• Anasayfa
 • Gümüşhane
 • Şiran
 • Kelkit
 • Torul
 • Kürtün
 • Köse
 • Video
 • Hakkımızda
 • Iletisim

Sun02142016

Last update05:24:17 AM GMT

Back Gümüşhane

Gümüşhane

Gümüşhane gül yüzlü şehidini uğurladı

 • PDF

Diyarbakır’un Sur ilçesinde terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada ağır yaralanan ve hastanede şehit olan Jandarma Teğmen Recep Erdoğan, memleketi Gümüşhane’de binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.  

Cenazesi Salı günü memleketine getirilen Erdoğan için bugün Zafer Meydanı'nda cenaze töreni düzenlendi. Devlet Hastanesi morgundan Türk bayrağına sarılı tabutun tören alanına gelişi sırasında binlerce kişi tekbirler getirirken, çok sayıda vatandaş dev Türk bayrağıyla alana geldi.

Törene Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Trabzon Milletvekilleri Adnan Günnar, Ayşe Sula Köseoğlu, Giresun Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, askeri ve mülki erkan, şehidin babası Vahittin, annesi Mecnun Erdoğan ve kardeşleri ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

Şehit Teğmen Erdoğan’ın öz geçmişinin okunmasının ardından silah arkadaşları adına Jandarma Yarbay Semih Bulut konuşma yaptı. Şehit ailesine hitaben, “Şehit teğmen Erdoğan yaşarken sadece sizin evladınızken bugün Türk milletinin evladıdır” ifadelerini kullanan Yarbay Bulut, “Türk Silahlı Kuvvetleri mümtaz bir evladını daha kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindedir. Bir ulus ancak değerleri uğruna can vermeye hazır evlatları var oldukça varlığını sürdürme şansına ve hakkına sahiptir. Bu toprakları Türk vatanı yapmak ve vatan olarak kalmasını sağlamak için yüz binlerce isimli, isimsiz kahraman hayatını kaybetti. Bugün bağımsız bir millet olarak yaşıyor, göklerde Albayrak özgürce dalgalanıyorsa bizler insanca ve onurumuzla yaşayabiliyorsak bunları aziz şehitlerimize borçluyuz” dedi.

Konuşmanın ardından alanda bulunan binlerce kişi şehit Teğmen Erdoğan’ın cenaze namazını kıldı. Daha sonra omuzlara alınan tabut, tekbirler eşliğinde Belediye Başkanlığı önüne kadar kortej eşliğinde götürüldü.

Şehit Teğmen, merkeze bağlı Hasköy köyü Merkez mahallesinde toprağa verildi.

Kaynak:  gumushane.gen.tr

Şehit Teğmenimiz için taziye mesajları

 • PDF

Şehit Teğmenimiz için taziye mesajları

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehadet mertebesine erişen Teğmen Recep Erdoğan için yayımlanan taziye mesajları.

VALİ YÜCEL YAVUZ

“1 Şubat 2016 Pazartesi günü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında, Gümüşhaneli hemşehrimiz Jandarma Teğmen Recep Erdoğan şehadete erişmiştir. 

Şehidimiz ile birlikte son günlerde yaşanan terör olaylarında vatanımız ve bayrağımız uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri başta olmak üzere aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.”

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı hainlerle girdiği çatışma sonrası şehit düşen Jandarma Teğmen Recep Erdoğan için başsağlığı mesajı yayınladı. 

Başkan Çimen, Diyarbakır’dan gelen acı bir haberle yüreklerinin dağlandığını kaydederek, "Milletimizin, vatanımızın can ve mal güvenliği, emniyeti için gece gündüz demeden, bin bir zorlukla görev yapan güvenlik güçlerimize dün Diyarbakır'da PKK’lı hainler tarafından bir saldırı gerçekleştirildi. Bu hain saldırıda Gümüşhane Hasköy'lü Jandarma Teğmen Recep Erdoğan da şahadete erişti. Almış olduğumuz bu haber yüreğimizi dağladı. Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden bu alçak PKK’lı hainler asla emellerine ulaşamayacaklar. Şehitlerimizin katilleri bulunup, bu alçakça saldırının hesabı, teröristlerden mutlaka sorulacaktır. Söz konusu alçakça saldıra şehit olan yiğit vatan evladı Erdoğan ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, silah arkadaşlarına, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza sabır ve metanet diliyorum" dedi. 

İL EMNİYET MÜDÜRÜ ORHAN KAR

“Vatanımızın bölünmez bütünlüğünün sağlanması  ve toplumsal barışın hakim kılınması amacıyla Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Gümüşhane Merkez Hasköy Nüfusuna kayıtlı  Teğmen Recep Erdoğan’ a ve şehit düşen diğer askerlerimize, Yüce Allah’tan rahmet diler, başta kederli ailelerine ve  aziz milletimize başsağlığı diliyor, aynı çatışmada yaralanan polislerimize de acil şifalar temenni ediyorum.”

AK PARTİ İL BAŞKANI AV.CELALETTİN KÖSE

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Av. Celalettin Köse, Diyarbakır Sur'da terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada keskin nişancı tüfeği ile vurularak şehit olan Gümüşhaneli teğmen Recep Erdoğan’ın ailesine baş sağlığı dileyerek, terörü lanetledi.

İl Başkanı Köse, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Diyarbakır Sur'da terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada keskin nişancı tüfeği ile vurularak ağır yaralanan Gümüşhane’nin yiğit evladı teğmen Recep Erdoğan, kaldırıldığı askeri hastanede bu sabah şehit olmuştur. Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde devlet otoritesinin tesis edilerek bölgenin huzura kavuşması için görev yapan kahraman güvenlik kuvvetlerimize hain teröristler tarafından yapılan kalleşce saldırılarda aziz vatan evlatlarının şehit olması yüreğimizi yakmaktadır. Ama bilinmelidir ki; devletimizin terörle çok etkin ve kararlılıkla yaptığı mücadele sonucunda şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak ve terörün de kökü kazınacaktır. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Aziz milletimiz aynen milli mücadele yıllarında olduğu gibi her türlü beladan kurtulacak ferasete sahiptir. Bu vesileyle Gümüşhaneli kahraman şehidimiz Teğmen Recep Erdoğan'a ve tüm şehitlerimize rahmet, ailelerine ve aziz milletimize de sabır ve başsağlığı dilerim.”

CHP İL BAŞKANI BEDRİ AĞAÇ

“Diyarbakır Sur'da terör örgütü mensuplarınca hemşehrimiz Teğmen Recep Erdoğan'ın haince şehit edilmesi, ülkemizi ve şehrimizi büyük bir acıya boğmuştur. Bu kutsal topraklar için, millet için, devlet için ve bölünmez bütünlüğümüz için tıpkı kendisinden önceki binlerce şehidimiz gibi canını hiç tereddüt etmeden feda eden bu kahraman evladımızla gurur duyuyoruz. 

Bu acının ve bu şehidin artık son olmasını, ülkemizin içine sürüklendiği bu kaos ortamının artık son bulmasını temenni ediyoruz. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Gümüşhane'mize ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

MHP İL BAŞKANI ALİ ATEŞ

"Teker teker Vatan toprağına emanet ettiğimiz aziz şehitlerimize bir yenisi maalesef ilimizden katılmıştır.

Tarihin kuruluşundan bu güne şehitlik mertebesi aziz milletimiz için bir şeref madalyası olarak görülmüştür. İlahi kelimetullah ve nizam-ı alem için gözünü kırpmadan aziz vatan için canlarını seve seve ortaya koymuştur.

Aziz şehidim Mekânın cennet olsun, gözün arkada kalmasın. Bu millet var oldukça vatan için canlarını vermeye her zaman hazırdır.

Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailesi ve Türk milletine başsağlığı dilerim."

SP İL BAŞKANI AKIN DEMİR

“Diyarbakır Surda terör mensuplarınca haince şehit edilen hemşerimiz teğmen Recep Erdoğan haberi yüreğimize kor ateşi düşürdü.  Allah için vatan için namus için canını feda eden bu kutlu evladı Gümüşhane halkı hiçbir zaman unutmayacaktır.

Şehidimize Allah’tan rahmet kederli ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun. Biz bir ölür bin diriliriz. Ne terör ne de diğer güçler bizim vatanımıza, bayrağımıza, namusumuza, mücadelemize olan aşkımızdan zerre miktarı taviz verdiremezler.

Bu acı günümüzde gün birlik olma günüdür. Gün terörün karşısından yer alma günüdür. Gün şehidimizin kanını, davasını, mücadelesini, kinini sahiplenme günüdür. Şehit teğmen Recep Erdoğan sen rahat uyu bu şehrin yiğit evlatları, mert insanları senin kanının hesabını yerde bırakmaz.”

GTSO BAŞKANI İSMAİL AKÇAY

"Bu güzel ve cennet vatanımızın bölünmez bütünlüğünün muhafazası, milletimizin birlik ve beraberliği ile huzur ve güvenliğinin sağlanması uğruna, görev yaparken vatan haini teröristlerce şehit edilen kahraman evladımız Recep ERDOĞAN' a Allah'tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı dileriz.  

Aziz Şehitlerimiz, vatan size minnettardır. Önünüzde bir kere daha saygıyla eğiliyoruz."

KENT KONSEYİ BAŞKANI HASAN PİR

"1 Şubat 2016 Pazartesi günü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlar sırasında, Gümüşhaneli Hemşehrimiz Jandarma Teğmen Recep Erdoğan şahadet şerbetini içmiş, şüheda kervanına katılmıştır.

Bu necip ve asil milletin bölünmez bütünlüğü ve bekası için canını feda eden Şehit Recep Erdoğan kardeşimize Allah’tan rahmet; ailesine, Gümüşhane’ye ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum. 

Hain örgüt PKK'yı ve onların iç ve dış bütün hain destekçilerini Allah'ın Kahhar ismine havale ediyor ve  zalimler için yaşasın cehennem diyoruz."

Kaynak: gumushane.gen.tr

‘Asker ocağını da kayak merkezini de artık görmek istiyoruz’

 • PDF

‘Asker ocağını da kayak merkezini de artık görmek istiyoruz'

Saadet Partisi (SP) Gümüşhane İl Başkanı Av. Akın Demir, üniversite öğrencilerinin şehirden çekilmesi ile şehrin canlılığının da ekonomisinin de hissedilir oranda etkilendiğini belirterek, acemi birliği ve Süleymaniye kayak merkezinin biran önce hayata geçirilmesini istedi.

Yaptığı açıklamada Gümüşhane esnafının ciddi sıkıntı içinde olduğunu, SGK primlerinden kira ödemelerine kadar birçok hususta sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Demir, “Esnaf topluluğu bir toplumun hayati organlarıdır. Toplum esnafın varlığı ile hayatiyetini sağlıklı bir şekilde sürdürmektedir. Bunun için Gümüşhane esnafının sorunları dinlenilmeli ve akılcı ve kalıcı çözümler üretilmelidir” dedi.

“ACEMİ BİRLİĞİNİN HAYATA GEÇİRİLMESİ BİRAN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLMELİ”

Şehre hayat veren unsurun nüfus canlılığı olduğunu dile getiren Demir, “Bu da istihdama yönelik yatırımlar ve öğrenci, asker gibi genç dinamik nüfusun gelmesi ile mümkün olmaktadır. Gümüşhane üniversite öğrencisi açısından avantajlı bir konumdadır. Asker varlığının artırılması açısından ise geçmiş dönem vekillerimizden Sayın Feramuz Üstün Beyin büyük bir gayreti vardı. Acemi asker ocaklarının büyükşehirlerden gelişmekte olan şehirlere taşınması yönünde bir proje sıkça gündeme getirilmişti. Bizce bu çaba yeni dönem vekillerimiz tarafından da gösterilmelidir. Böyle bir çabanın gerçekleşmesi hem merkez ilçemiz de hem de diğer ilçelerimiz de müspet gelişmelere sebep olacaktır. Hareketli ve canlı nüfusun şehre gelmesi esnafımızın açısından can suyu olacak ve şehre ayrı bir canlılık katacaktır. Dolmuşundan, marketine varıncaya kadar tüm esnaf kesiminde büyük bir rahatlamaya ve şehrin kalkınmasına neden olacaktır. Bu neden ile biran önce unutulan bu projenin hayata geçirilmesi gerekmektedir” dedi.

“SÜLEYMANİYE İÇİN İCRAAT ZAMANI”

Bunun yanında şehrin eski yerleşim yeri olan Süleymaniye Mahallesi’nin tarihi, kültürel özellikleriyle açık hava müzesi şeklinde şehrin ekonomisine kazandırılması gerektiğine vurgu yapan Demir, “Yine kış ayları gelince gündemimizi işgal edip inşa aylarından unutulan kayak merkezi projesine de bir an önce başlanmalıdır. Elimizde ki imkânlar azıcık çaba ile çok faydalı ve ekonomik hale dönüşebilir. Bu projelerle hem şehrimizin güzelleşmesi hem de yaşanabilirliği yükseltilmiş olacaktır. Her şehir gibi Gümüşhane’de canlılığı ile daha da güzelleşecektir. Güzel ve canlı bir şehir için şimdi icraat zamanı” diye konuştu.

Şehit Acısı Gümüşhane'ye Düştü

 • PDF

Gümüşhaneli Teğmen Recep Erdoğan, Diyarbakır Sur'da Keskin Nişancı Tüfeği İle Vurularak Ağır Yaralı Olarak Kaldırıldığı Askeri Hastanede Şehit Oldu.

Diyarbakır Sur'da terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada keskin nişancı tüfeği ile vurularak ağır yaralanan Gümüşhaneli teğmen Recep Erdoğan, kaldırıldığı askeri hastanede bu sabah şehit oldu.  

Sur'daki Kurşunlu Camisi'ne 50 metre mesafede keskin nişancı kurşunu ile ağır yaralan Erdoğan, Diyarbakır Askeri Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Erdoğan'ın Gümüşhane merkeze bağlı Hasköy nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Kaynak:  gumushane.gen.tr

Gümüşhane'nin 2015 nüfusu

 • PDF

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) bugün açıkladığı 2015 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi verilerine göre Gümüşhane'nin nüfusu bir önceki yıla göre yüzde 3,5 artarak 151 bin 449 kişi oldu ve Gümüşhane nüfus artışında Türkiye birincisi oldu.

TÜİK verilerin değerlendirilmesi sonucu elde edilen bilgilere göre 2014 yılında 146 bin 353 kişinin yaşadığı Gümüşhane'de 2015 yılında bu rakam yüzde 3,5 artarak 151 bin 449 kişiye yükselirken, bu oranla Gümüşhane Türkiye'de en fazla oransal nüfus artışı yaşanan birinci il oldu.

İl genelinde il ve ilçe merkezlerinde yaşayan nüfus 88 bin'den 99,5 bin'e yükselerek yüzde 13 oranında artarken, belde ve köylerde yaşayan nüfus ise 58 bin'den 52 bine düşerek bir önceki yıla göre yüzde 11 oranında düştü.

KÖSE VE TORUL’UN NÜFUSLARI DÜŞÜYOR

Açıklanan rakamlara göre nüfusun ilçelere göre dağılımı ve bir önceki yıla göre oranları şu şekilde: Merkez ilçe yüzde 1 artışla 53 bin 75, Kelkit yüzde 2,2 artışla 43 bin 362, Köse yüzde 11 düşüşle 7 bin 97, Kürtün yüzde 6,4 artışla 13 bin 16, Şiran yüzde 22 artışla 23 bin 902 ve Torul yüzde 4,3 düşüşle 10 bin 998.

KÖY NÜFUSLARINDA YÜZDE 23 DÜŞÜŞ

Toplam 122 bin 49 kişinin il, ilçe ve beldelerdeki şehir merkezlerinde yaşadığı Gümüşhane’de bu rakam geçen yıla göre yüzde 13 oranında artarken, köylerde yaşayan kişi sayısı ise geçen yıla göre yüzde 23 oranında düşerek 29 bin 400 kişi olarak gerçekleşti.

KÜRTÜN BELEDİYESİNDE REKOR ARTIŞ

Sonuçlara göre toplamda yüzde 13 artan Belediye nüfuslarında en fazla artış yüzde 67 ile Kürtün Belediyesinde yaşanırken, Kürtün'ü yüzde 34 ile Kelkit, yüzde 31 ile Şiran Belediyesi izledi. En fazla düşüş ise Torul Belediye nüfusunda yaşanırken buradaki düşüş oranı yüzde 7,88 olarak gerçekleşti.

İlçe nüfusları şu şekilde:

İlçe

Nüfus

Fark

Merkez

             53.074

0,8%

Kelkit

             43.362

2,2%

Köse

               7.097

-11,0%

Kürtün

             13.016

6,4%

Şiran

             23.902

21,9%

Torul

             10.998

-4,3%

TOPLAM

           151.449

3,5%

Belediye Nüfusları şu şekilde:

İlçe

Belediye

Nüfus

Fark

Gümüşhane

Merkez

41.604

3,81%

Kelkit

Kelkit

25.387

22,39%

Köse

Köse

5.434

-3,29%

Kürtün

Kürtün

5.553

68,17%

Şiran

Şiran

15.770

31,59%

Torul

Torul

5.760

-7,88%

Gümüşhane

Arzularkabaköy

3.205

8,28%

Kelkit

Deredolu

2.541

-4,80%

Kelkit

Gümüşgöze

3.031

34,06%

Kelkit

Öbektaş

3.442

9,51%

Kelkit

Ünlüpınar

2.409

-1,67%

Kelkit

Söğütlü

3.170

18,33%

Kürtün

Özkürtün

2.077

-2,40%

Şiran

Yeşilbük

2.666

29,92%

TOPLAM

14

122.049

14,72%

Kaynak:  gumushane.gen.tr

Gümüş kendine döndü: 4-3

 • PDF

Gümüş kendine döndü: 4-3

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grupta mücadele eden temsilcimiz Gümüşhanespor, zorlu Diyarbakır deplasmanında Amedspor’u 4-3 mağlup etti. 

Karşılaşmaya tutuk başlayan kırmızı beyazlı temsilcimiz, rakibine ciddi pozisyon vermese de, rakip kalede de fazla etkili olamadı.

İlk yarının son bölümlerinde baskısını artıran ev sahibi ekip, 37.dakikada Yusuf Yağmur’un golüyle 1-0 öne geçti ve ilk yarı bu skorla sona erdi.

İkinci yarıya da iyi başlayan taraf ev sahibi Amedspor oldu. Dakikalar 51’i gösterirken Amedspor Önder Karaboğa ile aradaki farkı ikiye çıkardı. İki farklı yenik duruma düşen temsilcimiz bu dakikadan itibaren rakip kaleye yüklenmeye başladı. Baskısını her geçen dakika artıran kırmızı beyazlı temsilcimiz, 64.dakikada Taşkın Çalış’ın golüyle aradaki farkı bire indirdi.

Golden sonra baskısını sürdüren temsilcimiz beraberlik golünü ararken 72. dakikada Şehmus Özer’in penaltıdan attığı golle tekrar iki farklı geriye düştü.

MUHTEŞEM GERİ DÖNÜŞ

İki farklı mağlup duruma düşen temsilcimiz, adeta rakip kaleyi ablukaya aldı. 77.dakikada Hakan Albayrak ve 79.dakikada Hüseyin Ali Pala’nın golleriyle bir anda beraberliği yakalayan temsilcimiz, karşılaşmanın uzatma dakikalarında Taşkın Çalış ile 4-3 öne geçti ve karşılaşma bu skorla sona erdi.

İki kez iki farklı yenik duruma düşmesine rağmen harika bir geri dönüşe imza atan kırmızı beyazlı temsilcimiz, puanını 25’e yükseltti.
STAT: Belediyespor Tesisleri

HAKEMLER: Sertaç Şaroğlu xx, Ufuk Altunbaş xx, Alper Uslu xx

AMED SPORTİF FAALİYETLER: Levent Taşkın x, Abdullah Çoban x, Şevket Güngör x, Ercan Çapar x (Mansur Çalar dk. 73 xx), Volkan Dikmen xx, Şehmus Özer xxx, Yusuf Yağmur xxx, Ferdi Coşkun x, Önder Karaboğa xxx, Abdullah Çetin xx, Deniz Naki xx

GÜMÜŞHANESPOR: Süleyman Genal xx, Taşkın Çalış xxx, Cumhur Yılmaztürk xx, Hakan Albayrak xxx, Ercan Ünal xxx, Zahid Fındık xx, Taner Koç x (Raşit Sevindir dk. 81 xx), Burak Sarı xx, Halil Karataş x (Süleyman Çelikyurt dk. 57 xx), Rıdvan Koçak xxx, Cem Sultan xx (Hüseyin Ali Pala dk. 70 xx)

GOLLER: Yusuf Yağmur (dk. 36), Önder Karaboğa (dk. 52), Şehmus Özer (dk. 73) (Amed Sportif Faaliyetler),

Taşkın Çalış (dk. 63 ve 90), Hakan Albayrak (dk. 76), Hüseyin Ali Pala (dk. 78) (Gümüşhanespor)

SARI KARTLAR: Ferdi Coşkun, Abdullah Çoban, Şevket Güngör (Amed Sportif Faaliyetler), Rıdvan Koçak (Gümüşhanespor)

Kaynak:  gumushane.gen.tr

Cemiyetten Gümüş Kızlar’a moral kahvaltısı

 • PDF

Cemiyetten Gümüş Kızlar'a moral kahvaltısı

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti, Bayanlar Voleybol 2.lig, B grubunda mücadele eden Gümüşhane Belediyesi Gençlerbirliği için moral kahvaltısı düzenledi.

Gönül Sarayı’nda düzenlenen programa Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü ve yönetim kurulu üyeleri, Gümüşhane Belediyesi Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Nizamettin Yılmazer, Antrenör Soner Binici, Gümüşhane Gençlerbirliği sporcuları ve basın mensupları katıldı.

Gümüşhane’yi başarıyla temsil eden Gümüş Kızlar’a moral ve motivasyon sağlamak amacıyla düzenlenen programda konuşan Cemiyet Başkanı Köprülü, Gümüşhane basının birinci önceliğinin Gümüşhane ekonomisine, kültürüne, sosyal yaşantısına ve tanıtımına katkı sağlayan her bireyin veya kuruluşun destekçisi olmak olduğunu belirterek, “Biz de Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti olarak spor kulüplerimizin devamlı yanlarında olduk. İtici güç olmak istedik” dedi. 

Gümüş Kızlar’ın farklı bir özelliğinin olduğuna dikkat çeken Köprülü, “Gümüşhane’de dolu tribünleri görmeyi özlemiştik. Sizin tribünlere çektiğiniz kesim çok farklı. O tribünlere gelen insanlar sadece maç izlemeye gelmiyorlar, sizi sahiplendikleri için geliyorlar. Sizler Gümüş Kızlar olarak Gümüşhane’de her ailenin birer kızı oldunuz. Biz bunu gördük. Gümüşhane’deki duruşunuzla, ortaya koyduğunuz karakterle bunu sağlamış olduğunuza inanıyorum. O yüzden hepinize çok teşekkür ediyorum. Skorlar hep gelip geçicidir ama Gümüş Kızlar bir iz bırakmıştır. Bundan sonraki karşılaşmalarınız için gönülden başarılar diliyorum. İnşallah bir üst lige çıkarız ama en önemlisi siz burada insanların gönlünde üste çıktınız” şeklinde konuştu. 

Programda konuşan Başkan Yılmazer ise Cemiyet Başkanı Köprülü ve bütün gazetecilere teşekkür ederek, “Bizim buralara gelmemizin en büyük destekçilerinden birisi Gümüşhane basınının bize vermiş olduğu destektir. Kendilerine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Takımımızın bu şehri bir adım yukarıya taşıyacak her türlü çabanın içerisinde olacaklarını biliyorum. Takımımıza güveniyorum” diye konuştu.

Gümüşhane’de 20 bin 335 öğrenci karne aldı

 • PDF

Gümüşhane’de 2016-2016 eğitim öğretim yılının birinci yarıyılı bugün sona erdi ve 20 bin 335 öğrenci karne aldı.

Ara tatil nedeniyle Dumlupınar İlkokulu Ortaokulunda karne töreni düzenlendi. Okulun yeni yapılan konferans salonunun açılışının da gerçekleştirildiği programda başarılı öğrencilere iftihar belgeleri ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG) tüm soruları doğru cevaplayan Aleyna Nur Usta’ya hediyeleri takdim edildi.

Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz burada yaptığı konuşmada geleceğimiz olan çocuklar için herşeyin seferber edildiğinin altını çizerek, il genelinde yapılan çalışmaların yanında en çok gururlandıkları faaliyetlerin eğitimdeki başarılar olduğuna vurgu yaptı.

Eğitimde geçmiş yıllarda yakalanan başarının bu dönem daha iyi olacağını düşündüklerini dile getiren Vali Yavuz, Gümüşhane’nin geçtiğimiz yıl TEOG’da birinci olduğunu belirterek, velilere ve öğrencilere bir dizi tavsiyelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ise tek hedeflerinin bir önceki yıl elde edilen başarıyı geçmek olduğunu söyledi. Gümüşhane eğitim ailesi olarak kapasiteyi yüzde 100 kullanma hedefiyle çalıştıklarını kaydeden Şahinkaya, karne tatilinde velilere çocuklarıyla arkadaş değil, rol model olmalarını, çocuklara da bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Okul müdürü İsa Aslan’da son bir yılda okulda yapılan çalışmaları sunum eşliğinde anlattı. 

Yapılan konuşmaların ardından okulda başarılı olan öğrencilere iftihar belgesi ve çeşitli hediyeler ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında (TEOG) tüm soruları doğru cevaplayan Aleyna Nur Usta’ya da hediye takdim edildi.

Buradaki törenin ardından Vali Yavuz ve beraberindeki heyet birinci sınıf öğrencilerinin tamamının karnelerini verdi. Törende ayrıca Toplum Destekli Polisler tarafından öğrencilere çeşitli broşür ve hediyeler verildi.

Törene Vali Yücel Yavuz, Vali Yardımcısı İsmail Özkan, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, kamu kurum ve okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.