoğan, mağara içerisinde bulunan ahşap yürüyüş parkurları, aydınlatma, elektrik ve güvenlik kamerası tadilatının yanısıra mağaralarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından çıkarılan ‘Mağaraların Korunması ve Kullanılması’ konulu genelgesi doğrultusunda çeşitli çalışmalar da yapılacağını belirtti.

Gümüşhane’nin en önemli turizm potansiyeli olan Karaca Mağarasının aynı zamanda bir cazibe merkezi olduğunu dile getiren Akdoğan, “Yeşil Yol projesiyle çok sayıda yayla ve turizm değeri taşıyan bölgeleri birbirine bağlama çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Karaca Mağarası da çeşitli rotaların kesişme noktası konumunda yer alıyor.” dedi.

TOPLAM ZİYARETÇİ SAYISINDA YÜZDE 10 ARTIŞ

Bu yıl ki ziyaretçilerle ilgili istatistiki bilgileri de aktaran Akdoğan, Karaca Mağarasını 2014 yılı Nisan-Kasım ayları arasındaki turizm sezonunda 23 bin 566 yerli ve yabancı öğrenci, 38 bin 354 yerli ve yabancı sivil olmak üzere toplam 61 bin 920 kişinin ziyaret ettiğini, bu rakamın bir önceki yıla göre yüzde 10 artış gösterdiğini söyledi.

YABANCI TURİST SAYISINDA YÜZDE 43 ARTIŞ

Doğu Karadeniz bölgesinde özellikle Arap bölgelerinden gelen turist sayısındaki artışın Karaca Mağarasına da yansıdığını dile getiren Akdoğan, Karaca Mağarasını bu yıl yüzde 43 artışla 7 bin 50 yabancı turistin ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.


YÜKSEK NEM ORANI İLE SOLUNUM HASTALIKLARINA İYİ GELİYOR

Öte yandan damlataşı şekillerinin en güzel ve en görkemli, görenleri büyüleyici örneklerine sahip olan Karaca Mağarasının özellikle astım gibi solunum rahatsızlıklarına iyi geldiği rivayet edilmekle birlikte bugüne kadar mağaranın 600 binden fazla yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği öğrenildi.

KARACA MAĞARASI

Gümüşhane’nin Torul İlçesine bağlı Cebeli Köyü sınırları içerisinde bulunan Karaca Mağarası şehir merkezine 17 kilometre mesafede, denizden bin 550 metre yüksekliktedir. Gümüşhane-Trabzon karayolunun 12. kilometresinden kuzeye ayrılan 4 kilometrelik yolu takiben mağaraya ulaşılır. Mağaranın bulunduğu yerde kır kahvesi, dinlenme tesisleri gibi ziyaretçilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacakları öncül tesisler mevcuttur.

Damlataşı oluşumları bakından oldukça zengin olan Karaca Mağarasında, damlataşları çok çeşitli renk ve şekiller arz eder. Mağara içerisindeki sarkıtlar, dikitler, sütunlar, org desenli duvarlar, bayrak şekilleri ve perde damlataşları, mağara çiçekleri, mağara incileri, fil kulakları, traverten havuzları, traverten basamakları, mağara gülleri yer almaktadır.

Mağara yatay yönde gelişme göstermiş, elipse benzeyen dört ayrı salonun birbirine birleşmesinden meydana gelmiştir. Bu salonlardan ikisi çatlak sistemlerinden sızan suların oluşturulduğu duvar damlataşları ile ikiye bölünmüş ve salon sayısı altıya çıkmıştır. Mağaranın girişi bir insan boyu yükseklikte başlayıp içeriye doğru gidildikçe bir huni şekilde genişlemektedir.

Giriş noktasından en uç noktaya 150 metre uzunlukta, ortalama tavan yüksekliği 18 metre olan mağaranın toplam iç alanı yaklaşık bin 500 metrekaredir.

Karaca Mağarasının içerisinde belirgin bir hava hareketi söz konusu değildir. Bu sebeple mağara havasının nem oranı ağız kısmından içeriye doğru gidildikçe nispi bir artış gösterir. Yapılan ölçümlerde bu artış oranı ağız kısmında yüzde 65’ten yüzde 75'e çıkmaktadır. Mağara havası yaz mevsiminde dışarıya göre daha serin, kışın biraz daha sıcaktır. Bu özellikleri ile mağara, küçük bir mikroklima alanı olarak değerlendirilmektedir.

Vali Yavuz, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ü Ziyaret Etti

 • PDF

Vali Yavuz, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'ü Ziyaret Etti

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’e iade-i ziyarette bulundu.  

Ziyaretinden dolayı Yavuz'a teşekkür eden Vali Öz, birbirine komşu olan Gümüşhane ve Trabzon arasındaki ilişkilerin çok eskilere dayandığını ifade ederek, "Gümüşhane ile Trabzon kardeşliği her zaman örnek olmuştur. Bu kardeşlik; ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda birbirini destekleyerek devam edecektir. Valimizle yaptığımız bu görüşmemizde, birbirleriyle  ticari, ekonomik ve kültürel ilişkisi olan bu iki ilimizin birlikte hareket ederek ortak kültürel ve doğal değerlerini ortaya çıkarması gerektiği konusunda hemfikir olduk. Özellikle turizme ivme kazandıracak Çakırgöl ve Santa bölgelerinde yapacağımız ortak çalışmalar her iki ilin ekonomisine katkı sağlayacaktır. Ayrıca bölgesel bir plan olan Yeşilyol Projesi konusunda da işbirliği yaparak projenin hayata geçirilmesi için gayret göstereceğiz. Bu ortak çalışmalardaki amacımız her iki ilin ve bölgenin kalkınmasını hızlandırmaktır" dedi. 

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz da, Gümüşhane olarak kendilerini Trabzon'dan hiç bir zaman ayrı görmediklerini ifade ederek, "Trabzon'da çok sayıda Gümüşhaneli yaşamaktadır. Sayın valimizin ifade ettiği gibi coğrafyası ve kültürü ortak olan iki ilimizin işbirliği içersinde çalışması, ortak projeler üretmesi ilişkilerimizi daha da geliştirecek ve kalkınmamıza vesile olacaktır" diye konuştu.

Vali Öz, ziyaretin anısına Gümüşhane Valisi Yavuz’a fincan takımı hediye etti.

MHP’nin Kongre Takvimi Belli Oldu

 • PDF

MHP'nin Kongre Takvimi Belli Oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanı Orhan Mazman, partisinin kongre takvimini açıkladı.

Mazman, yaptığı açıklamada demokrasiye inanmış, milletin seçme ve seçilme haklarının korunması hassasiyeti olan her türlü demokratik sonucu hazmeden partisinin Aralık ayı içerisinde ilçe kongrelerini Ocak ayının ilk yarısında ise il kongresini yapacaklarını söyledi.

Aralık ayı içerisinde yapılacak olan ilçe kongreleri için çalışmaların tamamlandığını, il kongre hazırlığının ise ilçe kongrelerinin bitmesiyle birlikte tamamlanacağını kaydeden Mazman, ilçe kongre tarihlerini şöyle sıraladı: Kelkit 6 Aralık 2014, Torul 8 Aralık 2014, Kürtün 10 Aralık 2014, Şiran 11 Aralık 2014 tarihinde, Köse 12 Aralık 2014, Merkez İlçe 20 Aralık 2014.

Parti Genel Merkezi ve İl Teşkilatı olarak kongrelerde demokratik davranma konusunda hassasiyetle davranacaklarını dile getiren Mazman, kongrelerde Siyasi Partiler Kanunu, Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü ve kongrelerle ilgili olarak 01.11.2014 tarihli Genel Merkez genelgesine harfiyen uyulacağının altını çizdi.

Mazman, basın açıklamasında ülke ve şehir gündemiyle ilgili de şu değerlendirmede bulundu:

“Ülkemizin çok büyük ekonomik, güvenlik ve siyasi sıkıntılarla iç içe olduğu bir dönemde olmasına rağmen milletimize olan güvenimiz devam etmektedir.

Ülkemiz içte ve dışta bir kuşatma ile karşı karşıyadır. Gittikçe katlanan cari açık, yükselen faizle birlikte enflasyon artmakta ve işsizlik giderek büyümekte ve kronikleşmektedir. 

Üniversite mezunu gençler adeta ayarlanırcasına asgari ücretle güvenlik görevlisi, temizlik işçisi ve mutfak işçisi olarak taşeron firmalarda çalışmaya mecbur bırakılmıştır.

Son günlerde artan terör olayları ile ülkemizin polisi ve askeri kahpece arkadan vurularak şehit edilmekte, okullar yakılmakta, Güneydoğu İllerimiz ve ilçelerinde adeta ayaklanma ve özerklik provaları yapılmaktadır.

Ayrıca plansız, programsız ve denetimsiz yandaş maden ocaklarında peş peşe katliam gibi maden kazaları meydana gelmektedir. 

Kısacası Türkiye’nin özet tablosu böyle olunca, İlimiz Gümüşhane’de de durum çok iç açıcı değildir.

İlimizde gittikçe düşen eğitim seviyesi, başta ilçe hastaneleri olmak üzere yeterli olmayan sağlık personeli ile hizmet vermeye çalışan hastaneler. Kapanan işyerleri ve işini kaybeden vatandaşlarımız ilimiz manzaralarından bir kaçıdır.

Özellikle yüzlerce işçiye istihdam sağlayan Mastra Koza Altın İşletmelerinin kapanması, işinden olan, ekmek kapısını kaybeden vatandaşlarımızın cevabını arayıp bulamadığı sorular.

Bu şartlarda Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türkiye Genelinde kongrelerini yapmaya hazırlanmaktadır.

Gümüşhane’de yaşayan hemşerilerimiz,  Milliyetçi Hareket Partisinin her üyesi, Partimize gönül vermiş Ülkücü-Milliyetçi bütün arkadaşlarımız, yapılacak olan kongrelerde seçme ve seçilme haklarını sonuna kadar kullanacak, sevgi, saygı ve beraberlik içerisinde bu süreci tamamlayacağız.

Kongrelerimizin hayırlı uğurlu olması dileğiyle, İl Teşkilatı olarak hazırlık çalışmalarını yürüten arkadaşlarıma teşekkür ederken, kongrelere emek koymak, katkı sağlamak ve fikir sunmak isteyen her arkadaşımızı Teşkilatım ve İl Başkanı olarak dinleyeceğimizi, fikirlerini alarak uygulamaktan memnun olacağımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.”

Tozlu Kupasını Meclis’e Getirdi

 • PDF

Tozlu Kupasını Meclis'e Getirdi

İstanbul 36. Avrasya Maratonunda kendi yaş grubunda birinci olan Gümüşhane İl Genel Meclisi üyesi 60 yaşındaki maratoncu İsmail Tozlu, toplantıya kupasıyla geldi.

Dün yapılan ve toplam 42 bin 195 metrelik parkuru 3 saat 5 dakikada tamamlayarak 60-64 yaş kategorisinde birinci olan Tozlu, İl Genel Meclisi adına yarıştığı müsabakadan elde ettiği kupayla İl Genel Meclisi’nin devam eden Kasım ayı toplantılarına katıldı.

Meclis salonuna eşofmanları ve kupalarıyla gelen Tozlu’yu Meclis üyesi arkadaşları alkışlarla birlikte ayakta karşılarken, üç aylık zorlu hazırlık döneminin ardından kupayı İl Genel Meclisine kazandıran Tozlu’nun oldukça gururlu olduğu gözlendi.

Toplantının sonunda kupayla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren İl Genel Meclis üyelerine yaşadığı süreci anlatan Tozlu, 60 yaş rekorunun kendisinde olmasına rağmen 3 saatin altına düşerek yeni bir rekor kıracağına dair söz verdiğini hatırlatarak, yaşadığı ufak sakatlıktan dolayı rekor kıramadığını söyledi.

Azimle müsabakaya hazırlandığını belirten Tozlu, “Herşey azmin elinde. Müsabakanın 6-7.kilometrelerinde ufak bir sakatlık yaşadım. O arada 2-3 dakika beklemek zorunda kaldım. Arkadaşlarımı da orada görünce daha bir şevkle koştum ve birinciliği elde ettim. Hepinize verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum.” dedi. 

İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar ise İl Genel Meclisi’nin ilkleri yaşamaya devam ettiğini belirterek, “İnşallah bu ilklerin devamı da gelir. Bu azmin zaferidir. İsmail bey hep ‘birinci olacağım’ diyerek kendisine bir hedef koymuş ve o hedefi doğrultusunda çalışmıştı. Ben İl Genel Meclisi adına kendisine teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

Dünyada iki kıta arasında koşulan tek maraton olan ve 118 ülkeden 25 bine yakın atletin katıldığı İstanbul Avrasya Maratonunda bireysel değil de Gümüşhane İl Genel Meclisi adına katılan Tozlu, yarışmalara 2 bin 900 metre rakımlara kadar ulaşan kendi köyü olan Yaylalı köyü kırsalında hazırlanmıştı.

Ülkü Ocakları Bilgi Yarışması Düzenlendi

 • PDF

Ülkü Ocakları Bilgi Yarışması Düzenlendi

Gümüşhane Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından orta öğretim teşkilatı liseler arası bilgi yarışması düzenlendi.

Hilal Düğün Salonunda yapılan program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Programda konuışan Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Vakur Kara, Gümüşhane'de bir ilki gerçekleştirerek liselerarası bilgi yarışması yaptıklarını belirterek, bundan sonraki süreçte geleneksel hale getirip her dönem bir bilgi yarışması düzenlemeyi planladıklarını söyledi.

Amaçlarının okuyan, öğrenen, bilgiyi bir güç olarak kabul eden, millet ve devletine hizmet noktasında etkili yerlere gelmek çaba ve gayretinde olan, vatan sevdalısı, imanlı ve inançlı bir nesil yetiştirmek olduğunu belirten Kara, “Erol Güngör Eğitim Projesi kapsamında Fen Sosyal Bilimler içerisinde derslerle eğitimlerini desteklediğimiz, Kitap Okuma Günleri ile bilgi seviyesini artırdığımız, haftalık eğitim seminerlerimiz ile Türk İslam Kültür ve Medeniyetini öğrettiğimiz, Fotoğrafçılık Kursu, Halı Saha Turnuvaları, Konserler gibi sosyal ve sportif faaliyetlerle desteklediğimiz gençlerimiz için bu kez de bilgi yarışması düzenledik.” dedi. 

Ülkü Ocaklarının Türk- İslam medeniyetinin zengin kaynaklarından beslendiğini dile getiren Kara, Türk gençliğinin de bu kaynaklardan beslenerek yetişmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini dile getirerek, şunları söyledi: “Tarih şuuru, millet menfaati ve milli ülkü bize bunu gerektirmektedir. Türk- İslam medeniyetinin adalet ve refahından tüm insanlığı nasiplendirmek en nihai amacımızdır. Ülkü Ocakları işte bu inanç ve gayenin bulduğu mukaddes bir çatıdır. Eğitim faaliyetlerimiz hız kesmeden sürecek, Türk gençliğinin karşılaştığı her problem; gerekli analizlere tabi tutulduktan sonra, ülkücü bir bakış açısıyla cevap bulacaktır.” 

Toplam 9 lisenin katıldığı yarışma Türk tarihi, İslamiyet, Genel Kültür, Teknoloji, Spor, Edebiyat, Müzik, Sinema, Ülkücü Hareket ve Türkiye’de yaşanan güncel olayları kapsayan toplam 20 sorudan oluştu. Yarışma sonucunda 20 sorunun 18'ine doğru cevap veren Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi birinci, 17 soruya doğru cevap veren Türk Telekom Fen Lisesi ikinci ve 15 soruya doğru cevap veren Gümüşhane Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Yarışmanın sonunda katılımcılar ve dereceye girenlerin hediyelerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

Muslu 2. Oldu

 • PDF

Muslu 2. Oldu

Gümüşhaneli milli atlet Ercan Muslu, 36. Avrasya Maratonunda Türkler sıralamasında ikinci oldu.

SAYDES’in desteği ile maratona katılan Muslu, erkekler 15 kilometre kategorisinde bitiş çizgisini 46 dakikada görerek ikincilik kupasını kaldırdı.

Önümüzdeki yaz aylarında yapılacak olan Üniversiyad oyunlarında yarı maraton koşmayı hedeflediği için şimdiden Antrenörü Arif Demir’le hazırlıklarını aralıksız devam ettirdiklerini belirten Muslu, hedeflerinin Üniversiyad oyunlarında Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve madalya ile dönmek olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl ana sponsoru olan SAYDES'in ve Gümüşhanespor Asbaşkanı Günay Muslu ve Türker Yeniçeri’nin destekleriyle 2 ay Ethiopia’da kamp dönemi geçirdikten sonra Türkiye'de dünyanın en iyi dağ koşucusu Ahmet Arslan’ın önünde yarış bitirerek şampiyon olarak Avrupa şampiyonası vizesini aldığını hatırlatan Muslu, 2015 yılı Ocak ayından itibaren yine Ethiopia’da 2,5 aylık bir hazırlık döneminin ardından hem Üniversiyad oyunları için barajı hem de 2016 yılında Rio'da yapılacak olan olimpiyat oyunları baraj denemeleri için hazırlık yapacağını kaydetti.

Bu süreçte yanında olan ve destekleyen başta ana sponsoru olan Sağlık Yardımlaşma, Dayanışma ve Biriktirme Sandığı (SAYDES) Genel Başkanı Kürşad Emre Öğretmek’e, Milletvekilleri Feramuz Üstün ve Kemalettin Aydın’a, Günay Muslu ve Türker Yeniçeri’ye teşekkür eden Muslu, ayrıca dün yapılan 36. Avrasya Maratonunda 2. olduktan sonra tebrik dilekleri için bizzat telefonla arayan eski Belediye Başkanı Mustafa Canlı’ya, Musa Canlı’ya, Petrol Spor Başkanı TPAO Batman Bölge Müdürü Gökhan Akın ve Kulüp Antrenörü Ümit Kemal Pişkin ve yönetimine, Gümüşhane Üniversitesi Spor Daire Başkanı Zeki Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan'a, Beden Eğitimi öğretmeni ve milli takım antrenörü Ertuğrul Sarı’ya ismini hatırlayamadığım herkese iyi dileklerinden dolayı teşekkür ederim. 

Muslu, geçen yıl yapılan Avrasya maratonda üçüncü olmuştu.

Zigana Taçlanıyor

 • PDF

Zigana Taçlanıyor

Zigana tüneli ihalesiyle birlikte Gümüşhane'nin hayallerinin gerçeğe dönüştüğü belirten AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç. Dr. Kemalettin Aydın, AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımların Türkiye'ye çığır atlattığını kaydetti. 

AK iktidarın, darbecilere, paralel yapılara, Gezi olaylarına ve illegal KCK yapılanmasına rağmen istikrarın simgesi olduğunu vurgulayan Aydın, “Bundan sonra Türkiye'nin önünde kimse duramayacaktır.” dedi.

Milletvekili Aydın şu açıklamalarda bulundu: “Gümüşhane'mizin bölge ile, Türkiye ile, Dünya ile buluşup birlikte kalkınması için büyük bir hamle daha atılıyor. İlimizin her yerini bölünmüş yollar, tüneller ve viyadükler  ile döşerken son olarak hayal proje olan ZİGANA tüneli bugün ihale ediliyor . Hayaller gerçek oluyor. Vizyon proje diyerek 2009 yılın da proje çalışmasını başlattığımız ve geçtiğimiz aylarda tamamlattığımız Zigana dağı tünel projesi Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın talimatlarıyla ihale ediliyor.

Bu kadar büyük ihaleler ülkemizin nereden nereye geldiğinin en iyi göstergesidir. O dağların çocuğu olarak 1800 metrelik tek tüplü eski tünelin on beş yıla yakın bir sürede bittiğini dün gibi hatırlarken bugün yaklaşık 13 kilometrelik  (13 000 metre) çift tüp olacak olan tünel bir kalemde ihale ediliyor. Bu tünel Hani Türkiye nerede büyüyor diyenlere ders niteliğinde bir hizmettir. Biz konuşmuyor hizmet ediyoruz, ne yaptığımızı da millet takdir ediyor. Şu an itibari ile il sınırlarımız içinde 1.5 katrilyonluk yol ihaleleri devam ederken bu proje ile yatırım miktarı iki katına çıkacak.

Zigana Tüneli ihalesi; Gezi olayları, 17-25 Aralık paralel darbeleri, KCK yapılanmaları ve Kobani bahaneleri ile Türkiye'nin büyümesini ve bölge lideri ve Dünya önderi olmasını istemeyenlere şamar gibi cevaptır. Allah'ın izniyle her türlü darbeden arınmış özellikle paralel darbelerin kökünü kazımış Türkiye'nin önünde kimse duramayacaktır.

Siyaset, hizmet aşkı ve anlayışı ile yapıldıkça huzur bulursunuz ve millet de sizi sürekli destekler. AK iktidarlarımız döneminde millete hizmeti şiar edilmiş liderler ve hükümetlerle çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hükümetlerimiz her zaman insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı ile milleti önemsemiştir. Bu hizmetler de bunun birer göstergesidir. Siyasi hareketlerden ve kişisel kazanımlarımızdan çok daha önemlisi milletin kazanmasıdır. Hayatını ve mesleğini insana hizmete adamış bir kişi olarak millete hizmeti ilke edinmiş siyasi kadrolarda dava adamı olmanın huzuru ile sayın cumhurbaşkanımıza, sayın başbakanımıza ve bakanlarımıza sonsuz şükranlarımı, milletimize de hürmetlerimi sunarım."

Kürtün kavşağının bittiğini ve Avrupa standartlarında bir yol olduğunu belirten Milletvekili Aydın, "Gümüşhane'mize bu şekilde yolların çalışmaların yapılması hepimizi gururlandırıyor. İnşallah şehrimizin kalkınması, gelişmesi ve büyümesi için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz. Vatandaşlarımıza ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.